Reacţia lui Dorinel Munteanu, după Dinamo – Oţelul Galaţi 1-3: „Îmi pare rău pentru unii spectatori, nu pentru toţi!”

Publicat: 16.08.2022, 20:43

Dorinel Munteanu, cel mai selecţionat jucător al naţionalei

Dorinel Munteanu este contestat de o parte a fanilor dinamovişti

Dorinel Munteanu, cel mai selecţionat jucător al naţionalei/ Hepta

Reacţia lui Dorinel Munteanu, după Dinamo – Oţelul Galaţi 1-3. Antrenorul Oţelului a spus că îi pare rău doar pentru o parte a fanilor dinamovişti.

Deşi a făcut istorie la Dinamo, Dorinel Munteanu este contestat de o parte a fanilor dinamovişti.

Reacţia lui Dorinel Munteanu, după Dinamo – Oţelul Galaţi 1-3

„Felicitări echipei, pentru că, așa cum am discutat înainte de joc, am văzut un plus de atitudine, un plus în jocul echipei. Cred că am câștigat meritat, am condus jocul, am avut ocazii. Am primit gol, nu trebuia, dar, după, am câștigat pe merit.

În primul rând, este o muncă de un an de zile, am cerut echipei să aibă încredere în potențialul ei. E greu, sincer, să pierdem așa ușor. Nu trebuie să ai nume, trebuie să ai echipă. Am demonstrat și în Liga 3 și acum.

Bun era dacă aveam șase puncte. Sigur, avem un obiectiv ca până la sfârșit să fim în play-offul competiției, este realizabil. Facem eforturi, în toate punctele de vedere.

Pentru mine, eu știu, istoria pe care am făcut-o la Dinamo nu o pot uita niciodată. Îmi pare rău că unii spectatori, unii, nu toți, au cam sărit calul, dar, nicio problemă, sunt antrenorul echipei Oțelul Galați și îmi apăr interesele mele. Mai au de muncit. Și noi mai avem de muncit”, a spus Dorinel Munteanu la digisport.ro.

Dinamo – Oţelul Galaţi 1-3. „Câinii”, prima înfrângere din istorie în Liga 2

Dinamo – Oţelul Galaţi 1-3. „Câinii” au suferit prima înfrângere din Liga 2. Dorinel Munteanu i-a răpus pe dinamoviști la Clinceni.

Oțelul a condus-o pe Dinamo după golul lui Gorovei din lovitură liberă, din minutul 33, însă „câinii” au egalat chiar înainte de pauză, prin Buhăescu.

Moldovenii lui Dorinel Munteanu s-au dezlănțuit însă în repriza a doua. Puștiul de 18 ani Laurențiu Cătălin Maxim a readus-o pe Oțelul în avantaj în minutul 56, cu un șut pe jos de la marginea careului. 10 minute mai târziu, Cârjan a înscris al treilea gol al oaspeților, după o repunere de la margine direct în careul dinamovist.

În minutul 75, Dinamo a primit penalty, iar Neluț Roșu a marcat. Lovitura s-a repetat însă pentru că jucătorii dinamoviști au intrat în careu. A doua oară, Neluț Roșu a ratat.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

22:49 Reacția premierului Marcel Ciolacu după ce Gloria Buzău a promovat în Liga 1! Mesaj după finalul partidei cu Unirea Slobozia 22:21 Reacţia lui Ion Crăciunescu după ce Darius Olaru i-a strigat „Băi, prostule!” centralului meciului Universitatea Craiova – FCSB! 22:02 „Mă simt extenuat!” Andrei Prepeliță și-a găsit cu greu cuvintele după ce a promovat cu Gloria Buzău în Liga 1! 21:52 Anunţul lui Florin Manea despre transferul lui Denis Drăguş: „Cluburile s-au înţeles” 21:46 „N-a înțeles nimic! O prostie!” Mihai Stoica i-a dat replica lui Andrea Compagno! „MM” a răspuns, după atacul italianului 21:14 „A greșit!” Mihai Stoica, verdict despre ocazia irosită de Octavian Popescu în Universitatea Craiova – FCSB 2-0! 20:57 Surprizele pregătite de selecționerul Belgiei pentru EURO 2024. Cu ce jucători se pot duela „tricolorii” lui Edi Iordănescu 20:56 FotoGloria Buzău a promovat în Liga 1! Focuri de artificii la Buzău, după performanţa uriaşă! 20:35 Ce a spus Mihai Rotaru despre Gigi Becali, după ce Universitatea Craiova a învins-o cu 2-0 pe FCSB! 20:32 Ana Bogdan s-a calificat în turul 2 al turneului de la Roma! A învins-o pe Leylah Fernandez în două seturi Vezi toate știrile