Ladislau Boloni, reacţie genială după ce Metz a pus capăt seriei negative din Ligue 1! Cum a sărbătorit românul victoria

De Alex Masgras
Publicat: 13.04.2024, 14:19

Ladislau Boloni, în timpul unui interviu / Captură Twitter PVSportFR

Ladislau Boloni a oferit o reacţie genială după ce Metz a pus capăt seriei negative din Ligue 1! Echipa sa, care venea după trei înfrângeri la rând, a câştigat partida de pe teren propriu cu Lens, scor 2-1.

Lens a deschis scorul în minutul 13, prin Sotoca, cel care a marcat din penalty. În minutul 34, Mikautadze a restabilit egalitatea şi tot el a marcat golul care avea să aducă cele trei puncte, în minutul 45+2.

La finalul partidei, Ladislau Boloni a fost extrem de fericit şi nu a vrut să vorbească despre relansarea luptei pentru evitarea retrogradării. În schimb, el a anunţat cum va sărbători obţinerea celor trei puncte din meciul cu Lens:

„Dacă suntem relansați în cursa pentru menținere? Lasă-mă să mai savurez câteva minute din această seară frumoasă. Mă duc acasă, îmi voi săpa grădina, îmi ud plantele. Apoi, după cum spui, în fotbal totul este posibil.

Nu este o victorie care a căzut din cer astăzi. Dacă e să compar cu meciul din tur, a fost mai mult conținut, o anumită tactică și umilință. Am simțit douăzeci de minute bune că nu ne putem găsi locul la mijloc, pentru a crea un echilibru.

De multe ori am fost loviți puternic de accelerațiile adversarului nostru. Voința era acolo, dar nu și gândirea. Apoi, fiecare și-a găsit zona pentru a răspunde la mișcările lui Lens, am reușit să rezolvăm asta în repriza a doua”, a declarat Ladislau Boloni, citat de digisport.ro.

Ladislau Boloni a fost scos din sărite de un jurnalist

Ladislau Boloni a fost scos din sărite de un jurnalist, după Metz – AS Monaco 2-5. Situaţia antrenorului român la formaţia din Ligue 1 este în continuare critică, după ultima înfrângere din campionat.

După ce şi-a făcut praf jucătorii, pentru prestaţia din timpul meciului cu AS Monaco, Ladislau Boloni nu i-a menajat nici pe jurnaliştii prezenţi la conferinţa de presă.

În timp ce Ladislau Boloni susţinea conferinţa de presă, un jurnalist vorbea la telefon, lucru care l-a înfuriat pe antrenorul român, deja nervos din cauza rezultatului:

„Te rog, dacă vrei să îți închei conversația la telefon, ieși afară! Afară poți vorbi cât de tare vrei! Mulțumesc”, a răbufnit Ladislau Boloni, potrivit madeinfoot.ouest-france.fr.

După înfrângerea de pe teren propriu cu AS Monaco, Metz se află pe locul 17, cu 23 de puncte. Echipa lui Ladislau Boloni este la 3 puncte în spatele primelor locuri care asigură menţinerea în Ligue 1, dar toate echipele deasupra lui Metz au un meci mai puţin disputat şi au şansa să se distaţeze. Etapa viitoare, Metz va avea un nou meci extrem de complicat, pe terenul lui Brest.

Care este cel mai bun antrenor al momentului în fotbalul mondial?

13:25 Mick Schumacher ar putea reveni în Formula 1 13:09 FotoCum l-a întâlnit cea mai cunoscută amantă din România pe bărbatul care a făcut-o celebră! Totul a ieşit la iveală 13:01 Gigi Becali şi Dan Şucu, război total pentru transferul lui Louis Munteanu: „Intru în faliment” 12:40 Gigi Becali, anunţ de ultimă oră despre transferul lui Alex Chipciu la FCSB 12:23 „Pleacă Dennis Politic de la Dinamo?” Răspunsul dat imediat de Andrei Nicolescu, după victoria cu Csikszereda 11:35 Ce salariu va avea la FCSB primul jucător transferat de Gigi Becali! Campioana a început asaltul pe piaţa transferurilor 11:01 Demitere neaşteptată în Liga a 2-a! Nicolae Dică e gata să revină, „la pachet” cu Dani Coman 10:32 Anunţul italienilor despre viitorul lui Dennis Man şi al lui Valentin Mihăilă! Ce se întâmplă cu cei doi români de la Parma 10:11 Răzvan Lucescu a ieşit la atac, după ce a devenit campion cu PAOK: „Catastrofal! Au fost fotografiaţi!” 9:35 „Nu-l apucă prima zăpadă!” Dumitru Dragomir, mesaj categoric după ce Neil Lennon a fost prezentat la Rapid Vezi toate știrile

Nativii pentru care familia e pe primul loc. Zodiile care apreciază iubirea pură

4 talente ascunse ale semnelor zodiacale. Nativii care au aceste secrete valoroase