Întrebarea care l-a făcut pe Ladislau Boloni să plece din interviu, după ce a retrogradat cu Metz: „Sunteţi foarte amabil”

Întrebarea care l-a făcut pe Ladislau Boloni să plece din interviu, după ce a retrogradat cu Metz: Sunteţi foarte amabil

Întrebarea care l-a făcut pe Ladislau Boloni să plece din interviu, după ce a retrogradat cu Metz: "Sunteţi foarte amabil"

Ladislau Boloni a părăsit interviul / Captură Prime Video Sport France

Întrebarea care l-a făcut pe Ladislau Boloni să plece din interviu, după ce a retrogradat cu Metz a fost legată de viitorul antrenorului român la formaţia franceză.

Metz a retrogradat în mod dramatic, după barajul cu Saint-Etienne. După ce a pierdut cu 2-1 în tur, echipa lui Boloni s-a impus cu acelaşi scor, iar meciul a ajuns în prelungiri. În minutul 117, Saint-Etienne a dat însă lovitura prin Wadji, care a adus golul promovării.

După meci, Ladislau Boloni a dat declaraţii jurnaliştilor francezi. Antrenorul român i-a surprins însă pe aceştia, în momentul în care a fost întrebat de viitorul său. Boloni le-a urat vacanţă plăcută şi a părăsit interviul:

„Veţi fi aici anul următor?”, a fost întrebarea jurnalistului francez.

„Vă doresc vacanță plăcută, distrați-vă, la revedere!”, a spus Ladislau Boloni, după care a părăsit interviul.

„Mulţumesc, sunteţi foarte amabil”, a fost reacţia jurnalistului de la Prime Video Sport France, după ce Ladislau Boloni a părăsit interviul.

Prima reacţie a lui Ladislau Boloni după ce a retrogradat din Ligue 1 cu Metz

Papa Amadou Diallo a văzut cartonaşul roşu în startul partidei, transformând misiunea echipei lui Boloni într-una şi mai dificilă. Chiar şi aşa, elevii lui Boloni au marcat două goluri în prima repriză.

Saint-Etienne a înscris în minutul 35, prin Leo Petrot. În prelungiri, Ibrahima Wadji avea să le aducă victoria celor de la Saint-Etienne.

”Ce ne-a lipsit azi? Un gol. A fost vorba de detalii, însă niște detalii care au făcut diferența. Nu voi face analiza acum pentru că în asemenea momente spui doar 50% din adevăr. Nu sunt prea multe de spus despre atitudinea jucătorilor mei, jos pălăria!

A fost un scenariu pe care nu îl anticipam. Trebuie să învățăm din ceea ce s-a întâmplat astăzi și să devenim și mai puternici.

Dacă a fost ultimul meu meci pe banca lui Metz? Voi merge în vacanță și vom vedea apoi”, a declarat Ladislau Boloni după meci, potrivit beinsports.com.

• Marele Premiu al Austriei e live în AntenaPLAY, în perioada 28-30 iunie
  • Turneul de tenis de masă WTT Star Contender Bangkok 2024 e live în AntenaPLAY, în perioada 2-7 iulie
  • Se califică naţionala României în "sferturi" la EURO 2024?

23:01

România – Olanda, în optimi la EURO 2024. Cu ce colos ne luptăm, de fapt, pentru sferturile de finală de la Campionatul European

22:56

„Incredibil! Nu am văzut în viaţa mea aşa ceva!” Meciul de la EURO 2024 care l-a şocat pe Marius Şumudică

22:52

Gigi Becali a dezvăluit că Daniel Popa are deja probleme la FCSB! Ce se întâmplă cu noul atacant al campioanei

22:31

Sepsi a condus-o pe Ferencvaros cu 4-0, însă scorul final a surprins pe toată lumea! Ce a reușit campioana din Ungaria

22:30

Programul complet al Marelui Premiu de Formula 1™ al Austriei. Marea cursă e duminică, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY

22:14

„Mitralieră atomică!” Gigi Becali, „cucerit” de Alex Băluță! Pe ce poziție va juca la FCSB, după venirea lui Marius Ștefănescu

1 VIDEOLando Norris va pleca din pole position position în Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei. Verstappen pe 2, Hamilton pe 3s 2 FotoIvana Knoll a încins atmosfera la Croaţia – Italia! Apariţie „fierbinte”, cu care a atras toate priviriles 3 Foto„Echipa din spatele echipei!” Iubitele și soțiile „tricolorilor”, fotografie de colecție de la EURO 2024s 4 Belgia – România 2-0. „Tricolorii” au rămas pe primul loc în „grupa morţii” de la EURO 2024. Tielemans şi De Bruyne au marcats 5 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu al Spaniei, în direct pe Antena 1 şi live stream în AntenaPLAY! Spectacol la Barcelonas 6 Slovacia – Ucraina 1-2. Ucrainenii au reuşit prima victorie de la EURO 2024, după ce au fost conduşi! Shaparenko, gol şi assists

Cele mai indecise semne zodiacale. Ei sunt nativii care nu știu niciodată ce să facă

5 zodii ale căror relații depășesc obstacolele în iulie 2024. Nativii care pot ajunge la căsătorie