Gigi Becali a anunţat care este primul jucător care iese din primul 11, după FCSB – Maccabi Tel Aviv 1-1: „M-am convins!”

De Viviana Moraru
Publicat: 23.07.2024, 22:36

Gigi Becali, prima reacţie după FCSB - Maccabi Tel Aviv 1-1

Gigi Becali / Profimedia Images

Gigi Becali a oferit prima reacţie, după ce FCSB a remizat cu Maccabi Tel Aviv, scor 1-1. Patronul campioanei s-a declarat mulţumit de evoluţia echipei sale, subliniind tragerile de timp ale jucătorilor israelieni. Acesta a anunţat şi care este jucătorul care va ieşi din primul 11, după partida din Ghencea.

FCSB a remizat, scor 1-1, în duelul tur cu Maccabi Tel Aviv, din turul secund prelimimar din Champions League. Dan Biton a marcat pentru isrelieni, în timp ce Joyskim Dawa a egalat pentru campioana Ligii 1. Returul va fi în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 31 iulie, de la ora 21:00.

Gigi Becali, prima reacţie după FCSB – Maccabi Tel Aviv 1-1

Gigi Becali a declarat că Daniel Popa nu va mai fi titular la FCSB, fiind impresionat de evoluţia lui David Miculescu, jucător trimis în teren la pauză. Patronul de la FCSB a transmis că Miculescu îi va lua locul lui Popa, în primul 11.

„Nu pot să zic că am surclasat-o, dar prin apropiere. Maccabi, care spunea toată lumea că nu avem nicio şansă, şi care trăgea de timp.

Am avut încă vreo 3 ocazii de a marca şi am luat un gol dintr-o greşeală a noastră. A fost mingea numai la noi, s-a jucat într-o singură parte. Părerea mea, suntem mult peste.

L-am schimbat pe Lixandru fiindcă avea galben. Dacă îl aveam, eram mult mai buni în repriza a doua. L-am pus pe Baba, a ieşit în relief? L-am pus, a avut două ocazii, nu a dat gol.

Miculescu m-a convins şi el va fi cel care va juca titular. Popa e de FCSB, dar nu e de nivelul ăsta. Trebuie să slăbească vreo 3 kg. Dacă nu slăbeşte 3 kilograme, o să aibă o mare problemă mare”, a declarat Gigi Becali, conform primasport.ro.

Gafe uriaşe în apărarea FCSB-ului, la golul marcat de Maccabi Tel Aviv

Gafe uriaşe în apărarea FCSB-ului, la golul marcat de Maccabi Tel Aviv. Campioana din Israel a reuşit să deschidă scorul în duelul cu roş-albaştri, în urma unor erori colosale comise de Valentin Creţu şi de Siyabonga Ngezana.

Maccabi Tel Aviv a deschis scorul prin Dan Biton, cel care a marcat în minutul 75, la doar câteva minute după ce a fost trimis în teren, în locul lui Zahavi.

Siyabonga Ngezana a greşit la mijlocul terenului, la faza golului marcat de israelieni. Fundaşul sud-african a ratat o intervenţie, iar jucătorul israelienilor a pasat către Addo în careu.

Mijlocaşul a trecut fără emoţii de Valentin Creţu şi a şutat către poarta FCSB-ului, şutul fiind respins de Ştefan Târnovanu. Balonul a ajuns însă la Dan Biton, care a marcat cu o reluare din faţa porţii goale.

FCSB a reuşit, la doar patru minute distanţă, să restabilească egalitatea. Joyskim Dawa a marcat cu o lovitură de cap imparabilă, din lovitura liberă executată de Darius Olaru.

• Marele Premiu al Belgiei e live în AntenaPLAY, în perioada 26-28 iulie
  • Maccabi Tel Aviv – FCSB, miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și în AntenaPLAY
  • Cine crezi că va deveni selecţionerul României după plecarea lui Edi Iordănescu?

23:40

„E foarte bună FCSB!” Gigi Becali, anunţ războinic înainte de Maccabi Tel Aviv – FCSB (31 iulie, 21:00, Antena 1 şi AntenaPLAY)

23:33

„Să ne întoarcem calificați din Ungaria!” Alexandru Băluţă, mesaj de luptă înaintea returului dintre FCSB şi Maccabi Tel Aviv

23:30

„Are aceeași problemă ca anul trecut” Basarab Panduru, semnal de alarmă pentru echipa lui Gigi Becali, după FCSB – Maccabi 1-1!

23:19

William Baeten, mesaj clar după ce a debutat la FCSB! Reacţie fermă după egalul cu Maccabi Tel Aviv: „Am avut ghinion!”

23:11

Joyskim Dawa, prima reacţie după golul marcat în FCSB – Maccabi Tel Aviv 1-1: „Mă bucur că returul este în Ungaria!”

23:00

Gigi Becali, sfat pentru naşul Gică Hagi! Patronul FCSB-ului i-a transmis „Regelui” dacă să preia sau nu naţionala României!

1 FotoImagini rare cu fiicele lui Ilie Năstase din căsnicia cu Amalia! Cuvinte uriaşe la adresa tatălui lor: „De aia îi iubim”s 2 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Ungariei! Cursa e duminică, de la ora 15:45, pe Antena 1 şi în AntenaPLAYs 3 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!”s 4 FotoGeorgina Rodriguez a încins internetul alături de Cristiano Ronaldo. Imaginea virală cu cei dois 5 FotoScoţienii anunţă că Ianis Hagi s-a înţeles că noua echipă: „Este clar!” Salariul uriaş pe care îl va aveas 6 FotoCum arată stadioanele de la Cupa Mondială 2026! Antena va transmiste exclusiv competiţias

Horoscopul săptămânii 22 iulie – 28 iulie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

Zodii care se întorc la fostul partener în ziua de 23 iulie 2024. Nativii care iartă cu ușurință