Raul Opruț a marcat în Dinamo – Buzău 4-1 și i-a transmis un mesaj direct lui Mircea Lucescu: „Îmi doresc să fie selecționer!”

De Alex Ioniță
Publicat: 3.08.2024, 8:35

Raul Opruț a marcat în Dinamo - Buzău 4-1 și i-a transmis un mesaj direct lui Mircea Lucescu

Colaj cu Raul Opruț și Mircea Lucescu / Profimedia

Raul Opruț a marcat în Dinamo – Buzău 4-1 și i-a transmis un mesaj direct lui Mircea Lucescu. Jucătorul lui Zeljko Kopic nu s-a ferit de cuvinte, după partida de pe stadionul „Arcul de Triumf”.

Opruț a marcat al 2-lea gol al „câinilor” din partida cu nou promovata lui Andrei Prepeliță. Meciul dintre Dinamo și Gloria Buzău s-a văzut în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Având în vedere negocierile dintre Mircea Lucescu și FRF, pentru preluarea echipei naționale, Raul Opruț a transmis faptul că s-ar bucura dacă „Il Luce” va deveni noul selecționer al României.

Jucătorul lui Zeljko Kopic a făcut și o glumă și a spus că Lucescu l-ar putea convoca la echipa națională, mai ales pentru că antrenorul are un trecut dinamovist.

„Normal că mă gândesc la echipa națională. Mi s-a mai pus întrebarea asta de 10 ori de când am ajuns la Dinamo. Trebuie să o iau pas cu pas, să muncesc, să dau totul pe teren. Dacă va fi domnul Lucescu selecționer, îmi doresc să fie selecționer pentru că am auzit foarte multe lucruri bune despre el.

Sunt sigur că este omul potrivit pentru echipa națională. Cu siguranță că va avea ochi și pentru mine, mai ales că a fost și el dinamovist, să mai facem și noi o glumă (n.r. râde)”, a spus Raul Opruț, la digisport.ro.

Zeljko Kopic, după Dinamo – Gloria Buzău 4-1: „M-am temut”!

Zeljko Kopic a recunoscut, după Dinamo – Gloria Buzău 4-1, că s-a temut după ce Dinamo a primit gol în startul reprizei secunde.

Antrenorul „câinilor” a precizat că va lucra alături de jucătorii săi pentru a remedia problemele din apărare. Kennedy Boateng şi-a dat autogol în minutul 53 al meciului cu Gloria Buzău.

„(n.r: Al doilea meci la rând cu 4 goluri marcate) Sunt fericit pentru ce am realizat împreună cu jucătorii. Prima repriză a fost foarte bună, am marcat două goluri. În începutul reprizei a doua am avut ceva probleme, au forţat ei. Am suferit, am luat gol, dar după aceea, în final, am marcat alte 2 goluri şi am reuşit să câştigăm.

Sunt o echipă bună, foarte bună (n.r: Gloria Buzău), fireşte că m-am temut după golul lor, am fost un pic îngrijorat. Până la urmă am scos-o la capăt.

(n.r.: despre relaxarea jucătorilor) Nu poţi să fii relaxat împotriva niciunui adversar. Trebuie să lucrăm la asta, să fim cât se poate de concentraţi pe parcursul celor 90 de minute sau mai mult, atât cât jucăm. Trebuie să avem energie şi, câteodată, trebuie să şi suferi şi să revii.

Să ne bucurăm de aceste momente bune în ofensivă şi să reglăm lucrurile în defensivă.

(n.r: E nevoie de jucători) Lucrăm la asta. Câştigăm sau nu câştigăm meciuri, asta nu schimbă strategia. Căutăm jucători.

Sunt satisfăcut de cele 7 puncte pe care le avem, chiar dacă la Cluj am condus cu 2-0 şi nu am putut să scoatem niciun punct de acolo. Dacă îmi spunea cineva înainte de startul sezonului că vom avea 7 puncte şi vom marca 11 goluri după 4 etape, aş fi fost cât se poate de mulţumit”, a declarat Zeljko Kopic, conform sursei citate anterior.

• Vezi noi episoade din Insula Iubirii Luni, Marți și Miercuri de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Olandei e în perioada 23-25 august, LIVE în AntenaPLAY
  • Se califică FCSB în play-off-ul Ligii Campionilor?

22:54

FotoImagini apocaliptice la Ovidiu! Meciul a fost întrerupt în repriza a doua din cauza furtunii

22:40

LIVE TEXTFarul Constanța – Poli Iași 2-0. Rivaldinho şi Gabi Iancu au înscris. Meciul, întrerupt de două ori la Ovidiu!

22:33

Andreea Elena Taloş s-a clasat pe locul 10 în finala de triplusalt: „Mi-am îndeplinit cel mai mare vis!”

21:53

FotoNocturna a cedat la Farul – Poli Iaşi! Gică Hagi, criză de nervi la marginea terenului

21:25

„Ce urmează pentru mine?” David Popovici, reacţie sinceră după ce s-a întors acasă cu două medalii de la Jocurile Olimpice 2024

21:20

Foto„Băi, nu vă e ruşine?” Sandu Lungu a răbufnit din cauza scandalului uriaş de la Jocurile Olimpice: „Până unde merge nesimţirea?”

1 FotoCele mai frumoase sportive de la Jocurile Olimpice 2024! Întorc toate privirile la competiția din Pariss 2 VIDEOMax Verstappen, cel mai rapid pilot din calificările MP al Belgiei, nu va pleca din pole! Cursa e duminică (Antena 1, 15:45)s 3 FotoNadia Comăneci, reacție de trei cuvinte după participarea surpriză la festivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpices 4 Foto„Spectacol amețitor!” Reacții împărțite, după festivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice! Cât a costat întregul eveniments 5 FotoIon Ţiriac, derapaj incredibil după ce a văzut ceremonia din Franţa: „Ăsta este Parisul, cu travestiții, cu homosexualii”s 6 FotoCu ce se ocupă noua cucerire a lui Denis Alibec, după ce a renunțat la gimnastică! Anca Surdu arată fabulos la 33 de anis

Zodii norocoase pe data de 4 august 2024. Nativii care pot primi ceea ce își doresc

Cele mai importante evenimente astrologice ale lunii august 2024. La ce schimbări se pot aștepta nativii din zodiac