Dennis Man, aproape de o revenire spectaculoasă în Serie A. Parma i-a stabilit prețul mijlocașului chemat de Edi Iordănescu la națională

Publicat: 20.09.2022, 15:10

Dennis Man, în tricoul Parmei

Dennis Man, aproape de o revenire spectaculoasă în Serie A

Dennis Man, în tricoul Parmei / Profimedia Images

Dennis Man e aproape de o revenire spectaculoasă în Serie A. Parma e dispusă să îl vândă pe un preț mai mic decât cel plătit lui Gigi Becali, iar două cluburi sunt deja interesate de mijlocașul ofensiv chemat de Edi Iordănescu la națională, pentru meciurile României cu Finlanda și Bosnia.

Conform seriebnews.com, Parma e dispusă să lase la preț până la 7 milioane de euro pentru a se despărți de Dennis Man, chiar în această iarnă. Asta în situația în care formația Gialloblu a plătit 11 milioane pentru mutarea din ianuarie 2021.

Sursa citată anunță că Udinese și Sassuolo sunt echipele care s-au interesat imediat de condițiile în care îl pot achiziționa pe român.

Udinese este surpriza acestui debut de Serie A, fiind la un punct în spatele liderului Napoli, după ce le-a bătut pe Inter sau Roma.

Dennis Man a marcat un gol superb în Ascoli – Parma

Dennis Man a marcat în meciul Ascoli – Parma, scor 1-3, din etapa a 6-a din Serie B. Atacantul român a dus scorul la 3-0 în a doua repriză și a arătat că este pregătit pentru duelurile pe care naționala lui Edi Iordănescu le va disputa cu Finlanda și Bosnia, în această lună, în Liga Națiunilor.

Dennis Man a început partida cu Ascoli pe bancă și a fost introdus pe teren în minutul 55.

De numai 11 minute a avut nevoie fostul jucător de la FCSB pentru a se face remarcat. Man a reușit o acțiune personală de senzație: a intrat în viteză în careu, a driblat doi adversari și a finalizat cu un șut pe lângă portar, ducând scorul la 3-0 pentru Parma.

Este cel de-al doilea gol marcat de Dennis Man în actualul sezon din Serie B, după cel din meciul cu Genoa, încheiat la egalitate, scor 3-3.

Valentin Mihăilă a ratat convocarea lui Edi Iordănescu

Valentin Mihăilă, celălalt român din lotul Parmei, a suferit o accidentare în meciul cu Ternana, în etapa precedentă din Italia, și va fi indisponibil în jur de două luni. Drept urmare, fostul atacant al Universității Craiova a fost lăsat în afara lotului de Edi Iordănescu.

În schimb, Dennis Man a fost chemat la națională pentru „dubla” cu Finlanda și Bosnia, din Liga Națiunilor. 14 selecții a bifat până acum tânărul atacant sub „tricolor”, reușind să marcheze 4 goluri.

22:18 Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY 22:15 „Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!” 22:08 Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY 21:50 România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore 21:40 Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa 20:53 Prima reacţie a lui Marius Şumudică, după întâlnirea de taină cu Dan Şucu: „Nu se gândește decât la binele Rapidului!” 20:52 Victor Piţurcă, şocat de „perla” Universităţii Craiova: „După 10 minute era sufocat. Patronul ar trebui să îşi pună întrebarea” 20:20 Programul complet al Marelui Premiu de la Miami (3-5 mai, AntenaPLAY)! Calificările şi cursele sunt şi pe Antena 3 CNN 20:18 Marius Lăcătuş a dat verdictul, după titlul câştigat de FCSB! „Fiara” ştie unde s-a făcut diferenţa 20:16 VideoTeodora, fiica lui Mihai Stoica, dezvăluiri emoţionante despre tatăl său şi FCSB: „E ca o altă familie pentru mine!” EXCLUSIV Vezi toate știrile