Răzvan Oaidă, autogol incredibil în Universitatea Craiova – FCSB! Gafă de amatori în apărarea roș-albaștrilor

Publicat: 18.09.2022, 23:18

Răzvan Oaidă, autogol incredibil în Universitatea Craiova - FCSB

Derby-ul dintre FCSB și Universitatea Craiova / Captură Orange Sport

Răzvan Oaidă a fost autorul unui autogol incredibil în derby-ul Universitatea Craiova – FCSB. Mijocașul roș-albaștrilor și-a trimis balonul în propria poartă.

La o centrare din flancul drept, Răzvan Oaidă a fost lovit de minge în genunchi, iar balonul a ricoșat în poarta lui Ștefan Târnovanu. Nicolae Dică și-a pus mâinile în cap.

Răzvan Oaidă, autogol incredibil în Universitatea Craiova – FCSB

Sursa: captură Orange Sport

Răzvan Oaidă a adunat 14 apariții pentru FCSB în actuala stagiune. Nu a înscris niciun gol.

650.000 de euro valorează Răzvan Oaidă, conform transfermarkt.com.

Verdictul specialistului după cele două penalty-uri acordate în Universitatea Craiova – FCSB

Ion Crăciunescu a comentat, la pauză, deciziile luate de Radu Petrescu. Doar la penalty-ul acordat în favoarea echipei lui Mirel Rădoi a avut o reacție categorică!

Mai întâi, Joonas Tamm a intervenit decisiv la Jovan Markovic, care scăpase spre poarta apărată de Târnovanu. Jucătorul oltenilor a căzut, iar „centralul” nu a stat pe gânduri și a arătat punctul de la 11 metri.

Radu Petrescu a primit confirmarea și din cabina VAR, iar Bogdan Mitrea a deschis scorul, în minutul 32. Ion Crăciunescu i-a dat dreptate.

Penalty, împingere indiscutabil. Este fault clar, să vă uitați și la picior. Se duce și cu brațul stâng, îl îndepărtează, îl împinge și cu piciorul„, a spus Ion Crăciunescu la digisport.ro.

Ce mai controversat moment al jocului a avut loc în prelungirile primei reprize. În minutul 45+5 a primit penalty și FCSB, după ce Nicușor Bancu și Andrea Compagno au dat cap în cap. Italianul a trecut, iar Radu Petrescu a arătat punctul cu var. Chiar dacă fundașul Universității Craiova a protestat și i-a transmis arbitrului că nu a faultat, nu l-a mai putut îndupleca. S-a considerat că a fost o imprudență.

Este o fază filmată cam din satelit, cam de departe. Este foarte greu să vezi toate detaliile. Arbitrul se lasă jos, nu știi dacă se ciocnesc întâmplător. (Moderator: Este penalty sau nu?) Dar nu vreți să vedem faza din minutul 6?„, a declarat fostul mare arbitru, care a evitat să anunțe cu exactitate dacă a fost sau nu penalty.

Chiar Andrea Compagno, fostul atacant al lui FC U Craiova 1948, a marcat de la 11 metri, în minutul 45+6. A fost al doilea său gol la FCSB și al 7-lea stagional.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

18:46 FotoValentin Mihăilă are o iubită superbă! Cât de frumoasă este Ami, femeia care face senzație pe rețelele de socializare 18:22 Adrian Bumbescu, „săgeţi” către Gigi Becali şi FCSB la petrecerea Stelei din 1986: „Se laudă cu al 27-lea titlu, nu e” 17:59 Jaqueline Cristian a ratat tabloul principal al turneului de la Roma! A fost învinsă în ultima rundă de calificări 17:41 FotoNora milionarului român care şi-a înşelat soţia 16 ani cu cea mai cunoscută amantă din România a apărut cu sânii la vedere! 17:28 „Voi discuta și cu alt club!” Dani Coman nu s-a înțeles încă cu CFR Cluj! Anunțul care îi dă fiori lui Neluțu Varga 17:23 VideoCamelia Bălţoi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 7 mai 2024 17:18 FotoValentin Ceaușescu, apariție de senzație la petrecerea generației „Steaua 1986”. Cum a ajuns să arate la 76 de ani 17:09 FotoRivalele celebre ale Simonei Halep s-au întâlnit la Met Gala! Reacţia surprinzătoare a Mariei Sharapova: „Unde e Serena?” 16:31 După ce a ratat transferul lui Rafa Mujica, Gigi Becali a renunţat la un alt atacant cu cifre extraordinare! 16:28 „Pot ajuta!” Mircea Lucescu, primul mesaj după întâlnirea cu Dan Șucu și George Copos! Vezi toate știrile