“Blestemul” Euro a lovit din nou! După ce Eriksen a fost la un pas de tragedie, un suporter e în stare gravă! Fanul a căzut din tribună pe Wembley

Dragoș Vasile Publicat: 13 iunie 2021, 23:23 / Actualizat: 14 iunie 2021, 10:52

Comentarii

“Blestemul” Euro a lovit din nou. După ce Eriksen a fost la un pas de tragedie, un suporter e în stare gravă, potrivit news.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Blestemul” Euro a lovit din nou. Un suporter e în stare gravă după ce căzut din tribună

Un suporter care era prezent la meciul Anglia – Croaţia, duminică, pe stadionul Wembley, a căzut din tribună în momentul loviturii de start, iar acum este în stare gravă la spital, relatează L’Equipe.

“Putem să confirmăm că un spectator a căzut din tribună imediat după lovitura de start. El a primit îngrijiri imediat, după care a fost transportat la spital, în stare gravă. Vom colabora în continuare cu UEFA pentru a ne asigura că acest caz va face obiectul unei anchete aprofundate şi continuăm să monitorizăm situaţia”, a declarat un purtător de cuvânt al arenei Wembley.

La partidă au asistat aproximativ 22.500 de spectatori. Fanii care au văzut incidentul au început să plângă, fiind speriaţi de căzătura teribilă a bărbatului.

Euro 2020 | Anglia – Croaţia 1-0. Englezii s-au răzbunat după eşecul de la CM 2018

Anglia şi Croaţia s-au înfruntat în cel mai tare duel de până acum de la Euro 2020. Englezii au câştigat la limită pe Wembley, scor 1-0.

Reclamă
Reclamă

Anglia a câştigat primul meci disputat la Euro 2020. La capătul unei partide în care s-au expediat doar trei şuturi pe spaţiul porţii, Raheem Sterling a marcat golul victoriei în minutul 57, după o fază superbă. Superstarul lui Manchester City a primit pasa decisivă de la Kalvin Phillips, jucătorul lui Leeds.

Raheem Sterling a fost implicat în 19 goluri în ultimele 17 meciuri pentru Anglia – 13 goluri, 6 pase decisive. Englezii au câştigat ultimele 10 meciuri în care superstarul campioanei din Premier League a marcat.

În urma acestui succes, Anglia a câştigat pentru prima oară un meci de debut la Euro. De partea cealaltă, Croaţia a pierdut pentru prima oară un meci de debut la Campionatul European.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în La Liga în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:59

Dan Nistor, taxat de Cristi Săpunaru după ce i-a criticat pe jucătorii Rapidului: „E absurd”

19:42

Petrolul – Csikszereda 2-0. Victorie pentru Mehmet Topal la debutul în noul mandat pe banca “lupilor galbeni”

19:33

Napoli – AC Milan LIVE SCORE (21:45). Duel „de foc” pentru locul doi din Serie A

19:30

EXCLUSIV„Se umple stadionul!” După Pițurcă, și Tudorel Stoica anunță revenirea Stelei în prima ligă: „Gigi Becali nu are ce căuta aici”

19:13

“Câinii” i-au găsit înlocuitor din Liga 1 lui Zeljko Kopic, în cazul în care antrenorul croat va părăsi Dinamo!

19:09

Adrian Porumboiu a explicat situația lui Nicolae Stanciu și l-a atacat pe Răzvan Burleanu: „Filosofii de trei lei”

1 Conducerea lui U Cluj, mesaj clar pentru Dan Nistor, după ce mijlocaşul i-a făcut praf pe jucătorii Rapidului 2 UPDATEComunicat de ultimă oră emis de SUUB: Mircea Lucescu, pregătit pentru o nouă intervenţie chirugicală 3 Ministrul Sănătăţii, anunţ de ultimă oră despre Mircea Lucescu: “E în stare critică! S-a degradat în ultimele 24-48 de ore” 4 Fanii lui PAOK Salonic, gest superb pentru Răzvan Lucescu! Ce s-a întâmplat înaintea remizei cu Panathinaikos 5 Răzvan Lucescu vine de urgență în România! Antrenorul ajunge după un derby în Grecia 6 Cristi Chivu le-a dat lecţii italienilor, după Inter – Roma 5-2! “Suntem cu toții vinovați”
Citește și