Valentin Mihăilă a „rupt” barele în Kosovo – România! Fază fabuloasă reuşită alături de Dennis Man

Publicat: 6.09.2024, 23:17

Valentin Mihăilă a rupt barele în Kosovo - România

Valentin Mihăilă a "rupt" barele în Kosovo - România

Valentin Mihăilă, în timpul unui meci / Profimediaimages

Valentin Mihăilă a „rupt” barele în timpul meciului Kosovo – România, din Nations League, care a fost LIVE VIDEO pe Antena 1 şi în AntenaPLAY. A reuşit o fază superbă, cu ajutorul coechipierului său de la Parma, Dennis Man.

În minutul 44, cei doi jucători din Serie A au făcut show. Au prins descoperită defensiva gazdelor şi au profitat. Man şi Mihăilă au pasat între ei şi au creat o fază de senzaţie.

Valentin Mihăilă a „rupt” barele în Kosovo – România!

Man a intrat în careu, avea doi adversari în faţă şi a decis să îi paseze perfect, din întoarcere, lui Mihăilă. Atacantul de 24 de ani a primit mingea în poziţie ideală, a şutat în forţă, dar a luat bra la ţintă. Portarul naţionalei din Kosovo a avut şansă.

Mihăilă nu a avut mai mult succes nici după pauză. În minutul 59, a interceptat o pasă a unui adversar şi a şutat violent, din marginea careului. Putea reuşi un gol magistral, dar a trimis mingea în transversală.

Ultimul gol al lui Mihăilă la naţională a fost chiar împotriva lui Kosovo, în luna septembrie a anului trecut.

Echipa de start a României: Niță – Rațiu, Burcă, Drăgușin, Bancu – Marius Marin – Man, Răzvan Marin, Stanciu, Mihăilă – Drăguș

Dennis Man a marcat un gol superb în Kosovo – România

Dennis Man a marcat un gol superb în Kosovo – România! Jucătorul de la Parma a făcut spectacol în prima repriză a partidei de la Priștina.

Tricolorii lui Mircea Lucescu au dat lovitura după o serie de momente în care jucătorii kosovari au fost periculoși și au domitat duelul.

În minutul 36 al partidei, Dennis Man a trimis mingea în poartă după o acțiune fabuloasă. Jucătorul de la Parma era înconjurat de adversari, însă a reușit să înscrie.

Astfel, Dennis Man a înscris primul gol din noul mandat al lui Mircea Lucescu pe banca echipei naționale a României.

Tricolorii lui „Il Luce” au intrat cu avantaj la cabine datorită reușitei lui Man.

• Premiera maraton a noului sezon Asia Express este Duminică de la 20:00 si Luni - Joi de la 20:30 pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Kosovo - România e live în AntenaPLAY şi pe Antena 1, vineri, de la 21:45
  • Ce rezultat va înregistra România la meciul cu Kosovo?

0:32

Kosovarii au trimis la declarații un singur jucător după 0-3 cu România: „E jenant! Nimeni nu se aștepta”

0:16

Mihai Stoichiță, discurs superb despre Mircea Lucescu după Kosovo – România 0-3: „Nu a venit să piardă!”

0:13

EXCLUSIVMircea Lucescu a tras concluziile după Kosovo – România 0-3: „I-am provocat să facă ce am vrut noi!” Jucătorii lăudaţi

0:06

EXCLUSIVDennis Man, prima reacţie după ce a făcut show în Kosovo – România 0-3: „Nea Mircea ne-a ajutat mult!” VIDEO

23:57 6 sept.

EXCLUSIVVIDEO | „Am ieșit cu tricoul rupt” Valentin Mihăilă, scandal cu jucătorii din Kosovo după 3-0 la Priștina: „Le-am arătat tabela!”

23:51 6 sept.

Reacţia lui Gică Popescu, după Kosovo – România 0-3: „Cei doi au fost extraordinari!” Ce a spus despre Mircea Lucescu

1 Foto„E păcat!” I-a fost alături un deceniu lui Bernadette Szocs şi a spus totul după marea dezamăgire din viaţa vedeteis 2 VIDEOCharles Leclerc a câştigat Marele Premiu al Italiei, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY! Sărbătoare la Monzas 3 FotoSuma uriaşă pe care o va primi Georgina Rodriguez, lunar, de la Cristiano Ronaldo, dacă se vor despărţi! Totul a fost dezvăluits 4 FotoLarisa Iordache este însărcinată! Primul mesaj al fostei gimnaste, care aşteaptă un copil cu Cristian Chiriţăs 5 FotoFosta gimnastă Anda Ivan a făcut anunţul mult aşteptat! Reacţia lui Andrei Ivan a apărut imediat: „Vă iubesc!”s 6 VIDEOKosovo – România 0-3. Start perfect pentru Mircea Lucescu în drumul spre World Cup 2026. Man, Răzvan Marin şi Drăguş, decisivis

Ce poate manifesta fiecare zodie în parte la începutul lunii septembrie. Explicațiile astrologilor

3 zodii își pot găsi adevăratul scop în viață pe 7 septembrie 2024. Dedicarea e cheia succesului