Răzvan Marin a primit un cap în figură în Empoli – Monza 1-0. Internaţionalul român a fost rezervă

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 15.10.2022, 20:02

Răzvan Marin, în Empoli - Monza

Răzvan Marin a primit un cap în figură în Empoli - Monza

Răzvan Marin, în Empoli - Monza/ Profimedia

Răzvan Marin a primit un cap în figură în Empoli – Monza 1-0. Răzvan Marin a intrat pe teren în minutul 79 şi a fost victima unei agresiuni din partea lui Nicolo Rovella.

Empoli s-a impus cu 1-0 în faţa echipei lui Silvio Berlusconi, Monza. Răzvan Marin a fost rezervă la gazde şi a intrat pe teren în minutul 79. Finalul meciului a fost unul încins şi s-a lăsat cu scandal.

Răzvan Marin a primit un cap în figură în Empoli – Monza 1-0

Răzvan Marin a intrat într-o altercaţie cu unul dintre jucătorii de la Monza, pe final de meci. În minutul 90+5, Nicolo Rovella l-a lovit pe mijlocaşul român în figură, şi a fost eliminat de către arbitrul partidei. Şi Răzvan Marin a fost sancţionat de către centralul italian. Mijlocaşul român a primit cartonaş galben.

Răzvan Marin a fost trimis în teren în minutul 79, la scorul de 1-0. Mijlocaşul nu a fost titularizat, nefiind refăcut complet după accidentarea suferită recent. După evoluţia din partida cu Monza, Marin a primit nota 6,5, conform sofascore.ro.

Empoli a deschis scorul în minutul 11, prin Haas, şi a păstrat rezultatul până la finalul meciului. Graţie acestui succes, trupa lui Răzvan Marin a acumulat 11 puncte, clasându-se pe locul 11, după 10 runde disputate.

Florin Gardoş mizează pe generaţia lui Ianis Hagi şi Răzvan Marin: „Cred în calificare

Florin Gardoş mizează pe generaţia lui Ianis Hagi şi Răzvan Marin. Gardoş e de părere că România se poate califica la EURO 2024. România atacă primul Campionat European după o pauză de 8 ani dintr-o grupă cu Elveţia, Israel, Kosova, Andorra şi Belarus.

Cred în calificare. Am crezut mult în generaţia asta şi nu am renunţat încă. E clar că e greu să îţi alegi o grupă mai bună de atât. Generaţia mi se pare, în continuare, bună,. Baza e formată din acei jucători care au făcut performanţă la U21. Va conta mult forma de atunci. Man, Mihăilă şi alţi jucători sunt foarte talentaţi. Şi credeam că vor fi mult mai sus. Trebuie să fie timing-ul bun, să fie toţi într-o formă bună. E bine să începem aşa că ajută la moral.

Cum ar fi să mergem în Elveţia cu 9 puncte? Ar fi extraordinar. Adevărul e că ar trebuie să avem 9 puncte la acel moment. Atunci ar fi un dezastru (n.r. – dacă am face egal în Andorra). Dacă ne uităm la mandatul lui Mirel Rădoi, au fost meciuri în care a fost incredibil cum am pierdut puncte. Trebuie să iei punctele„, a spus Florin Gardoş la AS.ro LIVE.

17:48 Marco Reus pleacă de la Borussia Dortmund după 12 ani! Fabrizio Romano a făcut anunțul care zguduie Bundesliga 17:44 Mesajul lui Dan Petrescu pentru FCSB, după ce echipa lui Gigi Becali a câştigat titlul. „Bursucul”, şocat de rapidişti 17:28 „Se întoarce Alex Chipciu la FCSB?” Mihai Stoica a dat răspunsul pe loc! Dezvăluire sinceră despre negocieri 17:00 Farul – Sepsi LIVE TEXT (20:00). Gică Hagi luptă pentru locul 2 din play-off! Echipele probabile 16:50 Programul complet al F1 Academy™ de la Miami! Prima sesiune de antrenamente a fost live video în AntenaPLAY 16:46 FotoCât de frumoasă este fiica lui Ionuţ Chirilă. Imagini rare cu Ana 16:36 Foto„Avem potențial!” Roberto Gliga, prima reacție după România – Coreea de Sud 3-2! A vorbit după ce a fost „atacat” cu ciocolată 15:35 VIDEORomânia – Coreea de Sud 3-2! O nouă VICTORIE URIAŞĂ pentru „tricolori”, la CM de hochei, live în AntenaPLAY 15:12 Adevăratul motiv pentru care Dan Petrescu a acceptat să îşi încheie brusc vacanţa şi să semneze cu CFR Cluj: „Nu puteam refuza!” 14:46 Mihai Stoica, explicaţie total neaşteptată! Motivul pentru care numărul 27 va fi trecut pe tricourile campioanei FCSB Vezi toate știrile