Zane Maloney a câştigat cursa de sprint din Formula 2™ din Bahrain, LIVE în AntenaPLAY!

De Antena Sport
Publicat: 1.03.2024, 17:06
Actualizat: 1.03.2024, 20:24

Zane Maloney, în timpul cursei de sprint din Formula 2 a Marelui Premiu al Bahrainului / Profimedia

Zane Maloney a câştigat cursa de sprint din Formula 2™ din Bahrain, LIVE în AntenaPLAY! Jak Crawford a plecat din pole-position, dar primul loc a fost adjudecat de pilotul celor de la Rodin Motorsports.

Maloney a început cursa pe locul 8 şi a reuşit câteva depăşiri spectaculoase în cursa de vineri. Sâmbătă, de la ora 12:30, va avea loc cursa principala, LIVE în AntenaPLAY.

VEZI AICI CURSA DE SPRINT DIN FORMULA 2 A MARELUI PREMIU AL BAHRAINULUI

Update 17:02: Zane Maloney de la Rodin Motorsports a câştigat cursa de sprint din Formula 2, după ce a luat startul de pe locul 8. Pe locul al doilea a încheiat pilotul Jak Crawford de la DAMS, cel care a plecat de pe primul loc în această cursă, în timp ce Josep Maria Marti de la Campos Racing a completat podiumul.

Turul 20/23: Luptă superbă pentru podium între coechipierii de la Campos, Hadjar şi Marti.

Turul 17/23: Taylor Barnard s-a retras din cursa de sprint.

Turul 15/23: Aşa arată Top 5 după 15 tururi.

Turul 9/23: Franco Colapinto, pilotul de pe locul 12, a primit un stop and go de 10 secunde pentru că s-a poziţionat greşit la start.

Turul 8/23: Zane Maloney este liderul cursei, după o luptă superbă pentru primul loc cu Crawford.

Turul 4/23: Zane Maloney, pilot care a început cursa de sprint pe locul 8, a ajuns pe locul al treilea, după câteva depăşiri spectaculoase.

Turul 2/23: Safety Car Virtual! Cursa este neutralizată, după abandonul lui Amaury Cordeel de la Hitech Pulse-Eight.

Update 16:15: A început cursa de sprint din Formula 2 a Marelui Premiu al Bahrainului, LIVE în AntenaPLAY.

La sprint, piloţii clasaţi pe primele 8 locuri vor intra în puncte, primind 10, 8, 6, 5, 4, 3, 2, respectiv 1 punct. De notat e şi faptul că cel care a terminat pe primul loc în calificări, în cazul nostru Gabriel Bartoleto, va primi alte două puncte.

În Formula 2™, vor participa 22 de piloţi, care aparţin de 11 echipe. Théo Pourchaire este campionul din 2023, în timp ce ART Grand Prix a câştigat lupta la echipe.

Lista completă a piloţilor din sezonul 2024 de Formula 2

Lista curselor din Formula 2 din 2024

În 2024, vor fi 14 curse, toate pe circuit de Formula 1 şi live în AntenaPLAY.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

0:03 Denis Alibec se întoarce în Liga 1! Dorit de FCSB şi Farul, atacantul naţionalei a ales echipa pentru care va evolua 17
23:45
VIDEOSouthampton – Leeds, finala playoff-ului de promovare de pe Wembley (26 mai, AntenaPLAY). „Sfinţii”, victorie clară cu West Brom
17
23:37
Cum a reacţionat Gică Hagi după ce a văzut prestaţia lui Ianis Hagi cu Real Madrid! Ce a spus „Regele” despre evoluţia fiului său
17
23:24
Răzvan Lucescu poate pleca de la PAOK, chiar dacă va câştiga titlul în Grecia. Echipa refuzată de tatăl său a pus ochii pe el
17
23:07
Mihai Stoica a confirmat că un jucător important al FCSB-ului se desparte de echipa lui Becali: „Sunt şanse să fi semnat deja”
17
22:35
Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!”
17
22:33
Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1!
17
22:20
Anunţul lui Florin Tănase, după ce Gigi Becali i-a făcut ofertă să se întoarcă la FCSB: „Mi-aș dori să joc în Champions League”
17
21:48
Dan Petrescu avertizează înainte de CFR Cluj – Farul: „Stresul a rămas mai mult de partea noastră!”
17
21:45
Botoșani – Mioveni 1-0. Jucătorii lui Bogdan Andone au dat lovitura în prelungiri! Oaspeţii au avut un gol anulat

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta