Închide meniul

Ce a scris presa din Olanda după victoria formidabilă obţinută de Benny Adegbuyi în faţa lui Badr Hari

Antena Sport Publicat: 20 decembrie 2020, 9:04

Comentarii
Ce a scris presa din Olanda după victoria formidabilă obţinută de Benny Adegbuyi în faţa lui Badr Hari

Badr Hari a fost învins de Benny

Victoria lui Benny Adegbuyi i-a luat prin surprindere şi pe jurnaliştii olandezi. ”Badr Hari a pierdut în mod surprinzător în faţa lui Benny Adegbuyi, încheind lupta cu nasul spart. La revenirea în ring, marocanul nu a putut să îl învingă pe român. Meciul a fost controlat de Badr în primele două runde, dar a treia repriză a mers foarte prost pentru el”, au scris cei de NOS.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Hari a fost surprins de câteva lovituri dure. Dacă după prima şi-a revenit destul de repede, a doua l-a umplut de sânge şi l-a ţintuit la podea. Acesta a fost deznodământul primului meci în care Badr a luptat de la înfrângerea cu Rico Verhoeven din 2019”, au mai scris olandezii. 

Mesajul lui Benny, după ce l-a făcut KO pe Badr Hari și i-a rupt nasul

Benny Adegbuyi l-a făcut K.O. pe marele Badr Hari, căruia i-a spart nasul în repriza a treia a duelului de la Glory 76. Românul avea nevoie de un K.O pentru a câştiga lupta cu celebrul marocan, primele două reprize fiind câştigate de adversar.

"Mă simt grozav. A fost dramatic, dar la final de zi am zis că sunt puternic. Am ştiut că va începe în forţă. Am făcut o greşeală şi m-a pus la pământ. Ştiam că dacă rămân aşa el va pica.

Când i-am dat un upercut, loviturile erau foarte puternice. Antrenorul mi-a spus să încerc să îl fac KO. Cred că i-am rupt nasul, dar este o luptă. Îi mulţumesc că a acceptat să lupte cu mine. Este mai bun, dar eu am câştigat.

Reclamă
Reclamă

Hai, România. Le mulţumesc tuturor celor care au urmărit meciul. Lasă-mă să mă bucur de victorie, vedem după aceea despre meciul cu Rico (Rico Verhoeven)", a spus Benny, după luptă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:31
VideoEliza Samara a “explodat” după victoria dramatică de la Montpellier cu nr. 9 mondial. Nu i-a venit să creadă
16:23
Ce decizie a luat Barcelona în privința lui Lamine Yamal, după scandalul uriaș de la finalul meciului cu Real Madrid
15:55
EXCLUSIVDecizia luată de FCSB înaintea meciului din Cupa României cu Gloria Bistriţa
15:03
VIDEOBernadette Szocs, bucuria uriaşă după una dintre cele mai mari victorii ale carierei, 3-0 cu Chen Xingtong
15:01
CS Dinamo – FC Dinamo LIVE TEXT (21:00). Programul complet al zilei din Cupa României
14:03
VIDEOSidney Crosby, o nouă bornă impresionantă în NHL! Starul lui Pittsburgh Penguins ajuns la 1700 de puncte
1 Giovanni Becali i-a dat replica lui Florin Tănase, după ce a fost făcut praf de decarul FCSB-ului 2 Scandal uriaş: Denisa Golgotă a depus plângere pentru hărţuire: “A spus că mi-ar da pumni în gură. E favorizată o gimnastă” 3 CFR Cluj nu așteaptă după Dan Petrescu! Decizia majoră luată de Iuliu Mureșan: “Ceva voi face” 4 Ce le-a spus Dennis Politic suporterilor, în faţa autocarului, după ce n-a jucat niciun minut în FCSB – UTA 4-0 5 Gigi Becali, reacţie furibundă după conflictul dintre Florin Tănase şi Giovanni Becali: “Eu nu am nevoie de sifoane” 6 EXCLUSIVCamelia Voinea a anunţat că deschide proces după declaraţiile Denisei Golgotă: “Am luat legătura cu avocaţii”
Citește și