Jeonbuk – Ulsan 1-1! Meci dramatic pentru Dan Petrescu! Penalty ratat şi gol primit după o gafă uriaşă în Liga Campionilor Asiei

De Dan Roșu
Publicat: 5.03.2024, 13:54

Jeonbuk - Ulsan 1-1! Meci dramatic pentru Dan Petrescu! Penalty ratat şi gol primit după o gafă uriaşă în Liga Campionilor Asiei

Dan Petrescu, în timpul unui meci - Profimedia Images

Jeonbuk – Ulsan 1-1 a fost în AntenaPLAY. Echipa lui Dan Petrescu a obţinut doar un rezultat de egalitate în partida tur a sferturilor Ligii Campionilor Asiei. Formaţia sa a întâlnit rivala din Coreea De Sud, Ulsan HD. Echipa lui Dan Petrescu a deschis scorul în minutul 4, dar a fost egalată în minutul 77, după o eroare uriaşă în apărarea lui Jeonbuk. Tot Jeonbuk a ratat şi o lovitură de la 11 metri în prima repriză, când putea duce scorul la 2-0.

Au rămas patru echipe din vest şi patru echipe din vest. În această fază a competiţiei se află Jeonbuk, echipa lui Dan Petrescu, dar şi Al-Nassr, Al-Ittihad şi Al-Hilal, echipele starurilor Cristiano Ronaldo, Karim Benzema sau Neymar.

ABONAŢII ANTENAPLAY POT VEDEA AICI LIVE VIDEO MECIUL DIN LIGA CAMPIONILOR ASIEI

Update 13:54: Fluier final! Meciul tur dintre Jeonbuk şi Ulsan din sferturile Ligii Campionilor s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Echipa lui Dan Petrescu va juca în deplasare meciul decisiv pentru un loc în semifinalele competiţiei.

Min. 84: Ahh Hyun-Beom, jucătorul lui Dan Petrescu de la Jeonbuk, a avut o ocazie uriaşă pe finalul de meci.

Min. 77: Jeonbuk – Ulsan 1-1! Echipa lui Dan Petrescu a fost egalată, după o eroare uriaşă în apărarea lui Jeonbuk. Lee Myung-Jae a restabilit egalitatea.

Min. 24: Jeonbuk – Ulsan 1-0! Echipa lui Dan Petrescu a ratat şansa de a majora diferenţa în minutul 24, după ce Orobo a ratat un penalty. Atacantul brazilian a trimis în transversală.

Min. 4: Jeonbuk – Ulsan 1-0! Echipa lui Dan Petrescu a început perfect partida tur din sferturile Ligii Campionilor Asiei şi a deschis scorul prin Song Min-Kyu.

Min. 1: A început partida.

Jeonbuk – Ulsan – echipele de start

Jeonbuk – Ulsan LIVE VIDEO (12:00, AntenaPLAY)

În optimi, Jeonbuk a trecut de Pohang Steelers, o altă formaţie din Coreea de Sud, în timp ce Ulsan HD a trecut de Kofu, surpriza competiţiei. Formaţia japoneză evoluează în liga secundă, dar a obţinut calificarea după ce a cucerit Cupa Japoniei.

Primul meci din sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei s-a desfăşurat deja. Al-Ain a trecut de Al-Nassr, cu 1-0. Celelalte două partide din sferturi sunt Al-Hilal – Al-Ittihad şi Shandong Taishan – Yokohama Marinos.

Programul turului sferturilor de finală ale Ligii Campionilor Asiei

Cristiano Ronaldo a fost la un pas să marcheze un gol senzaţional

Cristiano Ronaldo a fost la un pas să marcheze unul din cele mai frumoase goluri din istoria fotbalului, LIVE în AntenaPLAY! Starul portughez a şutat de la peste 50 de metri, iar balonul a trecut puţin pe lângă poartă, în Al-Ain – Al-Nassr 1-0.

Cristiano Ronaldo a fost aproape în minutul 90+10 al partidei să marcheze de dincolo de linia de la centrul terenului. Un astfel de gol a reuşit David Beckham pe 17 august 1996, în timpul meciului Manchester United – Wimbledon.

Ronaldo l-a văzut ieşit pe portarul lui Al Ain şi a acţionat rapid. Dacă balonul trimis de starul portughez prindea spaţiul porţii, goalkeeper-ul lui Al Ain nu ar fi putut interveni.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

17
22:35
Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!”
17
22:33
Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1!
17
22:20
Anunţul lui Florin Tănase, după ce Gigi Becali i-a făcut ofertă să se întoarcă la FCSB: „Mi-aș dori să joc în Champions League”
17
21:48
Dan Petrescu avertizează înainte de CFR Cluj – Farul: „Stresul a rămas mai mult de partea noastră!”
17
21:45
Botoșani – Mioveni 1-0. Jucătorii lui Bogdan Andone au dat lovitura în prelungiri! Oaspeţii au avut un gol anulat
17
21:44
Record de asistenţă pentru Dinamo la meciul de baraj cu Csikszereda! Câte bilete s-au vândut pentru partida tur
17
21:22
Elisabeta Lipă cere răbdare cu Simona Halep: „Numai în situaţia ei să nu fii! A dat dovadă de o ambiţie de fier!”
17
21:03
Gabriela Ruse s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins! Victorie de senzaţie cu Alize Cornet!
17
20:50
Bellator Champions Series Paris a fost în AntenaPLAY. Patrick Mix l-a învins pe Magomed Magomedov în main-event
17
20:38
Adrian Bumbescu, un nou atac la echipa lui Gigi Becali: „Titlul 27, adică 1”! Ce îl deranjează pe câştigătorul Cupei Campionilor

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta