FINAL Simona Halep – Barbora Krejcikova 3-6. 7-5. 6-2. Simona o învinge pe Krejcikova după un meci dificil şi se califică în sferturi

De Antena Sport
Publicat: 13.08.2020, 14:37

Simona Halep

Zuma Press / Rob Prange via Hepta

Simona Halep joacă la Praga

UPDATE 19:51: Meciul s-a încheiat! Simona câştigă ultimul set cu 6-2 şi avansează în runda următoare.

UPDATE 19.13: Halep-Krejcikova 3-6, 7-5. Set Simona. Marea noastră noastră campioană câştigă cu emoţii setul secund şi trimite meciul în set decisiv!

UPDATE 19:05: Halep-Krejcikova 3-6, 5-5. Simona a ratat patru mingi de set!

UPDATE 18:55:Simona Halep – Barbora Krejcikova 3-6, 5-4. Halep a condus cu 40-0 și a irosit 4 mingi se set, iar adversara sa a câștigat game-ul cu break.

UPDATE 18:47: Halep-Krejcikova 3-6, 5-2. Revenire de senzaţie pentru campioana noastră.

UPDATE 18:25: Halep-Krejcikova 3-6, 1-1. Simona câştigă pe serviciul adversarei.

UPDATE 18:22: Halep-Krejcikova 3-6, 0-1. Simona Halep a pierdut şi primul game din setul al doilea.

UPDATE 18:18: Halep-Krejcikova 3-6. Simona a pierdut primul set. Meci dificil pentru marea noastră campioană.

UPDATE 18:15: Halep-Krejcikova 3-5. Simona câştigă primul game pe propriul serviciu.

UPDATE 18:10: Halep-Krejcikova 2-5. Simona, la un pas de pierde primul set. Meci greu pentru campioana noastră.

UPDATE 18:04: Halep-Krejcikova 2-4. Simona pierde încă o dată pe propriul serviciu.

UPDATE 18:02: Halep-Krejcikova 2-2. Încă un break! Al patrulea la rând!

UPDATE 17:57: Halep-Krejcikova 2-1. Marea noastră campioană face un nou break! Început echilibrat de meci.

UPDATE 17:52: Halep-Krejcikova 1-1. Simona Halep pierde pe propriul serviciu.

UPDATE 17:48:  Halep-Krejcikova 1-0. Simona câştigă primul game, pe serviciul adversarei.

Simona a ajuns în turul secund după un meci maraton, câştigat în tie-break-ul setului decisiv. Cu Polona Hercog, Simo a ratat şase mingi de meci înainte de a trece în runda următoare.

Aceasta este a doua întâlnire directă între cele două. Simona Halep a învins-o pe Barbora Krejcikova, la Bucureşti, în 2016, cu 3-6, 6-1, 6-1.

Simona Halep LIVE TEXT | Ce spune Simona despre adversara ei

După victoria chinuită cu Hercog, Simona ştie ce o aşteaptă şi în duelul cu ocupanta locul 118 WTA.

”Știu că e o jucătoare foarte bună, lovește plat și puternic, trebuie să fiu pregătită, să-mi ajustez pe alocuri jocul, pentru că azi nu am terminat foarte bine meciul.

Dar, mă bucur că sunt în turul doi și abia aștept să joc iar”, a spus Halep.

Simona Halep – Barbora Krejcikova, duel din turul doi al turneului de la Praga, se va disputa azi, de la ora 17:00, în timp real pe antenasport.ro.

17:52 Foto„Cea mai frumoasă femeie din România” se lansează în afaceri! Cu ce vrea să dea lovitura 17:23 Xavi și-a făcut planul pentru sezonul viitor la Barcelona! Tehnicianul catalanilor a dat detalii din interior 17:20 Cine l-a sunat pe Gigi Becali la miezul nopţii, după ce FCSB a câştigat titlul: „Merită pe deplin!” 17:06 „Stau bine cu inima, iau pastile!” Dorinel Munteanu, reacţie savuroasă după ce Oţelul a urcat pe primul loc în play-out 16:50 „Cea mai proastă decizie!” Arbitra făcută praf de Gigi Becali nu scapă de critici! A fost pusă la zid după un meci de Ligă 16:47 „Sunteţi pregătit să antrenaţi Rapid?” Răspunsul dat imediat de Marius Măldărăşanu! Ce a spus despre înlocuirea lui Bogdan Lobonţ 16:34 „Trebuie să primească o medalie mai mică!” Un jucător de la FCSB, criticat după titlul câştigat 16:29 Gigi Becali oferă prime uriașe dacă FCSB se califică în Champions League! Sumele fabuloase trecute în contractele jucătorilor 15:54 România, trei medalii de aur la Campionatele Europene de canotaj! O nouă zi plină de medalii pentru „tricolori” 15:39 CFR Cluj – Sepsi LIVE TEXT (21:00). Luptă infernală pentru locul 2. Echipele probabile Vezi toate știrile

Horoscopul lunii mai 2024. Nativii vor găsi timp pentru dezvoltare personală și socială