Închide meniul
Video

Naţionala U20 e gata să facă spectacol cu Turcia! Selecţionerul Costin Curelea: “Tot timpul suporterii au contat”

Publicat: 24 martie 2025, 21:19

Comentarii

Naţionala sub 20 de ani e gata să facă din nou spectacol, la Târgovişte, acolo unde a stabilit noi recorduri de asistenţă. Şi sponsorul naţionalei contribuie la atmosferă, cu 400 de bilete oferite.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Naţionala sub 20 de ani dă peste Turcia la Târgovişte în ultimul meci din Liga Elitelor. A ajutat din plin şi porţia de energie venită de la fanii care au umplut tribunele.

Pentru noi e ceva extraordinar şi sigur nu o să îi dezamăgim”, a declarat Alin Boţogan, pentru AntenaSport.

Este o motivaţie în plus, ne ajută, ne sprijină din spate”, a spus portarul Ştefan Lefter.

Tot timpul suporterii au contat şi nu fac decât să îi ajute pe aceşti tineri jucători să se hrănească cu încredere”, a declarat selecţionerul naţionalei U20, Costin Curelea, pentru AntenaSport.

Reclamă
Reclamă

În ultimul an, naţionala antrenată de Curelea a jucat patru meciuri pe Arena din Târgovişte, fără să piardă vreunul.

(n.r: În cantonament cine e responsabil cu energia fresh a echipei?) Eu aş zice că toţi… toţi aducem ceva diferit”, a mărturisit Mark Ţuţu.

Atât timp cât ai grupul unit aici la naţională, rezultatele sunt pe măsură”, a spus Atanas Trică.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:40
Meme Stoica, dezvăluire uluitoare. Jucători beţi, la antrenamentele echipei: “Au fost mulți”
14:00
Afacerea de suflet a lui Gică Hagi, listată la bursă: “Chiar îmi place ideea”
13:36
Sorin Cârţu, dezvăluiri incredibile despre Mirel Rădoi: “Are un dezechilibru emoțional” De ce nu-i răspunde la telefon
12:49
FC Argeş – Universitatea Craiova LIVE TEXT (20:30). Meciul de debut al lui Filipe Coelho pe banca oltenilor
12:37
Decizia importantă luată de turci după ce au aflat că vor întâlni România la barajul crucial pentru World Cup 2026
12:32
Gică Hagi, în presa din Istanbul: “Voi avea un tricou făcut cu sigla României pe inimă și sigla Turciei”
1 Afacerea care l-a ruinat pe Cristi Chivu. Pe ce s-au dus zecile de milioane câştigate de român 2 BREAKING NEWSTurcia – România, la barajul pentru Cupa Mondială. Posibil duel cu Slovacia sau Kosovo în finala play-off-ului 3 Prima reacţie a lui Mircea Lucescu după ce a aflat că România joacă împotriva Turciei la barajul pentru World Cup 2026 4 OFICIAL | UEFA a anunţat când se joacă Turcia – România! Oră neobişnuită pentru “tricolori” 5 Dinamo poate face un transfer “exotic” în iarnă. Ar fi o premieră în istoria fotbalului românesc 6 Veste mare pentru România! Unde se poate juca meciul cu Turcia, din barajul World Cup 2026
Citește și