AS.ro LIVE | Mihaela Anton şi Dan Scurtu au fost invitaţii lui Dan Pavel! Poveşti de senzaţie ale campioanei la monobob

De Alex Masgras
Publicat: 1.02.2024, 11:15

AS.ro LIVE | Mihaela Anton şi Dan Scurtu sunt invitaţii lui Dan Pavel

Mihaela Anton, în timpul unui interviu / Captură Antena Sport

AS.ro LIVE | Mihaela Anton şi Dan Scurtu au fost invitaţii lui Dan Pavel, de la 10:30. Medaliata cu bronz de la Jocurile Olimpice de Tineret de la Gangwon la monobob a venit alături de antrenorul său pentru a povesti despre performanţa sa din Coreea de Sud.

Aceasta este prima medalie obţinută de România la competiţia din Coreea de Sud. Proba a fost câştigată de Maja Voigt, din Danemarca, urmată de Agnese Campeol, din Thailanda. O altă sportivă din România, Luiza Georgiana Olaru, a ocupat locul 6, potrivit news.ro.

AS.ro LIVE | Mihaela Anton şi Dan Scurtu au fost invitaţii lui Dan Pavel

„Mihaela Anton a urcat pe podiumul olimpic de la Gangwon 2024, la monobob, după o zi în care a avut două manșe diferite, prima cu un start mai slab, încheiată pe locul 6, și a doua încărcată de dorința de a arăta că valoarea ei e alta. A împins la start, a condus bine și jos la sosire a fost mulțumită de ea. Așteptarea finalului l-a făcut pe antrenorul Dan Scurtu sa explodeze de bucurie la câștigarea medaliei de bronz.

Luiza Olaru a terminat pe locul 6. Competiția a fost câștigată de Maja Voigt (Danemarca), argintul a revenit tailandezei Agnese Campeol.

Medalia Mihaelei a fost conferita de președintele Federației Internaționale de Bob, Ivo Ferriani, membru CIO.

Bravooo, Mihaela!”, a scris Comitetul Olimpic şi Sportiv Român pe pagina de Facebook.

Medalia cucerită de în Coreea de Sud reprezintă enorm pentru Mihaela Anton, care speră că mai mulţi copii se vor apropia de acest sport după performanţa sa:

„Această medalie înseamnă totul pentru mine. Am foarte multe medalii, nu am degete să le număr. Este o medalie care sper să încurajeze tineretul să vină spre acest sport.

Sunt multe ore depuse, accidentări, lovituri. Foarte multe ore de muncă”, a declarat Mihaela Anton, pentru Antena Sport.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

11:33 Ce a spus antrenorul lui Alaves despre Ianis Hagi, după ce Prinţul a atins mingea de trei ori în meciul cu Getafe 11:18 Corvinul Hunedoara va primi licența pentru Europa League! Un oficial FRF a dat cărțile pe față: „Nu vă faceți griji” 10:50 Marele Premiu de Formula 1 de la Imola e în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY duminică, de la 15:45. Verstappen pleacă primul 10:48 SUA – Kazahstan, LIVE VIDEO în AntenaPLAY (17:20)! Elveția – Canada și Slovacia – Letonia, de la 21:20. Spectacol la CM de hochei 10:28 Ovidiu Popescu pleacă de la FCSB și semnează cu U Cluj! „Șepcile roșii” au spart banca pentru a-l convinge pe „Lampard” 10:13 VIDEOSami Meguetounif a câștigat Cursa de Formula 3 de la Imola! Goethe a terminat pe 2. A fost spectacol în AntenaPLAY 10:09 Crawley – Crewe, LIVE VIDEO în AntenaPLAY (15:00). Finala play-off-ului de promovare în League One 9:55 „Să renunțe pentru România!” Neluțu Varga nu o vrea pe Corvinul în preliminariile Europa League! Declarație șocantă a patronului 9:51 Aris – PAOK, finala campionatului pentru Răzvan Lucescu, e live în AntenaPLAY (20:00). Românul, condamnat să câştige 9:50 VIDEOA început nebunia în Salonic, înainte de Aris – PAOK, finala campionatului pentru Răzvan Lucescu (20:00, AntenaPLAY) Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta