Scene ireale în CFR Cluj – UTA! Lucian Rusandu a avut nevoie să se uite de 7 ori la faultul oribil al lui Maglica pentru a-l elimina. Deac, doar galben după un fault dur

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 2.03.2023, 19:02

Maglica, eliminat după o intrare dură la Vukcevic

Captură OrangeSport

Lucian Rusandu a avut nevoie să se uite de 7 ori la faultul oribil al lui Maglica asupra lui Vukcevic pentru a-l elimina pe jucătorul de la CFR Cluj. Peste câteva minute, Ciprian Deac a fost „iertat” de o eliminare.

Scene greu de înţeles în CFR Cluj – UTA. Deşi faultul lui Maglica asupra lui Vukcevic a fost mai mult decât evident, arbitrul Lucian Rusandu a vut nevoie să revadă faza de numai puţin de 7 ori.

Lucian Rusandu a avut nevoie să se uite de 7 ori la faultul oribil al lui Maglica pentru a-l elimina

Într-un final, Rusandu a decis că jucătorul celor de la CFR Cluj trebuie eliminat. După numai câteva minute, Lucian Rusandu i-a acordat cartonaş galben lui Ciprian Deac, deşi a avut o intrare dură asupra lui Roger. Deac s-a dus cu talpa direct pe piciorului fostului să coleg.

Dan Petrescu, în scandal cu arbitrii la pauza meciului CFR Cluj – UTA

Dan Petrescu a fost în scandal cu arbitrii la pauza meciului dintre CFR Cluj şi UTA. „Bursucul” a fost nemulţumit de unele decizii ale centralului Lucian Rusandu, chiar dacă echipa sa a intrat cu avantaj de 1-0 la cabine, după golul lui Krasniqi.

Dan Petrescu a mers imediat la abitrii, după ce prima repriză a duelului din Gruia a luat sfârşit. Primele 45 de minute au fost extrem de încinse, şi chiar dacă Krasniqi i-a dus pe clujeni în avantaj, „Bursucul” a fost extrem de nemulţumit.

Campioana României a avut un gol anulat în prelungirile prime reprize. Concret, Rangelo Janga a marcat pentru 2-0 în minutul 45+3, însă centralul a anulat reuşita pentru un fault în atac al lui Kolinger la Milosevic, la faza premergătoare a golului.

Reuşita a fost anulată după ce arbitrul Lucian Rusandu a mers la marginea terenului pentru a revedea faza pe monitorul VAR. Imediat după ce a decis ca golul să nu se treacă în contul clujenilor, Dan Petrescu a „luat foc” pe marginea terenului, iar ulterior scandalul a continuat şi imediat după fluierul de pauză.

Pe lângă Dan Petrescu, şi Ciprian Deac le-a cerut explicaţii arbitrilor după prima repriză. Mijlocaşul de la CFR Cluj a ratat un penalty în prima repriză, trimiţând balonul pe lângă poarta apărată de Kucher.

Ajunge FCSB în grupele UEFA Champions League?

23:59

„Ofertă de 5 milioane de euro!” Ilie Dumitrescu a pronunţat numele a trei antrenori care l-ar putea înlocui pe Edi Iordănescu

23:54

Programul sferturilor de la EURO 2024! Spania – Germania şi Portugalia – Franţa, duelurile de foc pentru semifinale

23:29

Gary Linker a comentat „controversa majoră” din România – Olanda 0-3. A primit imediat replica

23:00

Austria – Turcia 1-2. Turcii s-au calificat în sferturile de finală la EURO 2024, acolo unde vor juca cu Olanda

22:59

Ronald Koeman a dezvăluit slăbiciunile tricolorilor, după România – Olanda 0-3: „I-am analizat bine. Au avut mari probleme acolo”

22:40

Aroganţa incredibilă a lui Cody Gakpo, după România – Olanda 0-3: „Nu am simţit nicio secundă asta!”

1 Foto„Echipa din spatele echipei!” Iubitele și soțiile „tricolorilor”, fotografie de colecție de la EURO 2024s 2 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu al Austriei! Marea cursă va fi duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45)s 3 FotoIanis Hagi şi soţia lui și-au dat frâu liber emoțiilor după calificarea României! Elena Tănase, copleşită! Imagine superbăs 4 Slovacia – România 1-1. FABULOS! Naţionala lui Edi Iordănescu a scris ISTORIE şi s-a calificat în optimi la EURO 2024s 5 VIDEOGeorge Russell a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei! Verstappen, penalizat cu 10 secunde după ce s-a atins cu Norriss 6 FotoPovestea emoţionantă de viaţă a lui Andrei Raţiu: „A fost cumplit, dar toate sacrificiile se întorc!” Dezvăluirile lui „Sonic”s

Calendarul fazelor lunii în iulie 2024. Când e Luna Nouă și pe ce dată pică Luna Plină

Zodii care au parte de abundență în ziua de 3 iulie 2024. Nativii care au parte de câștiguri financiare