Real Madrid – Manchester City | Rodrygo, omul momentului la echipa lui Ancelotti! Brazilianul a făcut „dubla” în prelungiri

Publicat: 5.05.2022, 0:13

Rodrygo, într-un meci pentru Real Madrid

Rodrygo, eroul lui Real Madrid cu Manchester City

Real Madrid – Manchester City e meciul de vis din semifinalele UEFA Champions League. Echipa lui Pep Guardiola conducea cu 1-0 în minutul 89 și se pregătea de finală. Brazilianul Rodrygo, de nicăieri, a marcat două goluri în prelungiri.

Rodrygo a marcat prima dată din centrarea lui Karim Benzema. Brazilianul a ajuns în fața lui Ederson și a împins balonul în poarta lui Manchester City.

Rodrygo, „dublă” în prelungiri în Real Madrid – Manchester City

Al doilea gol, Rodrygo l-a marcat cu o lovitură de cap, după o centrare a lui Dani Carvajal. Toate acestea în decurs de numai 90 de secunde. Real Madrid nu avusese niciun șut pe spațiul porții, până la primul gol al brazilianului.

Rodrygo a devenit doar al doilea brazilian care marchează două goluri într-o semifinală de UEFA Champions League, după Lucas Moura, în 2019, în Ajax – Tottenham 2-3.

Recorduri fabuloase pentru jucătorul brazilian

De asemenea, Rodryo a devenit primul jucător care marchează două goluri după minutul 90 într-un meci din fazele eliminatorii din UEFA Champions League. Totodată, e prima rezervă a lui Real Madrid care face „dubla” într-un meci din Liga Campionilor, după Gareth Bale, în finala din 2018.

Rodrygo a marcat și golul lui Real Madrid din returul cu Chelsea din faza sferturilor, care a împins meciul în prelungiri. Ulterior, galacticii au mers mai departe.

12:26 Ladislau Boloni s-a prăbușit emoțional după ce a ajuns aproape de retrogradare: „Nu știu dacă să urlu! Luăm două zile somnifere” 12:22 VIDEOEliza Samara şi Andreea Dragoman, victorie clară în proba de dublu la Saudi Smash 2024. Competiţia e exclusiv în AntenaPLAY 11:36 Foto„A venit iepurașul!” Milionarul Arpad Paszkany, cadou fabulos pentru iubita cu 24 de ani mai tânără. Antonela este în extaz 11:34 Iga Swiatek a câştigat turneul de la Madrid, după o revenire fabuloasă în finala cu Sabalenka 11:09 Marele Premiu de Formula 1™ de la Miami va fi în direct pe Antena 3 CNN şi LIVE STREAM în AntenaPLAY, de la ora 23:00 10:56 EXCLUSIVVictor Pițurcă, anunț surprinzător despre CSA Steaua: „Mai bine că a rămas în Liga 2”. Avertisment pentru șefii Armatei 10:32 VIDEOCristiano Ronaldo, un nou record uriaş după ce a reuşit un hattrick pentru Al Nassr. Obiectivul uriaş al starului portughez 10:17 Lionel Messi, gol și cinci pase decisive într-o singură repriză! A „distrus” două recorduri și i-a uluit pe americani 9:52 Reacţia surprinzătoare a lui Max Verstappen după ce va pleca din pole position la Miami: „Nu e chiar distractiv” 9:46 Vinicius, ironie devastatoare pentru un star al Barcelonei! Reacție virală după ce Real Madrid a devenit campioana Spaniei Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi