Marius Marin, assist pentru un gol fabulos în Serie B! Andrea Pirlo, „distrus” la marginea terenului în Pisa – Sampdoria 2-0

De Alex Ioniță
Publicat: 10.02.2024, 19:52

Marius Marin, assist pentru un gol fabulos în Serie B!

Marius Marin / Profimedia

Marius Marin, assist pentru un gol fabulos în Serie B! Mijlocașul român, legitimat la Pisa a făcut spectacol în partida cu echipa lui Andrea Pirlo.

Duelul dintre Pisa și Sampdoria a contat pentru etapa cu numărul 24 a sezonului de Serie B. Cele mai tari meciuri din eșalonul secund al fotbalului italian se văd live, exclusiv în AntenaPLAY.

În prima repriză a duelului dintre cele două formații, singurul eveniment notabil a fost o eliminare în tabăra echipei lui Andrea Pirlo. Giordano a încasat 2 cartonșe galbene în 4 minute și a fost trimis mai repede la vestiare.

În repriza secundă, Pisa avea să deschidă scorul înainte de prima oră a duelului. Mai exact, în minutul 58, Marius Marin a pasat decisiv pentru un gol fabulos, marcat de Caracciolo. Acesta a trimis un șut de excepție, din afara careului, care s-a dus direct în vinclul porții.

Tot echipa gazdă avea să puncteze și în minutul 70, prin Barbieri. Faza a plecat de la Marius Marin, iar, după ce mingea a fost trimisă în careu, Barbieri l-a „executat” pe portarul celor de la Sampdoria. După această reușită, Andrea Pirlo a fost surprins pe banca de rezerve. Italianului nu îi venea să credă că echipa sa a primit 2 goluri în doar 12 minute.

După această partidă, prestația lui Marius Marin a fost analizată de specialiștii de la sofascore.ro. Acesta i-au acordat românului nota de 7,2, una dintre cele mai mari din acest duel.

George Puşcaş, primul său gol pentru Bari

George Puşcaş a „spart gheaţa” şi a marcat primul său gol pentru Bari! Atacantul echipei naționale nu a mai înscris din luna martie a anului trecut la nivel de echipe de club.

Românul a înscris în duelul dintre Bari și Lecco, care contează pentru etapa cu numărul 24 a sezonului de Serie B. Cele mai tari meciuri din eșalonul secund al fotbalului italian se văd live în AntenaPLAY.

Pentru această partidă, antrenorul Giuseppe Ianchini a contat pe Malcom Edjouma și pe George Pușcaș încă din primul minut.

Echipa celor doi a trecut la conducerea partidei încă din prima repriză. Mai exact, în minutul 26, gazdele au deschis scorul prin Benali.

În repriza secundă, primul gol al celor de la Bari a fost marcat chiar de George Pușcaș! Atacantul echipei naționale a reușit să înscrie, după ce a primit o pasă din partea lui Maita.

După reușită, românul a mai rămas 9 minute pe teren. A fost schimbat în minutul 62, cu Nasti.

Tot gazdele aveau să marcheze și în minutul 69, prin Sibilli, care a înscris din pasa lui Dorval.

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

13:51 Marius Șumudică e gata să o antreneze gratis pe Rapid: „Să demonstrez ce pot face cu căpriorii!” Ce ofertă uriașă a refuzat 13:35 UPDATEPrimii jucători de bază care au plecat de la FC U Craiova după retrogradare! Anunţul oficial făcut de olteni 13:18 Momente incredibile la meciul Soranei Cîrstea de la Roma! Partida a fost întreruptă, după ce doi protestatari au intrat pe teren 13:07 EXCLUSIVGigi Becali, anunţ de ultimă oră despre transferurile de Europa pe care le face la FCSB! Ce a spus despre situaţia lui Munteanu 13:07 EXCLUSIVGigi Becali a anunţat transferul lui Kiki de la Farul la FCSB: „Peste o săptămână îl luăm!” Singura condiţie pusă 12:55 Programul complet al play-off-ului de promovare în Serie A! Ionuţ Nedelcearu luptă pentru un loc în elita fotbalului italian 12:32 FotoImagini rare cu fiica cea mare a lui Ilie Năstase. Nathalie are 48 de ani şi este o persoană extrem de discretă 12:28 Marius Șumudică și-a distrus televizorul, din cauza lui Octavian Popescu! L-a făcut praf pe jucătorul de la FCSB: „Îl ia vântul!” 11:56 Când se vor juca meciurile de baraj, Dinamo – Csikszereda și Botoșani – CS Mioveni! Ghinion pentru „câini” la tragerea la sorți 11:47 Șucu, Lucescu și Copos i-au făcut „galerie” lui Răzvan Lucescu! „Il Luce”, din nouă alături de acționarul de la Rapid Vezi toate știrile