Publicat: 6.08.2024, 23:27

Gigi Becali a anunţat un transfer după Sparta Praga - FCSB: Îl conving

Gigi Becali a anunţat un transfer după Sparta Praga - FCSB: "Îl conving"

Gigi Becali / Profimedia Images

Gigi Becali a anunţat un transfer după Sparta Praga – FCSB 1-1! Patronul roş-albaştrilor crede că îl va convinge miercuri pe Florin Tănase să semneze cu FCSB.

Gigi Becali a spus că nu e mulţumit nici de David Miculescu, nici de Daniel Popa. Chiar şi dacă nu bate palma cu Tănase, Becali tot e determinat să mai aducă un atacant la FCSB.

Va veni un jucător, un atacant, trebuie neapărat. Nu avem atacant. Să vedem cu Tănase, cred că mâine (n.r.: miercuri) îl conving.

El va juca, cine să joace? (n.r.: Florin Tănase). Se antrenează.

N-avem atacant. Nici ăla, nici ăla nu au arătat nimic. David Miculescu mă aştepta să câştige duelurile. Nu a câştigat nici duelurile. Popa ăla măcar a câştigat duelurile”, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

Gigi Becali, reacţie surprinzătoare după Sparta Praga – FCSB 1-1: „Suntem cu un picior în grupele Ligii Campionilor”

Gigi Becali a avut o reacţie surprinzătoare după Sparta Praga – FCSB 1-1. Patronul roş-albaştrilor e de părere că FCSB nu va putea fi învinsă de Sparta Praga în retur.

Gigi Becali a spus că nu a avut deloc emoţii în meciul tur cu Sparta Praga. Returul va fi marţea viitoare, de la ora 21:30, pe stadionul Ghencea. Meciul va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Ne convenea 1-0. Dacă terminatm cu 1-0 eram calificaţi. Eu zic că e o echipă de Liga 1 medie.

Dacă jucam cu Rapid, cu CFR, cu Craiova jucau fotbal, aveau mult mai multe ocazii, aveam emoţii. N-am avut nicio emoţie că n-au avut nicio ocazie.

I-a dat o dată pas cadou Creţu şi au mai avut capul acela. Dar dacă dai cu capul nu e foarte mare ocazie.

Nu sunt mulţumit că trebuia să câştigăm cu 2-3 goluri diferenţă.

Eu cred că n-avem încă experienţă europeană. Eu zic că de emoţii.

Eu spun cum am spus cu Maccabi. Nu vreau să se considere mândrie, trufie, laudă. Eu spun părerea mea: ‘Dacă Dumnezeu nu e împotriva noastră, şi nu are de ce, echipa asta nu are cum să ne învingă niciodată’. Trebuie să nu mai greşească Târnovanu, să fie 1-0.

Suntem cu un picior în grupele Ligii Campionilor. De ăştia deja am trecut”, a declarat Gigi Becali pentru digisport.ro după Sparta Praga – FCSB 1-1.

Sparta Praga – FCSB 1-1. Final dramatic de meci! Cehii au avut gol anulat de VAR în minutul 90+5

Sparta Praga – FCSB 1-1 a fost LIVE TEXT pe AS.ro, în prima manşă a turului 3 preliminar UEFA Champions League. Campioana României a deschis scorul în minutul 61, prin Dawa, dar a fost egalată în minutul 78, după golul marcat de Olatunji.

În minutul 90+3, Sparta Praga a băgat pentru a doua oară mingea în poartă, dar VAR a intervenit şi a anulat golul pentru un fault asupra lui Ngezana. Returul are loc săptămâna viitoare, la Bucureşti.

SPARTA PRAGA (3-4-3): Vindahl – Vitik, Ross, Sorensen – Preciado, Laci (cpt.), Kairinen, Rynes – Birmancevic, Kuchta, Haraslin
Rezerve: Vorel, Surovcik – Imanol, Solbakken, Olatunji, Pavelka, Tuci, Danek, Sadilek, Pesek, Wiesner, E. Krasniqi
Absent: Panak (accidentat)
Antrenor Lars Friis

FCSB (4-2-3-1): Târnovanu – V. Crețu, Dawa, Ngezana, Radunovic – Șut, Lixandru – Băluță, Olaru (cpt.), Miculescu – Daniel Popa
Rezerve: A. Vlad – Haruț, Kiki, Ștefănescu, Edjouma, Antwi, Chiricheș, Baeten, Alhassan, Luis Phelipe
Absent: Octavian Popescu, Alexandru Pantea (accidentați)
Antrenor Elias Charalambous

• Vezi noi episoade din Insula Iubirii Luni, Marți și Miercuri de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Olandei e în perioada 23-25 august, LIVE în AntenaPLAY
  • Care va fi numărul total de medalii câştigate de Team Romania la Jocurile Olimpice 2024?

23:58 6 aug.

Sabrina Voinea, anunţ uluitor în scandalul legat de finala de la sol: „Poza pe care s-au bazat este falsă”

23:52 6 aug.

„Putem reuşi ceva măreţ” Alex Băluţă, plin de încredere după Sparta Praga – FCSB 1-1: „Nici nu cred că se aşteptau”

23:46 6 aug.

Americanca Gabrielle Thomas, campioană olimpică la 200 metri liber!

23:38 6 aug.

„Băi, n-ai minte?” Fotbaliştii de la FCSB care au intrat în vizorul lui Gigi Becali, după remiza cu Sparta: „A fredonat-o acolo”

23:17 6 aug.

22:58 6 aug.

1 FotoImagini de senzaţie cu Ianis Hagi şi Elena în luna de miere. Paradisul unde au plecat cei doi: „Ce frumuseţe!”s 2 FotoAnunţul fiului lui Ion Ţiriac după ce David Popovici a cerut noi bazine de înot şi investiţii mult mai mari în sportul românesc!s 3 FotoIubita lui Max Verstappen, răvăşitoare la nunta surorii sale. Kelly Piquet a atras toate priviriles 4 FotoCe au spus ungurii când au auzit de cadoul pe care Ion Ţiriac i l-a făcut lui David Popovici. Cât câştigă maghiarii pentru un aurs 5 FotoCâţi bani a primit solistul din momentul controversat al „Cinei cea de Taină”, de la deschiderea Jocurilor Olimpices 6 FotoNadia Comăneci le-a cerut explicaţii arbitrelor după ce România a ratat dramatic bronzul la sol: „Am fost la arbitra şefă”s

Horoscopul săptămânii 5 august – 11 august 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

2 zodii au parte de abundență financiară în ziua de 6 august 2024. Nativii care au parte de câștiguri substanțiale