Închide meniul

“Am avut o discuţie cu Edi!” Jucătorul care a refuzat să vină la naţionala României: “Nu regret! I-am spus asta!”

Publicat: 18 iunie 2024, 21:22

Comentarii
Am avut o discuţie cu Edi! Jucătorul care a refuzat să vină la naţionala României: Nu regret! I-am spus asta!

Captură AntenaSport

Cristi Săpunaru este jucătorul care refuzat să vină la naţionala României, după ce a avut o discuţie cu Edi Iordănescu. Săpunaru şi Edi Iordănescu au rămas în relaţii foarte bune de pe vremea când aceştia au colaborat la Pandurii.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristi Săpunaru a dezvăluit că a avut o discuţie cu actualul selecţioner al României şi i-a transmis că nu mai vrea să vină la naţională pentru a-i lăsa pe jucătorii tineri.

Jucătorul care a refuzat să vină la naţionala României

(n.r. Regreţi că eşti spectator la EURO?) Nu am regret, am avut o discuţie cu Edi (n.r. Iordănescu) şi i-am spus că nu, că sunt jucători tineri şi s-a dovedit că sunt jucători capabili să califice echipa naţională a României si au făcut-o.

Am o vârstă, sunt jucători mai tineri decât mine care merită să fie la naţională. (n.r. despre Edi Iordănescu) Eu am lucrat cu el la echipa de club, Nu ştiu ce a făcut la naţională, dar am lucrat cu el la Pandurii şi, în ciuda faptului că eram neplătiţi de şase luni de zile, am reuşit sa terminam cu echipa pe locul trei. Ne-a câştigam pentru că eram maturi şi ştiam ce trebuie să facem ca să ajungem acolo sus”, a spus Cristi Săpunaru pentru orangesport.ro.

Mircea Lucescu: „Pentru mine nu a existat niciodată o Generaţie de Aur”

Mircea Lucescu i-a lăudat pe tricolori după victoria fantastică împotriva Ucrainei. Marele antrenor român a punctat că pentru el nu a existat vreodată o „Generaţie de Aur”. Lucescu i-a remarcat pe Radu Drăguşin şi pe Nicolae Stanciu după România – Ucraina 3-0.

Reclamă
Reclamă

”Suporterii români sunt însetați de astfel de momente. În seara asta au reușit să transmită o anumită stare de euforie. Pentru mine nu există și n-a existat niciodată o ‘Generație de Aur’, sunt aceiași jucători talentați pe care îi găsești în toate colțurile țării, dornici să ajungă să facă performanță.

Depinde cum îi organizăm, cum îi pregătim, cum îi susținem, cum îi iubim, cum îi presăm să facă aceste lucruri importante. Nu m-ar mira ca acest grup să fie unul de excepție al fotbalului. Iarăși ar fi o greșeală, pentru că mereu am avut jucători buni, și înainte de 70, și în 70, și în 84. Continuitate a existat în talentul jucătorilor români, iar eu îi felicit că au adus în prim plan ceea ce este specific fotbalului românesc, și anume talentul”, a declarat Mircea Lucescu pentru digisport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Max Verstappen titlul de campion mondial în 2025?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:42
Un jucător de naţională, înlocuitorul lui Lindon Emerllahu la CFR Cluj!
12:31
EXCLUSIVJaqueline Cristian pregăteşte o colaborare spectaculoasă: “Va ajunge în Top 20 în 2026”
12:00
Lotul FCSB-ului pentru duelul cu Steaua Roşie! 5 jucători nu au făcut deplasarea în Serbia
11:16
Dublul campion al României cu FCSB, previziune sumbră pentru roş-albaştri: “CFR are mai multe şanse la play-off”
10:51
Pierdere importantă pentru FCSB înaintea duelului cu Steaua Roşie Belgrad! Jucătorul s-a accidentat
9:38
“Lamine şi Barca, distruşi” Presa spaniolă a amintit că omul care i-a “zdrobit” pe catalani a jucat la Barcelona
1 Marea companie din România a fost scoasă la vânzare de Gigi Becali. “Vreau să vând o fabrică…” 2 Afacerea care i-a adus lui Mihai Rotaru averea de “300 de milioane de euro”. Patronul Universităţii Craiova e putred de bogat 3 Louis Munteanu, ca şi transferat de la CFR Cluj. Cu Rapid „a fost chiar antrenorul” să-l vadă jucând 4 Mihai Rotaru face un dublu transfer la Universitatea Craiova! Vinde pe 10 milioane de euro, aduce un fost atacant al României 5 Afacerea care l-a făcut bogat pe Ilie Dumitrescu: “Cu banii pe care i-am câștigat în carieră am făcut investiții bune” 6 FotoNunta anului în sportul din România. Se căsătoreşte cu o vedetă din showbiz mai mare cu 9 ani: “Neașteptată cererea”
Citește și