Închide meniul

Antena 1, lider de audienţă cu Marele Premiu al Principatului Monaco. Charles Leclerc şi-a adjudecat a 6-a victorie din carieră

Iulian Focșăneanu Publicat: 27 mai 2024, 13:20

Comentarii
Antena 1, lider de audienţă cu Marele Premiu al Principatului Monaco. Charles Leclerc şi-a adjudecat a 6-a victorie din carieră

Profimedia

Formula 1 a continuat în acest weekend în Europa cu Marele Premiu al Principatului Monaco, iar Iuliana Pepene, alături de echipa Antena Sport a trăit live experienţa, pe unul dintre cele mai emblematice şi prestigioase trasee din calendarul Formula 1. Marele Premiu al Principatului Monaco, difuzat ieri la Antena 1 s-a impus ca lider de audienţă, într-o competiţie în care Charles Leclerc a plecat din pole-position şi a condus întrega cursă, pentru a-şi trece în palmares a şasea victorie din carieră.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Românii au urmărit în număr foarte mare cursa de pe circuitul de la Monaco, aceasta impunându-se ca lider de audienţă. Astfel, conform datelor oferite de Kantar Media, în intervalul 15.55 – 18.49, la nivelul publicului comercial cu vârste cuprinse între 21 şi 54 de ani, Antena 1 a înregistrat 3.2 puncte de rating şi 17.6% cotă de piaţă, urmată de Pro Tv cu 2.1 puncte de rating şi 11.3% cota de piaţă.

Antena 1, lider de audienţă cu Marele Premiu al Principatului Monaco

Ierarhia se păstrează şi la nivelul publicului comercial masculin cu vârste cuprinse între 21-54 de ani, unde cursa de la Monaco a dominat clasamentul, cu 4.7 puncte de rating şi 23.5% cota de piaţă, urmată de programul oferit atunci de Pro TV cu 1.7 puncte de rating şi 8.7% cota de piaţă.

Iuliana Pepene a trăit live experienţa Marelui Premiu de la Monaco. Ea a testat circuitul înaintea piloţilor la volanul unui automobil de stradă Ferrari, a descoperit francezi îndrăgostiţi de România şi fani ai lui Ilie Năstase şi a văzut de aproape vedetele venite la boxe să admire maşinile de F1.

Fenomenul Formula 1 continuă începând din 7 iunie, cu Marele Premiu al Canadei. Toate etapele competiţiei Formula 1, Formula 2 şi Formula 3 pot fi urmărite integral pe platforma AntenaPLAY. Antena este casa Formulei 1 în România pentru următorii 3 ani.

Reclamă
Reclamă

Sursa:Kantar Media

Copyright:ARMADATA S.R.L.

Date prelucrate de catre departamentul Research Antena Group

Reclamă

Analiza este facuta pe target-ul 21-54 Urban, Barbati 21-54 Urban

Perioada 26 mai 2024

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:16
Înlocuit cu Bergodi la U Cluj, Neluţu Sabău a dat verdictul în privinţa meciului “Şepcilor roşii” cu FCSB!
12:08
NEWS ALERTPatrick Vieira a plecat de la Genoa! Răsturnare de situaţie la echipa lui Dan Şucu
11:45
VIDEOErling Haaland a ieşit costumat în “Joker” pe străzile din Manchester. Imaginile virale cu starul lui City
11:35
Mihai Stoica s-a întâlnit cu Istvan Kovacs la Cluj: “Ce faci? Te prefaci că nu-i vezi?”
11:05
FotoPanduru a văzut imaginile cu Daniel Pancu de după înfrângerea CFR-ului cu Dinamo şi a exclamat: “Incredibil”
10:46
EXCLUSIVVeste excelentă pentru selecţionerul Mircea Lucescu înaintea meciului crucial al României cu Bosnia!
1 Marea companie din România a fost cumpărată de miliardarul ucrainean Rinat Ahmetov 2 VIDEODennis Man, gol şi assist pentru PSV. O nouă evoluţie de senzaţie 3 A valorat 1 milion de euro la FCSB, acum are salariu de 75 de milioane de lei vechi: “Asta-i România!” 4 “Semnăm zilele acestea!” Meme Stoica anunţă un nou director sportiv la FCSB 5 Reacţia lui PSV, după ce Dennis Man a făcut un nou meci de senzaţie în Eredivisie 6 E oficial! Dan Şucu l-a dat afară de la Genoa
Citește și