Cristiano Ronaldo, criticat de un selecţioner de la Euro 2020. “Câteodată poate fi enervant!” Ce i-a transmis Romelu Lukaku

Mihai Ispas Publicat: 25 iunie 2021, 23:56 / Actualizat: 26 iunie 2021, 16:15

Comentarii
Cristiano Ronaldo, criticat de un selecţioner de la Euro 2020. Câteodată poate fi enervant! Ce i-a transmis Romelu Lukaku

Cristiano Ronaldo, la Euro 2020, după ce a marcat în premieră în poarta Germaniei

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Cristiano Ronaldo a fost catalogat drept “enervant” de selecţionerul Ungariei, Marco Rossi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristiano Ronaldo, criticat de un selecţioner de la Euro 2020

“E un mare campion, dar câteodată poate fi enervant. După ce a dat gol cu noi din penalty a sărbătorit de parcă ar fi marcat în finală. Lumea observă astfel de gesturi”, a spus antrenorul italian, recomandat de Mircea Lucescu pe banca României, potrivit goal.com.

Pe Cristiano Ronaldo l-a “taxat” şi belgianul Lukaku, cel care a luat titlul cu Inter şi a pus capăt dominaţiei lui Juventus.

“El este cel mai bun marcator, dar noi am câştigat Serie A. Nu cred că m-a motivat prezenţa lui Ronaldo. Mi-ar plăcea să am abilitatea lui de a dribla şi şutul său, cred că lui i-ar plăcea să aibă puterea mea şi felul în care joc cu spatele la poartă. Obiectivul meu e să câştig Euro cu Belgia”, a spus Lukaku înainte de duelul dintre Portugalia şi Belgia din optimi, citat de football-italia.net.

Ronaldo a râs pe seama lui Pepe

Starul Portugaliei nu pare atins de polemici şi a oferit faza zilei la antrenamentul lusitanilor.

Reclamă
Reclamă

A luat o sticlă cu apă rece, dar de data aceasta nu a băut-o, ci i-a turnat-o pe cap lui Pepe.

“Ronaldo mănâncă în fiecare zi acelaşi lucru”

Daouda Peeters, colegul lui Ronaldo de la Juventus, a făcut dezvăluiri despre lusitan înaintea meciului dintre Belgia şi Portugalia, care va avea loc duminică, în optimile Euro 2020.

Reclamă

„Mănâncă mereu acelaşi lucru: broccoli, pui şi orez. Cu litri de apă şi fără cola, normal”, a declarat mijlocaşul în vârstă de 22 de ani pentru belgienii de la HLN, citaţi de as.com.

„Are un mare respect pentru Romelu Lukaku. (…) Nu e deloc arogant. Ia fotbalul foarte în serios. În autocar nu vorbeşte despre altceva”, a mai spus tânărul jucător belgian.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:50

Anunţul oficial despre viitorul lui Denis Drăguş: “Suntem cu gândul doar acolo”

15:39

Cristiano Ronaldo, la a 6-a Cupă Mondială! Lotul Portugaliei

15:26

Italia – Norvegia LIVE VIDEO (17:20), la Campionatul Mondial de hochei. De la 21:20 se joacă Slovenia – Slovacia

14:52

Primul nume mare care vrea să plece de la FCSB! PAOK, interesată de transfer

14:50

Lotul Scoţiei pentru Cupa Mondială 2026

14:45

Impresionant: în 2020 juca fotbal în sală, iar acum merge la Cupa Mondială

1 Scandal în Craiova Maxima după ce Universitatea a făcut eventul. “O să îți fie rușine să mai calci prin Bănie” 2 Pe lângă Baiaram, un alt jucător de la Universitatea Craiova pleacă. Merge în Italia! 3 40 de milioane de euro la un club din Liga 1! Anunţul momentului în fotbalul românesc: echipă de Champions League 4 FCSB are antrenor! Surpriză uriașă a lui Gigi Becali: “L-am pus acum o oră. A semnat băiatul pe un an” 5 Gigi Becali a bătut deja palma cu un jucător: “Am semnat pe un an” 6 EXCLUSIVPrimul jucător care şi-a decis viitorul după Universitatea Craiova – U Cluj 5-0
Citește și