Venezia – Sampdoria 5-3. Nebunie totală în Serie B! Echipa lui Pirlo, învinsă după două goluri încasate în 4 minute

De Alex Masgras
Publicat: 14.01.2024, 18:30

Venezia - Sampdoria 5-3 LIVE VIDEO

Jucătorii de la Venezia / Profimedia

Venezia – Sampdoria 5-3 a fost în format LIVE VIDEO, în AntenaPLAY. Duelul din Serie B a fost unul de-a dreptul dramatic. Venezia a condus cu 3-1, iar în repriza secundă, formaţia lui Andrea Pirlo a reuşit să egaleze. Gazdele au reuşit însă să revină în avantaj, după două goluri marcate în doar patru minute.

Venezia a urcat pe locul secund în Serie B, graţie victorie la scor înregistrată în duelul cu Sampdoria.

Venezia – Sampdoria 5-3 a fost LIVE VIDEO, în AntenaPLAY

Final! Venezia . Sampdoria 5-3! A fost un meci nebun în Serie A! Formaţia lui Andrea Pirlo a fost învinsă, după ce a primit două goluri, în doar patru minute.

Min. 78: Venezia – Sampdoria 5-3! Ellertsson a înscris și el! Echipa lui Andrea Pirlo este în genunchi.

Min. 74: Venezia – Sampdoria 4-3! Busio a dat lovitura, la doar 2 minute de la golul lui Depaoli!

Min. 72: Venezia – Sampdoria 3-3! Depaoli a dat lovitura! A primit o centrare excelentă și l-a „executat” pe Joronen.

Min. 65: Venezia – Sampdoria 3-2! De Luca a redus din diferență.

Min .58: Venezia – Sampdoria 3-1! Pohjanpalo a reușit „hatrick-ul”!

Min. 36: Venezia – Sampdoria 2-1! Pohjanpalo a reușit „dubla”, după o lovitură de la 11 metri.

Min. 30: Venezia – Sampdoria 1-1! Benedetti a dat lovitura, după ce a primit o pasă excelentă în fața porții.

Min. 16: Venezia – Sampdoria 1-0! Pohjanpalo a deschis scorul! A înscris cu o execuție din apropierea porții.

Min. 1: A început partida dintre Venezia și Sampdoria!

Echipele de start pentru duelul dintre Venezia și Sampdoria:

Venezia: Joronen – Candela, Altare, Sverko, Zampano – Busio, Lella, Tessmann – Johnsen, Pohjanpalo, Pierini.

Antrenor: Paolo Vanoli

Sampdoria: Stankovic – Depaoli, Stojanovic, Ghilardi, Murru – Benedetti, Yepes, Giordano – Verre, Ricci – De Luca.

Antrenor: Andrea Pirlo.

Chiar şi în aceste condiţii, Venezia stă mult mai bine în clasament. După 19 meciuri disputate în acest sezon, Venezia se află pe locul 4, cu 35 de puncte. De partea cealaltă, Sampdoria este doar pe locul 13, cu 23 de puncte.

Etapa trecută, Sampdoria a remizat pe teren propriu cu Bari, în timp ce Venezia nu a reuşit să se impună pe terenul ultimei clasate FeralpiSalo. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

În turul campionatului, în etapa cu numărul 3 din Serie B, Venezia s-a impus cu 2-1 pe terenul celor de la Sampdoria. Pedrola a deschis scorul pentru gazde chiar în primul minut al reprizei secunde, dar oaspeţii au întors rezultatul pe final, graţie reuşitelor lui Gytkjaer şi Tessmann, din minutele 76, respectiv 89.

Bari – Ternana 3-1 a fost LIVE în AntenaPLAY

Bari – Ternana 3-1 a fost LIVE în AntenaPLAY. Duelul a contat pentru etapa cu numărul 20 a sezonului de Serie B.

Echipa lui Malcom Edjouma a făcut un adevărat spectacol în finalul primei reprize. Bari a înscris de 2 ori în doar 3 minute, prin reușitele lui Ricci și Nasti. De asemenea, tot gazdele au punctat și în minutul 83, prin Dorval. Singurul gol al celor de la Ternana a venit în minutul 87, prin Diakite.

După acest rezultat, Bari se află pe locul al 9-lea în eșalonul secund, cu 26 de puncte. De cealaltă parte, Ternana este pe 17, cu 18 puncte. Este de notat faptul că acestea poziții se pot modifica până la finalul etapei, având în vedere că momentan nu s-au jucat toate partidele din etapa a 20-a. Cele mai tari meciuri din Serie B se văd exclusiv în AntenaPLAY.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 13 canale LIVE, emisiuni TV în ediții integrale, conținut exclusiv și producții originale, zeci de filme românești premiate la cele mai importante festivaluri internaționale, competiții sportive, LIVE exclusiv, pentru toți iubitorii sportului, animații pentru cei mici și știri de ultima oră.

Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop. AntenaPLAY este singurul loc în care se pot urmãri edițiile integrale din emisiunile produse de Antena TV Group, din orice colţ al lumii şi de pe orice dispozitiv.

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

0:08 VideoUltraşii lui FC U Craiova au vrut să intre în vestiare peste jucători! Au aruncat cu torţe în jandarmi 12
23:56
„Aţi ieşit de pe teren ca o vedetă” Reacţia lui Mircea Rednic, după Dinamo – UTA 2-0. Ce a spus despre salvarea „câinilor”
12
23:43
Nebunie pe stadion, după retrogradarea lui FC U Craiova 1948! Ultraşii au aruncat cu scaune şi l-au înjurat pe Adrian Mititelu
12
23:38
Scene incredibile la Dinamo – UTA! Presiunea şi-a spus cuvântul şi lui Zeljko Kopic i s-a făcut rău
12
23:30
Când se joacă meciurile de baraj Dinamo – Csikszereda şi FC Botoşani – CS Mioveni, pentru menţinerea/promovarea în Liga 1
12
23:10
Dinamo – UTA 2-0! Dinamo şi FC Botoşani vor juca baraj pentru menţinerea în Liga 1. FCU Craiova şi FC Voluntari au retrogradat
12
22:56
VIDEO & FOTOUltraşii lui PSG şi-au luat la revedere de la Kylian Mbappe! Imagini fabuloase de pe Parc des Princes
12
22:50
Românii au dat recital pentru Gaziantep: dublă Dennis Drăguş, trei assist-uri Alex Maxim
12
22:11
Mesajul afişat de fanii lui Dinamo pentru Mircea Lucescu în timpul meciului capital pentru salvarea de la retrogradare
12
22:00
VIDEOPAOK – Olympiacos 2-0 a fost în AntenaPLAY! Echipa lui Răzvan Lucescu continuă asaltul spre titlu, după victoria uriaşă din derby