Preliminarii CM 2022 | Show total în Europa! Germania a dat de pământ cu Islanda. Armenia, doar egal cu Liechtenstein. Italia – Lituania 5-0, Polonia – Anglia 1-1. Toate rezultatele sunt aici!

Publicat: 8.09.2021, 18:25.
Actualizat: 8.09.2021, 23:54

Robert Lewandowski, aşteptat să încânte cu Anglia

Meciuri încinse în preliminariile CM 2022. Robert Lewandoski are viaţă grea cu Anglia

Ungaria – Andorra 2-1

Update: Italia – Lituania 5-0. Moise Kean a reuşit „dubla”. După pauză a înscris şi Di Lorenzo!

Update: Islanda – Germania 0-3! Sane a mărit proporţiile scorului în minutul 56. Goretzka a pasat decisiv şi a avut şi un gol anulat pe motiv de ofsaid.

Update: Italia – Lituania 3-0. Campioana europeană îşi „distruge” adversara şi este abia prima repriză. Moise Kean (11) şi Giacomo Raspadori (24) au înscris. Gazdele au beneficiat şi de autogolul lui Utkus (14).

Update: Islanda – Germania 0-2! Antonio Rudiger a înscris, în minutul 24, după o fază fixă!

Update: Islanda – Germania 0-1. Gnabry a înscris în minutul 6, din pasa perfectă a lui Sane. La acest scor, nemţii au 15 puncte şi sunt lideri detaşaţi în grupa României.

Update: FINAL DE MECI! Armenia a făcut un pas greşit în partida cu Liechtenstein.

Update: Min 80: GOOOL Liechtenstein! Noah Frick a marcat din faţa porţii.

Update: Min. 45+1: GOOOL Armenia!Henrikh Mkhitaryan a marcat din penalty.

Update: A început Armenia – Liechtenstein, primul meci al zilei din grupa României.

Spectacolul este asigurat şi în grupa I, acolo unde Anglia şi Polonia sunt adversare în derby-ul primelor două clasate. Robert Lewandowski îşi poate ajuta naţionala să se apropie la două puncte de finalista Campionatului European.

Deţinătoarea titlului european, Italia, vine după două remize. A terminat la egalitate atât cu Bulgaria (1-1), cât şi cu Elveţia (0-0). Chiar şi aşa, reprezentativa condusă de Roberto Mancini este lider în grupa C şi are un meci facil în această seară. Primeşte vizita Lituaniei, naţională care nu a adunat nici măcar un punct până acum.

Cu o zi în urmă a fost o ploaie de goluri. Olanda a „demolat-o” pe Turcia, iar Antoine Griezmann a scris istorie în tricoul selecţionatei Franţei.

Macedonia de Nord – România| Discursul lui Mirel Rădoi

România a început asaltul pentru locul secund din grupă şi are un duel de la distanţă cu Armenia. Mirel Rădoi a vorbit, la conferinţa de presă, despre problemele mari pe care le are înainte de meciul de la Skopje. Nu se poate baze pe Ianis Hagi, care a fost depistat cu Covid-19.

Am început această acţiune cu 26 de jucători şi în seara asta suntem 17 la antrenament. Jucătorii pe care îi chemăm nu sunt doar pentru a completa lotul, ci sunt jucători pe care noi ne bazăm. Antrenamentele tactice le facem cu toţi pe aceleaşi poziţii sau îi schimbăm pe poziţii pe care credem noi că pot să activeze. Sunt sigur că cine va intra în locul lui Ianis, dacă Ianis era titular, ştie ce are de făcut. Aş vrea ca acest moment să ne facă să înţelegem că trebuie să fim mai puternici acum, pentru că mâine ne aşteaptă o partidă în care pe noi, după calcule, un egal ne ţine în viaţă, pe Macedonia de Nord, nu.

Şi în situaţia asta ei nu mai au nimic de pierdut şi sunt sigur că mâine seară ne putem aştepta la un sistem al lor 1-4-3-3, cu un presing foarte sus, ultraofensiv, dar în acelaşi moment trebuie să vedem şi starea gazonului pentru că poate în anumite momente îi va dezavantaja atât calitatea terenului, cât şi spaţiile rămase în apărare. Noi avem în minte posibilii titulari cu două semne de întrebare. De când am venit la echipa naţională noi tot ne-am confruntat cu astfel de situaţii şi din punctul ăsta de vedere avem pregătite planurile B şi C. Să sperăm că nu va fi nevoie să aplicăm şi planul C, pentru că atunci nu vom avea multe soluţii pe banca de rezerve„, a declarat Mirel Rădoi la conferinţa de presă.

11:09 Marele Premiu de Formula 1™ de la Miami va fi în direct pe Antena 3 CNN şi LIVE STREAM în AntenaPLAY, de la ora 23:00 10:56 EXCLUSIVVictor Pițurcă, anunț surprinzător despre CSA Steaua: „Mai bine că a rămas în Liga 2”. Avertisment pentru șefii Armatei 10:32 VIDEOCristiano Ronaldo, un nou record uriaş după ce a reuşit un hattrick pentru Al Nassr. Obiectivul uriaş al starului portughez 10:17 Lionel Messi, gol și cinci pase decisive într-o singură repriză! A „distrus” două recorduri și i-a uluit pe americani 9:52 Reacţia surprinzătoare a lui Max Verstappen după ce va pleca din pole position la Miami: „Nu e chiar distractiv” 9:46 Vinicius, ironie devastatoare pentru un star al Barcelonei! Reacție virală după ce Real Madrid a devenit campioana Spaniei 9:24 Florin Prunea s-a prăbuşit emoţional după dezastrul de la Dinamo: „E teribil! Inadmisibil!” 9:11 FotoFemeia care i-a schimbat viața lui Mihai Neșu, după divorțul dureros și moartea părinților: „S-a mutat special din București!” 9:02 Mihai Stoica, verdict cumplit pentru Dinamo: „A cam retrogradat!” 4
22:45
VIDEOMax Verstappen va pleca din pole position în Marele Premiu de Formula 1 de la Miami (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, 23:00)

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi