Mesajul lui Angel Di Maria, după ce Benfica a pierdut dramatic cu Boavista: „Am pierdut, dar am arătat că suntem puternici”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 16.08.2023, 11:27
Actualizat: 16.08.2023, 14:15

Angel Di Maria a revenit în această vară la Benfica

Mesajul lui Angel Di Maria, după ce Benfica a pierdut dramatic meciul cu Boavista. Starul argentinian a marcat un gol, dar Benfica a avut un final de meci de coşmar.

Boavista a egalat în minutul 90, iar în al 11-lea minut de prelungire a marcat golul victoriei. Boavista – Benfica a fost LIVE în AntenaPLAY.

Mesajul lui Angel Di Maria, după ce Benfica a pierdut dramatic cu Boavista

Angel Di Maria promite revanşa în faţa fanilor în partida cu Estrela Amadora, care va fi sâmbătă, 19 august, de la 22:30, LIVE în AntenaPLAY.

Nu a fost începutul pe care l-am dorit, dar am arătat că suntem foarte puternici. Campionatul abia a început și este foarte lung. Să continuăm să muncim pentru a reveni la victorie. Hai, Benfica„, a transmis Angel Di Maria.

Roger Schmidt, antrenorul de la Benfica, după meciul de coşmar cu Boavista

Roger Schmidt, antrenorul de la Benfica, a avut un discurs echilibrat după meciul de coşmar cu Boavista. Antrenorul german a spus că nu era mulţumit nici măcar cu un punct, având în vedere desfăşurarea partidei. Boavista – Benfica 3-2 a fost în direct în AntenaPLAY.

Campioana en-titre din Liga Portugal a avut un final de meci de coşmar. În minutul 90, Boavista a egalat la 2 din penalty. Golul victoriei a fost marcat în al 11-lea minut de prelungire.

A fost un test special. Ne așteptam deja la un meci dificil, greu. Am marcat devreme, în repriza secundă am fost excluși și la scurt timp după Boavista a făcut 1-1. Am recăpătat controlul jocului, am avut ocazii, am marcat al doilea gol, dar din penalty am primit din nou egalitatea.

Din nou am avut controlul, am creat din nou ocazii, dar Boavista a marcat din nou spre final și, dacă eram deja nemulțumiţi doar cu un punct, cu atât mai mult am fost cu înfrângerea. Fotbalul este așa uneori și trebuie să-l acceptăm. Am încercat totul pentru a câștiga”, a spus antrenorul campioanei.

Video cu golurile din Boavista – Benfica 3-2

Min. 22: Boavista – Benfica 0-1! Angel Di Maria a deschis scorul pentru Benfica

Min. 55: Boavista – Benfica 1-1! Bozenik a marcat de la doar câţiva metri’
Min. 75: Boavista – Benfica 1-2! Benfica marchează în 10 oameni! Rafa a înscris cu capul
Min. 90: Boavista – Benfica 2-2! Lorenzo a marcat din penalty!
Min. 90+11Boavista – Benfica 3-2! Bozenik a marcat în prelungiri şi a adus-o pe Boavista în avantaj

Programul etapei a doua din Liga Portugal

Vineri 18 august

Sâmbătă 19 august

Duminică, 20 august

Luni, 21 august

Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

14:37

VIDEOVerstappen, cel mai rapid în ultimul antrenament din Marele Premiu al Belgiei! Calificările, pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY, 16:45

14:27

Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş s-au calificat în semifinale la dublu vâsle feminin, la Jocurile Olimpice 2024

14:16

„Nu trebuie deranjat, vrem o medalie!” Camelia Potec, ultimele detalii înainte ca David Popovici să debuteze la Jocurile Olimpice

14:03

Sepsi – Dinamo, LIVE TEXT, 22:00! „Câinii”, fără victorie la Sfântu Gheorghe de cinci ani! Echipele probabile

13:40

LIVE SCOREIrina Begu – Iga Swiatek şi Ana Bogdan – Jasmine Paolini, ACUM. Meciuri de foc la Jocurile Olimpice 2024

13:10

Marian Florian Enache şi Andrei Sebastian Cornea, în semifinalele probei de dublu vâsle masculin, la Jocurile Olimpice 2024

1 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!”s 2 FotoScoţienii anunţă că Ianis Hagi s-a înţeles că noua echipă: „Este clar!” Salariul uriaş pe care îl va aveas 3 FotoGeorgina Rodriguez a încins internetul alături de Cristiano Ronaldo. Imaginea virală cu cei dois 4 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Ungariei! Cursa e duminică, de la ora 15:45, pe Antena 1 şi în AntenaPLAYs 5 FotoKira Hagi, mesaj emoţionant la 10 zile de la nunta lui Ianis Hagi: „Puterea unui ‘pentru totdeauna’ rostit în şoaptă!”s 6 FotoNeymar a devenit tată pentru a treia oară! Helena s-a născut la începutul acestei lunis

Horoscopul lunii august 2024. Nativii sunt tot mai dornici să-și găsească marea dragoste

Zodii norocoase care pot experimenta abundență financiară pe 27 iulie 2024. Conturile lor vor crește considerabil