UTA – FCSB este sold-out! Toate biletele s-au vândut în doar 30 de minute, cu şase zile înaintea meciului de la Arad

De Alex Masgras
Publicat: 22.08.2023, 16:53

UTA - FCSB este sold-out

Fanii celor de la UTA / Hepta

UTA – FCSB este sold-out! Partida de la Arad, care se va juca luni, 28 august, şi va închide etapa cu numărul 7 din Liga 1, se va juca cu casa închisă.

Biletele au fost puse în vânzare online de „Bătrâna Doamnă” marţi, la ora 15:00. Pentru că interesul a fost uriaş, după doar jumătate de oră, toate biletele puse în vânzare au fost epuizate în jumătate de oră.

Arena „Francisc Neuman”, inaugurată în 2020, are o capacitate de 11.500 de locuri. Biletele puse în vânzare pentru meciul de la începutul săptămânii viitoare s-au vândut în 30 de minute.

UTA Arad este una dintre echipele cu cea mai mare asistenţă la meciurile de pe teren propriu, iar sosirea celor de la FCSB în oraş a stârnit un interes uriaş, în condiţiile în care mai sunt şase zile până la fluierul de start al partidei.

Pentru că cererea a fost foarte mare, mai mulţi fani arădeni au rămas fără bilete. Aceştia şi-au exprimat nemulţumirile pe pagina de Facebook a celor de la UTA:

„Ce bilete ? În 20 min a fost sold out şi biletele, care au fost erau pe la peluza. Şi câteva la tribuba 1. După 5 min s-a blocat site-ul”.

„M-am gândit după o oră că vreau bilet și direct : sold out”.

UTA şi FCSB s-au întâlnit pe Arena „Francisc Neuman” de patru ori până acum. Două partide s-au încheiat la egalitate, un meci a fost câştigat de FCSB şi unul de UTA. Ultima partidă disputată la Arad între cele două echipe a avut loc pe 5 martie 2023, atunci când UTA s-a impus cu 3-1. Arădenii s-au impus graţie autogolului lui Tamm şi a reuşitelor lui Postolachi şi Ubbink, în timp ce pentru FCSB a marcat Florinel Coman.

Situaţia din acest sezon pentru cele două echipe este total diferită. Dacă FCSB este lider, cu cinci victorii din cinci, echipa lui Mircea Rednic se află pe locul 14, cu 4 puncte, înregistrând o victorie, un egal şi trei înfrângeri.

FCSB merge la Arad după victoria de pe Arena Naţională cu Poli Iaşi, scor 2-1, în timp ce UTA Arad a pierdut la scor de neprezentare partida de pe stadionul Ion Oblemenco cu Universitatea Craiova.

Nordsjaelland a dat lovitura pe piața transferurilor. Ernest Nuamah, noul jucător de la Olympique Lyon

Nordsjaelland a dat lovitura pe piața transferurilor. Formația care a eliminat-o pe FCSB din turul 3 preliminar al UEFA Conference League și-a vândut unul dintre fotbaliști pentru suma de 30 de milioane de euro.

Fotbalistul în cauză este Ernest Nuamah, care a fost cumpărat de francezii de la Olympique Lyon. Atacantul a impresionat în perioada scurtă petrecută în Danemarca și a făcut pasul în fotbalul mare.

Potrivit informațiilor oferite de jurnalistul Fabrizio Romano, Ernest Nuamah a fost transferat de către oficialii lui Olympique Lyon. Înțelegerea constă într-un împrumut pe o perioadă de 1 an, la finalul căruia oficialii din Hexagon sunt obligați să le plătească danezilor suma de 25 de milioane de euro. Suma ar putea ajunge la 30 de milioane de euro, în cazul în care fotbalistul va bifa anumite obiective. Atacantul a semnat un contract valabil până în 2028 și urmează să efectueze vizita medicală.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

22:33 Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1! 22:20 Anunţul lui Florin Tănase, după ce Gigi Becali i-a făcut ofertă să se întoarcă la FCSB: „Mi-aș dori să joc în Champions League” 21:48 Dan Petrescu avertizează înainte de CFR Cluj – Farul: „Stresul a rămas mai mult de partea noastră!” 21:45 Botoșani – Mioveni 1-0. Jucătorii lui Bogdan Andone au dat lovitura în prelungiri! Oaspeţii au avut un gol anulat 21:44 Record de asistenţă pentru Dinamo la meciul de baraj cu Csikszereda! Câte bilete s-au vândut pentru partida tur 21:22 Elisabeta Lipă cere răbdare cu Simona Halep: „Numai în situaţia ei să nu fii! A dat dovadă de o ambiţie de fier!” 21:03 Gabriela Ruse s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins! Victorie de senzaţie cu Alize Cornet! 20:50 LIVE VIDEOBellator Champions Series Paris e ACUM LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Patrick Mix – Magomed Magomedov e main-event-ul 20:38 Adrian Bumbescu, un nou atac la echipa lui Gigi Becali: „Titlul 27, adică 1”! Ce îl deranjează pe câştigătorul Cupei Campionilor 20:36 VideoUn cuplu de români este pentru a treia oară la Imola! Alexandra ţine cu Verstappen, Victor cu Hamilton! Reportaj EXCLUSIV Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta