Dennis Man pierde iar procesul cu Anamaria Prodan! Reacţia impresarei după ce instanţa l-a obligat să plătească o sumă uriaşă!

De Bogdan Stănescu
Publicat: 3.11.2023, 15:48

Dennis Man pierde iar procesul cu Anamaria Prodan

Dennis Man a pierdut procesul cu Anamaria Prodan / Colaj Profimedia, AS.ro

Dennis Man pierde iar procesul cu Anamaria Prodan! Internaţionalul român e obligat de instanţă să plătească 350.000 de euro. Decizia nu e definitivă şi poate fi atacată la Curtea de Apel.

Dennis Man şi Anamaria Prodan se judecă după ce fotbalistul a renunţat la contractul cu impresara atunci când a semnat cu Parma.

Dennis Man pierde iar procesul cu Anamaria Prodan!

Transferul la Parma al lui Dennis Man a fost intermediat de Giovanni Becali, deşi impresarul de atunci al fotbalistului era Anamaria Prodan.

Anamaria Prodan l-a acţionat în instanţă pe Dennis Man şi a avut din nou câştig de cauză. Şi anul trecut instanţa a decis în favoarea ei în acest proces.

Acum am aflat de la avocatul meu. Justiția nu se negociază, obligațiile contractuale se respectă. În România nu trebuie să existe corupție. Degeaba se lăudau ‘prietenii’ că sunt puternici și pot face orice în țara asta. Legea e lege. Când discutăm de clauzele unui contract, ni le asumăm și semnăn, trebuie să le și respectăm. Judecătorul a făcut dreptate și îi mulțumesc. Trebuie să înțelegem că dacă nu respectăm nici contractul parafat, atunci se instalează haosul absolut”, a declarat Anamaria Prodan pentru playsport.ro.

Un antrenor din Italia îl elogiază pe Dennis Man după ultimele evoluţii în tricoul Parmei: „E foarte important, fundamental”

Un antrenor din Italia îl elogiază pe Dennis Man după ultimele evoluţii în tricoul Parmei. Massimo Paci (45 de ani), care a evoluat la Parma în perioada în care era jucător, e impresionat de internaţionalul român.

Man traversează o perioadă excelentă la Parma, marcând trei goluri în ultimele două meciuri. În victoria cu Ascoli, din deplasare, cu 3-1, Man a marcat de două ori, iar în victoria cu Lecce, din Cupă, românul a înscris din penalty în prelungirile partidei. „Dubla” lui Man cu Ascoli s-a putut vedea LIVE EXCLUSIV în AntenaPLAY.

Am văzut atât meciul din Cupa Italiei, cât și cel din campionat și pot spune că Parma este foarte puternică. Se vede că există un proiect început sezonul trcut. Jucătorii sunt foarte bine antrenați și mult mai bine organizați. Poate că apărarea mai trebuie îmbunătățită, dar Parma e perfectă în rest.

Dennis Man este un jucător fundamental, un jucător foarte important. În acest sezon se descurcă foarte bine în momentele în care nu are mingea și se retrage excelent pe faza defensivă. E genul de jucător care îți câștigă meciuri, iar acum a reușit să își găsească și constanța. Cu calitatea lui poate pune orice fundaș lateral în dificultate. Dacă va continua la fel se poate descurca bine și în Serie A”, a declarat Massimo Paci, citat de parmalive.com.

Dennis Man, lăudat de marile publicaţii din Italia, după ce a făcut spectacol în cupă: „Moment de aur”

Dennis Man a fost lăudat de marile publicaţii din Italia. Internaţionalul român a fost introdus în minutul 55 al meciului din Coppa Italia dintre Lecce şi Parma şi a contribuit din plin la două goluri marcate de echipa sa, în victoria cu 4-2.

Man a provocat autogolul lui Pongracic din minutul 90+4 şi a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 90+7, risipind orice emoţie în privinţa calificării în optimile de finală. Pentru un loc în sferturi, Parma va juca cu Fiorentina.

Dennis Man a fost decisiv în meciul dintre Lecce şi Parma din Coppa Italia. Parma s-a impus cu 4-2, iar la ultimele două goluri, internaţionalul român a fost în centrul atenţiei.

Prestaţia românului a atras toate privirile, iar cele mai mari publicaţii din Italia au avut numai cuvinte de laudă la adresa lui Man, potrivit parmalive.com.

„Parma merge mai departe mulţumită lui. A intrat şi nu am văzut multe, dar deodată a tras şi a provocat autogolul lui Pongracic. Apoi transformă un penalty: moment de aur”, au scris cei de la tuttomercatoweb.com.

Gazzetta dello Sport, Corrierre dello Sport şi Tuttosport l-au declarat pe Dennis Man omul meciului de la Lecce, cele trei publicaţii notând prestaţia românului cu 7. „Este într-un moment fantastic”, au titrat cei de la Tuttosport.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

22:35 Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!” 22:33 Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1! 22:20 Anunţul lui Florin Tănase, după ce Gigi Becali i-a făcut ofertă să se întoarcă la FCSB: „Mi-aș dori să joc în Champions League” 21:48 Dan Petrescu avertizează înainte de CFR Cluj – Farul: „Stresul a rămas mai mult de partea noastră!” 21:45 Botoșani – Mioveni 1-0. Jucătorii lui Bogdan Andone au dat lovitura în prelungiri! Oaspeţii au avut un gol anulat 21:44 Record de asistenţă pentru Dinamo la meciul de baraj cu Csikszereda! Câte bilete s-au vândut pentru partida tur 21:22 Elisabeta Lipă cere răbdare cu Simona Halep: „Numai în situaţia ei să nu fii! A dat dovadă de o ambiţie de fier!” 21:03 Gabriela Ruse s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins! Victorie de senzaţie cu Alize Cornet! 20:50 Bellator Champions Series Paris a fost în AntenaPLAY. Patrick Mix l-a învins pe Magomed Magomedov în main-event 20:38 Adrian Bumbescu, un nou atac la echipa lui Gigi Becali: „Titlul 27, adică 1”! Ce îl deranjează pe câştigătorul Cupei Campionilor Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta