Închide meniul

Euro 2020 | Avem gazon de Europene, pe Arena Naţională! "Avem `verde` şi de la UEFA. Suntem bine pregătiţi la acest capitol"

Antena Sport Publicat: 11 mai 2021, 11:18 / Actualizat: 14 mai 2021, 17:11

Comentarii
Euro 2020 | Avem gazon de Europene, pe Arena Naţională! "Avem `verde` şi de la UEFA. Suntem bine pregătiţi la acest capitol"

Avem gazon pentru meciurile de la Euro 2020

"Avem ”verde” şi de la UEFA pentru gazon. Azi dimineaţă am dorit să aflu personal şi de la unul dintre cei mai buni specialişti ai UEFA în materie de gazon de fotbal dacă suntem bine pregătiţi la acest capitol pentru meciurile Campionatului European din luna iunie. Aşadar, suntem în grafic. Am avut o discuţie şi cu echipa din România, care a obţinut acest rezultat de etapă. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Şi le-am cerut să menţină acest ritm bun de îngrijire a noului model de gazon hibrid, care este noul trend pe majoritatea marilor stadioane de fotbal din Europa. Îi mulţumesc lui Greg Whately – expertul STRI trimis de UEFA pentru calitatea gazonului, pentru analiza sa valoroasă şi îl aşteptăm la meciuri", a scris Dan pe Facebook.

Euro 2020 | Doar suporteri vaccinaţi pe Arena Naţională

Premierul Florin Cîţu a anunţat că la meciurile de la Euro 2020 găzduite de Arena Naţională vor participa doar fani vaccinaţi. Cel mai mare stadion al ţării va găzdui maximum 13.000 de spectatori la fiecare duel.

"Avem certificat de vaccinare şi în România şi vom face Campionat European în România pentru persoane vaccinate. Deja există aceste lucruri", a spus Florin Cîţu, într-o conferinţă de presă.

Euro 2020 | Arena Naţională va găzdui 4 partide din cadrul competiţiei

  • Austria – Macedonia de Nord (13 iunie, ora 19:00);
  • Ucraina – Macedonia de Nord (17 iunie, ora 16:00);
  • Ucraina – Austria (21 iunie, ora 19:00);
  • Meci din optimi (câştigătoarea grupei F şi echipa clasată pe locul secund în grupele A, B sau C – 28 iunie, ora 20:00).
Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50
Tragerea la sorţi a grupelor World Cup 2026, în direct pe Antena 1 și live în AntenaPLAY (19:00). Toate detaliile
23:37
Eugen Neagoe, savuros după ce echipa sa a primit 4 de la Craiova: „Nu pot să mă duc să sar eu la cap”
23:26
Filipe Coelho, după ce Universitatea Craiova a dat recital în Cupă: „Câteodată e mai bine să fii jucător”
23:21
Jucătorii Craiovei, verdict după venirea lui Filipe Coelho: „Ne acomodăm destul de repede”
23:02
Neluțu Varga, replică fără menajamente după discursul dur al lui Louis Munteanu: „În locul lui aș tăcea”
22:55
Petrolul – Universitatea Craiova 0-4, în Cupa României. Oltenii au defilat pe ”Ilie Oană”
1 FotoDan Şucu, investiţie de 180 de milioane de euro în afacerea în care l-a implicat şi pe fiul său! 2 Nicolae Stanciu, dat ca şi transferat la FCSB. Cine face anunţul: “Nu vine la Rapid” 3 Universitatea Craiova l-a demis! Antrenorul a plecat după meciul din Conference League 4 Gigi Becali a pus ochii pe un jucător important al lui Dinamo înaintea derby-ului: “Are loc la noi” 5 EXCLUSIVOvidiu Mihăilă, mesaj tranşant după gestul incredibil făcut de Bazaliu: “Dacă mai vrea să facă parte din lot…” 6 Gigi Becali vrea să-l dea afară, însă jucătorul refuză să plece de la FCSB. Suma care ar trebui să-i fie plătită
Citește și