Simona Halep – Gabriela Ruse, duel românesc în turul 2 de la Dubai! Victorie uriașă pentru Ruse, în fața Paulei Badosa

De Dragoș Vasile
Publicat: 15.02.2022, 14:19
Actualizat: 15.02.2022, 15:46

Simona Halep - Gabriela Ruse, duel românesc în turul 2 de la Dubai

Simona Halep – Gabriela Ruse, duel românesc în turul 2 de la Dubai

Elena Gabriela Ruse a avut mari probleme în setul al treilea, unde a fost condusă cu 1-4. Totuși, Ruse și-a adjudecat cinci game-uri la rând și a obținut biletele pentru turul secund, unde va da peste Simona Halep, buna sa prietenă. Confruntarea dintre Ruse și Badosa a durat 2 ore și 28 de minute!

Luni, în turul al treilea preliminar, Ruse a trecut de Ajla Tomljanovic cu scorul de 6-1, 7-5. Sportiva din Australia se află pe locul 39 WTA şi era cap de serie numărul 6. Meciul a durat o oră şi 21 de minute.

Simona Halep, prima reacţie după debutul fantastic de la Dubai

Simona Halep a câştigat meciul cu Alison Riske, scor 6-2, 6-4, în primul tur al turneului de la Dubai. Campioana noastră a învins-o fără mari emoţii pe americanca Alison Riske, după o oră şi 12 minute.

”Simo” s-a arătat foarte fericită după calificarea în turul 2 de la Dubai, acolo unde a mai câştigat trofeul de două ori, de-a lungul carierei.

„Este o bucurie să fiu din nou aici. Am amintiri foarte frumoase la Dubai, am câştigat de două ori trofeul şi este o plăcere să joc din nou în faţa voastră. Vă mulţumesc foarte mult!

Sunt fericită că sunt din nou aici. Am fost încrezătoare în meciul de astăzi şi m-am descurcat în momentele importante. Ştiam că Alison este o adversară complicată şi ştiam că trebuie să fiu foarte concentrată.

Este încă primul meci. Îmi place libertatea (n.r. – întrebată de antrenor), mă bucur de ea, şi vreau să fiu concentrată pe obiectivul meu.”, a mai spus campioana noastră.

Va reuşi Simona Halep să obţină prima victorie, după revenirea pe teren?

0:01 2 oct.

Robert Lewandowski, bornă impresionantă la Barcelona, la 36 de ani! Capitolul la care este depăşit doar de Cristiano Ronaldo

23:59

VideoNota primită de Florinel Coman după ce a reuşit un dublu assist de senzaţie în Al Gharafa – Al Ain 4-2, LIVE în AntenaPLAY!

23:55

Arsenal, Barcelona şi Manchester City, victorii clare în Champions League! Borussia Dortmund a făcut scorul serii! Rezultatele

23:33

Karim Adeyemi, hat-trick superb în „măcelul” Borussia Dortmund – Celtic! Jucătorul cu origini româneşti, meci de senzaţie

23:20

VideoCristina Neagu a dezvăluit că a jucat fotbal înainte de a deveni handbalistă! Ce a spus despre porecla „Messi din handbal”

23:09

VIDEOLiga Campionilor Asiei | Al Gharafa – Al Ain 4-2 a fost live în AntenaPLAY! Meci de vis pentru Florinel Coman

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Gigi Becali, discurs vehement despre comportamentul lui Dorinel Munteanu: „Dacă Maftei era fiul meu, ziceam să îi facă mai rău!”s 4 FotoDavid Popovici a refuzat un cadou de o valoare uriaşă, în România! „Îl scot la licitaţie”s 5 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 6 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici”s

Horoscopul săptămânii 30 septembrie – 6 octombrie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

Trei zodii au parte de succes pe 1 octombrie 2024. Cine sunt nativii care se bucură de reușite