Indian Wells | Ilie Năstase, scos din minți de înfrângerea Simonei Halep cu Iga Swiatek. „M-am enervat și m-am culcat!”

Publicat: 19.03.2022, 18:38

Ilie Năstase, în uniformă, în timpul unui meci

Unicul băiat al lui Ilie Năstase, născut de o adolescentă de 13 ani

Ilie Năstase are 4 fete şi un băiat | Hepta

Simona Halep a fost învinsă de Iga Swiatek, 6-7, 4-6, în semifinalele de la Indian Wells, după un meci pe muchie de cuțit. Simona a ratat două mingi pentru a câștiga primul set și s-a accidentat apoi. Ilie Năstase s-a enervat după ce românca a părăsit competiția.

Ilie Năstase n-a putut să urmărească până la capât înfrângerea suferită de Simona Halep și s-a culcat încă dinainte să se termine primul set.

”M-am uitat la primul set, până la tie-break. După aia, m-am enervat și m-am culcat. Acum nu mai contează că ea e pe locul 14, a fost odată locul 1, asta e cel mai important”, a spus Ilie Năstase, citat de Playsport.

Marea noastră campioană a acuzat şi probleme medicale, însă a scos în evidenţă părţile pozitive din partida cu poloneza. Simona Halep a pierdut la tie-break primul set cu Iga Swiatek, scor 6-8, la capătul unei lupte intense

Simona Halep urmează să joace la turneul de la Miami dacă va fi aptă din punct de vedere medical.

Indian Wells | Simona Halep, după înfrângerea cu Iga Swiatek: „A fost un meci bun pentru mine!”

Simona Halep e încrezătoare, în ciuda înfrângerii suferite cu Iga Swiatek. Simo e bucuroasă că poate concura din nou la nivel înalt.

„Mi-am luat cu siguranță foarte multă încredere din acest meci. Am fost super aproape și chiar dacă este prima săptămână când am simțit că revin la nivelul pe care vreau neapărat să-l ating din nou, a fost un meci bun pentru mine. Sunt recunoscătoare că pot juca din nou la acest nivel, e încurajator pentru viitor„, a spus Simona Halep la conferinţa de presă, conform eurosport.ro.

Pentru calificarea în semifinale, Simona Halep a fost recompensată cu un premiu de 343.985 de dolari şi cu 390 de puncte WTA. Dacă se califica în finală, ”Simo” ar fi obținut suma de 646.110 de dolari și 650 de puncte în clasamentul WTA.

Câștigătoarea turneului de la Indian Wells va primi un cec uriaș, în valoare de 1.231.245 de dolari, dar și 1000 de puncte WTA.

1
23:45
Borussia Dortmund – PSG 1-0! Fullkrug, singurul marcator într-un meci cu ocazii uriaşe! Mbappe nu s-a lipit la gol
1
23:40
Gigi Buffon, emoţionat de revenirea lui Parma în Serie A! Mesaj superb după performanţa la care au contribuit Man şi Mihăilă
1
23:31
FotoDennis Man şi Valentin Mihăilă, la bustul gol după ce au promovat în Serie A! Imagini de senzaţie cu românii de la Parma
1
23:12
Mihai Stoica a spus totul despre sărbătoarea câştigării titlului! Ce a pregătit FCSB: „La cât am aşteptat, trebuia să facem ceva”
1
23:02
VIDEOCristiano Ronaldo, un nou gol fabulos în Arabia Saudită! Starul portughez a început să danseze după ce a înscris
1
22:36
Mihai Rotaru l-a descris în trei cuvinte pe Costel Gâlcă şi a spus cine ia deciziile la echipa lui: „Aşa am procedat cu toţi”
1
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
1
22:04
Mihai Stoica a anunţat care e primul jucător care poate semna cu FCSB după câştigarea titlului: „Au început negocierile”
1
21:48
Jannik Sinner s-a retras de la Madrid! Organizatorii turneului au dezvăluit problema italianului