Echipajul de patru vâsle masculin a obţinut locul 5 în calificări şi a ratat finala A de la Jocurile Olimpice

Publicat: 29 iulie 2024, 12:41

Echipajul de 4 vâsle masculin / Profimedia Images

Echipajul de patru vâsle masculin format din Ioan Prundeanu, Florin Horodişteanu, Leontin Nuţescu, Andrei Lungu a ocupat locul cinci în recalificări şi a ratat astfel calificarea în finala A la Jocurile Olimpice de la Paris.

România a încheiat cursa în cinci minute, 56 de secunde şi 32 de sutimi şi va evolua în finala B.

Germania şi Elveţia, ocupantele primelor două locuri în recalificări, s-au calificat în finala A, relatează news.ro.

Tot luni, echipajul de patru vâsle feminin, format din Patricia Cireş, Alexandra Ungureanu, Emanuela Ciotău, Andrada Moroşan, a ratat şi el calificarea în finala A la Jocurile Olimpice de la Paris.

Româncele au încheiat cursa pe locul 4, în şase minute, 33 de secunde şi 84 de sutimi şi vor evolua în finala B. În finala A s-au calificat echipele Elveţiei şi Chinei.

Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

Reacţia de mare clasă a lui Jaqueline Cristian, după ce a fost eliminată de la jocurile Olimpice: „A fost o luptă cu sufletul”

16:41

„Sunt puţin supărată!” Camelia Potec, mesaj categoric înainte de finala lui David Popovici de la Jocurile Olimpice 2024

16:35

Novak Djokovic l-a învins clar pe Rafael Nadal, la Jocurile Olimpice! Meci istoric la Paris, între cei doi mari rivali

16:30

Cele două variante de selecționer dintre care va alege Răzvan Burleanu, după refuzul lui Gică Hagi

16:10

Reacţia FRF, după ce Gică Hagi a refuzat să devină selecţionerul României

16:03

BREAKING NEWSGică Hagi a refuzat oficial naționala României! Mesajul „Regelui” pentru Răzvan Burleanu: „Doresc să precizez asta!”

1 VIDEOIsack Hadjar a câştigat cursa principală de Formula 2 din Belgia, LIVE în AntenaPLAY 2 VIDEOCallum Voisin a câştigat cursa principală din Formula 3, LIVE în AntenaPLAY! Prema Racing a cucerit titlul la constructori 3 UPDATEŞoc total! George Russell a fost descalificat la Marele Premiu al Belgiei. Hamilton, învingător 4 Team România la Jocurile Olimpice 2024 – ziua 2. Bernie Szocs, victorie de senzaţie. David Popovici, în finală la 200 m liber 5 FotoFiica lui Cristi Săpunaru a împlinit 19 ani! Căpitanul Rapidului, mesaj plin de emoţie pentru Alessia Săpunaru: „Asta să ştii!” 6 David Popovici s-a calificat în finala la 200 de metri liber, cu cel mai bun timp. Românul, favorit la medalia de aur