Închide meniul

“Blestemul” Euro a lovit din nou! După ce Eriksen a fost la un pas de tragedie, un suporter e în stare gravă! Fanul a căzut din tribună pe Wembley

Dragoș Vasile Publicat: 13 iunie 2021, 23:23 / Actualizat: 14 iunie 2021, 10:52

Comentarii

“Blestemul” Euro a lovit din nou. După ce Eriksen a fost la un pas de tragedie, un suporter e în stare gravă, potrivit news.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Blestemul” Euro a lovit din nou. Un suporter e în stare gravă după ce căzut din tribună

Un suporter care era prezent la meciul Anglia – Croaţia, duminică, pe stadionul Wembley, a căzut din tribună în momentul loviturii de start, iar acum este în stare gravă la spital, relatează L’Equipe.

“Putem să confirmăm că un spectator a căzut din tribună imediat după lovitura de start. El a primit îngrijiri imediat, după care a fost transportat la spital, în stare gravă. Vom colabora în continuare cu UEFA pentru a ne asigura că acest caz va face obiectul unei anchete aprofundate şi continuăm să monitorizăm situaţia”, a declarat un purtător de cuvânt al arenei Wembley.

La partidă au asistat aproximativ 22.500 de spectatori. Fanii care au văzut incidentul au început să plângă, fiind speriaţi de căzătura teribilă a bărbatului.

Euro 2020 | Anglia – Croaţia 1-0. Englezii s-au răzbunat după eşecul de la CM 2018

Anglia şi Croaţia s-au înfruntat în cel mai tare duel de până acum de la Euro 2020. Englezii au câştigat la limită pe Wembley, scor 1-0.

Reclamă
Reclamă

Anglia a câştigat primul meci disputat la Euro 2020. La capătul unei partide în care s-au expediat doar trei şuturi pe spaţiul porţii, Raheem Sterling a marcat golul victoriei în minutul 57, după o fază superbă. Superstarul lui Manchester City a primit pasa decisivă de la Kalvin Phillips, jucătorul lui Leeds.

Raheem Sterling a fost implicat în 19 goluri în ultimele 17 meciuri pentru Anglia – 13 goluri, 6 pase decisive. Englezii au câştigat ultimele 10 meciuri în care superstarul campioanei din Premier League a marcat.

În urma acestui succes, Anglia a câştigat pentru prima oară un meci de debut la Euro. De partea cealaltă, Croaţia a pierdut pentru prima oară un meci de debut la Campionatul European.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:51
Ce surpriză! Jucătorul care i-a spus “da” Interului lui Cristi Chivu. Anunţul făcut de Gazzetta dello Sport
8:42
„Să vorbească despre el”. Mihai Stoica l-a taxat pe Daniel Bîrligea și anunță „revoluția” la FCSB, după eșecul cu Dinamo Zagreb
8:26
Scenariul prin care FCSB mai poate ajunge în play-off-ul pentru optimile Europa League
8:25
Ilie Dumitrescu a „făcut-o praf” pe FCSB, după eșecul cu Dinamo Zagreb: „Inacceptabil. Nu poți să te prezinți așa”
8:24
Gabriela Ruse – Mirra Andreeva LIVE TEXT (12:00), în turul 3 la Australian Open! Românca, în fața unei performanțe uriașe
8:14
„Voi vorbi cu conducerea”. Elias Charalambous, „ședință” cu Gigi Becali după Dinamo Zagreb – FCSB 4-1
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Edin Dzeko semnează în Liga a 2-a din Germania 2 “N-ai nicio idee ce e ăla fair-play!”. Scandal după meciul Soranei Cîrstea cu Naomi Osaka de la Australian Open 3 La ce oră se joacă meciul Gabriela Ruse – Mirra Andreeva, în turul 3 la Australian Open? Anunțul organizatorilor 4 Florin Tănase şi Creţu, OUT pentru Dinamo Zagreb – FCSB. Gigi Becali a anunţat echipa de START 5 Mihai Stoica, anunţ despre transferuri înainte de Dinamo Zagreb – FCSB! Ce face cu cele 6 milioane de la Gigi Becali 6 Sorana Cîrstea – Naomi Osaka 1-2. Românca, eliminată în turul 2 de la Australian Open. Moment tensionat la final
Citește și