Lautaro Martinez, la pământ după ce Inter a pierdut dramatic derby-ul cu AC Milan: „Să muncim mai mult! Eu în primul rând!”

De Viviana Moraru
Publicat: 23.09.2024, 10:15

Lautaro Martinez, la pământ după ce Inter a pierdut dramatic derby-ul cu AC Milan

Lautaro Martinez/ Profimedia

Lautaro Martinez a fost la pământ, după ce Inter a pierdut dramatic derby-ul cu AC Milan. Starul nerazzurrilor a tras concluziile, după ce echipa sa a primit gol în minutul 89.

AC Milan a „rupt blestemul” şi a reuşit să o învingă pe rivala Inter, după şase înfrângeri consecutive în meciurile directe. Matteo Gabbia a dat lovitura şi a marcat în minutul 89.

Lautaro Martinez nu a fost mulţumit de jocul echipei sale şi a transmis că Inter a avut un început prost de meci cu AC Milan. Starul sud-american a subliniat că nerazzurri, începând cu el, trebuie să muncească mai mult pentru a obţine victorii.

Martinez a mai declarat că Inter se pregăteşte acum de duelul cu Udinese, deoarece are nevoie urgentă de o victorie.

„Nu am jucat aşa cum trebuia. În repriza a doua a fost mai bine, dar am avut un început prost. Nu am jucat cum o facem de obicei. Şi când ne pierdem ritmul şi pasăm aşa balonul, nu putem câştiga partidele. Chiar dacă am fost mereu în meci, ei au marcat un gol pe finalul partidei.

Trebuie să ne îmbunătăţim. Trebuie să muncim aşa cum o facem mereu. Să aplecăm capul şi să muncim. Eu în primul rând. Acum ne concentrăm pentru următorul meci, pentru că trebuie să câştigăm”, a declarat Lautaro Martinez, conform sempreinter.com.

Parma, egal dramatic cu Lecce în etapa de Serie A

Parma a reuşit un egal in extremis cu Lecce, marcând două goluri în prelungiri. Dennis Man a fost remarcatul italienilor, la finalul partidei.

Site-ul tuttomercatoweb.com l-a numit pe Dennis Man „lumina Parmei” după egalul cu Lecce. Doar marcatorii golurilor Parmei, Almqvist şi Hainaut, au primit o notă mai bună decât cei doi români. Ambii au fost introduşi pe teren în a doua repriză de antrenorul Fabio Pecchia. Almqvist a înscris în minutul 90+3, iar Hainaut a marcat în minutul 90+5.

Pentru Lecce marcaseră Patrick Dorgu (min. 32) şi Nikola Krstovic (min. 59). Ambele echipe au terminat meciul în 10 oameni, Guilbert, de la Lecce, primind roşu în minutul 47, iar Matteo Cancellieri, de la Parma, fiind eliminat în minutul 58.

Dennis Man – 6 – El este lumina Parmei. Toate acțiunile periculoase ale Parmei vin din piciorul lui. A câștigat duelurile cu Gallo, care a avut o viață grea cu el. Tot ce i-a lipsit a fost finalizarea”, a scris site-ul citat despre Dennis Man.

Şi Valentin Mihăilă, care a fost înlocuit în minutul 65 de Pecchia, a fost lăudat de publicaţia italiană. ”Cu viteza lui a încercat să sperie defensiva lui Lecce. A șutat de două ori la poarta adversă, dar Falcone a parat de fiecare dată”, au notat italienii.

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • PAOK - Aris, meci din etapa a 6-a din Grecia, e exclusiv în AntenaPLAY, duminică, de la 20:30
  • Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

7:59

Florin Tănase, reacţie fabuloasă după FCSB – RFS 4-1: „Doar trei goluri am văzut, la unul eram pe jos”! Ce a spus de Gigi Becali

7:00

Andreea Dragoman, victorie dramatică la China Smash 2024, competiţie care e live în AntenaPLAY! Ioana Sîngeorzan joacă la 09:30

0:25

Daniel Bîrligea, în extaz după ce a marcat primul său gol la FCSB: „Asta am vrut să arăt!”. Cui a dedicat victoria

0:21

Darius Olaru, prima reacţie după „dubla” de vis din FCSB – RFS 4-1: „Era cel mai uşor meci!” Mesaj pentru Ştefănescu şi Bîrligea

0:09

„Un moment greu!” Vlad Chiricheş, dezvăluiri despre suferinţa prin care a trecut la FCSB. Cât l-au afectat criticile lui Becali

23:55 26 sept.

Cum arată clasamentul din grupa de Europa League, după prima etapă! FCSB, peste favoritele competiţiei

1 VIDEOCalificările din Marele Premiu din Singapore au fost în direct pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY! Lando Norris, pole-positions 2 FotoFiul lui Ion Ţiriac a împlinit 48 de ani şi a primit o declaraţie de dragoste de la Sorana Cîrstea. Imagine rară: „Favoritul!”s 3 FotoIubita lui Ionuţ Radu s-a dezbrăcat de inhibiţii! Francesca Cuccuru a avut o apariţie răvăşitoare: „Ilegal de frumoasă!”s 4 FotoRonnie O’Sullivan s-a despărţit, după 12 ani, de logodnica lui Laila Rouass: „S-a terminat!”. Anunţul momentului!s 5 VIDEOBoavista – Benfica 0-3, în AntenaPLAY! „Vulturii” au urcat pe podium cu o victorie spectaculoasăs 6 VIDEOLando Norris a câștigat cursa din Marele Premiu de Formula 1 din Singapore, care a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY!s

5 zodii cu un horoscop bun pe 27 septembrie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele