Aceasta este una dintre asistentele care îi testează frecvent pe jucători pentru COVID-19 și a recunoscut că ar fi avut contact cu doi dintre aceștia în noaptea în care a intrat în hotel.
Echipele din NBA și-au reluat sezonul intrând într-o auto-carantină în Orlando, Florida, fără ca vreunul dintre jucătorii sau oficialii echipei să poată pleca pănă la eliminarea din competiție.
Oficialii din NBA au început o investigație
Chiar dacă House a negat toate acuzațiile, Liga a precizat că are dovezi indirecte care dovedesc fapta acestuia, anunță cbssports.com
Yahoo Sources: Houston Rockets guard Danuel House Jr. under investigation for potentially allowing a female COVID-19 testing official into his room. https://t.co/EyrjgJD5sl
— Chris Haynes (@ChrisBHaynes) September 10, 2020
Mai mult, House nu este pe lista de jucători pentru următorul meci, explicația scrisă fiind ”motive personale”.
- Toate echipele din NBA s-au izolat în Orlando pentru a reîncepe sezonul
- Jucătorii nu au contact cu nimeni din afara ”bulei”
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Peste 2.000 de oameni au făcut sport la Sport Arena Streetball în Parcul Drumul Taberei
- Luka Doncic a donat 5.000 de dolari pentru restaurarea unei picturi murale cu Kobe Bryant
- Jurnal Antena Sport | Mama lui Radu Drăguşin a dat un coş de senzaţie la Gala Baschetului Românesc!
- 7 milioane de dolari pentru un tricou purtat de Kobe Bryant
- Povestea lui Travante Williams, baschetbalistul care a fugit de frigul din Alaska şi a venit în România: “Iubesc mâncarea de aici”