Imagini emoţionante cu Valentin Iancu, în momentul în care a primit medalia de argint la Campionatele Europene de haltere

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 13.02.2024, 22:31
Actualizat: 14.02.2024, 21:16

Captură AntenaPLAY

Imagini emoţionante cu Valentin Iancu, în momentul în care a primit medalia de argint la Campionatele Europene de haltere. Sportivul din România a reuşit o performanţă fantastică la stilul aruncat, la categoria 61 de kilograme. Campionatele Europene de haltere sunt exclusiv în AntenaPLAY, până pe 20 februarie.

Valentin Ionadi Iancu a avut un început ezitant la stilul smuls, acolo unde s-a clasat pe locul 8. Românul a luptat admirabil la stilul aruncat pentru visul său de a obţine o medalie.

Iar românul a reuşit să termine pe locul al doilea după ce a reuşit să ridice haltera de 154 de kilograme. După ce a reuşit încercarea, Valentin Iancu a avut o explozie de bucurie.

Vezi cum a reuşit Valentin Iancu să ridice haltera de 154 de kilograme

Sportivul român a fost extrem de emoţionat şi când a primit medalia de argint. Aceasta e 5 -a medalie a României până acum la Campionatele Europene de haltere.
Video cu momentul în care Valentin Iancu a primit medalia de argint
Mădălina Miron a câştigat medalia de bronz la categoria 45 de kilograme, la stilul smuls. Starul Europeanului de până acum este Mihaela Cambei, care a reuşit să câştige 3 medalii de aur la categoria 49 de kilograme.

Mihaela Cambei a reuşit o performanţă uriaşă! A fost desemnată sportiva anului 2023 în Europa, la haltere

Mihaela Cambei a reuşit o performanţă uriaşă şi a fost desemnată sportiva anului 2023. În prima zi a Campionatelor Europene de haltere, Mihaela Cambei a cucerit nu mai puţin de trei medalii de aur. Competiţia va fi transmisă în AntenaPLAY până pe 20 februarie.
Federaţia Română de haltere a făcut anunţul despre Mihaela Cambei. Românca a fost desemnată cea mai bună sportivă a anului 2023, alături de multiplul campion olimpic, Lasha Talakhadze.

La Campionetele Europene care se desfăşoară în această perioadă la Sofia, Mihaela Cambei şi-a doborât propriul record european, fiind cea mai bine clasată sportivă a României în clasamentul de Calificare Olimpică.

„Ce zi pentru Mihaela CAMBEI…

Sportiva noastra fost declarata “Cea mai bună sportivă a anului 2023”, alaturi de multiplul campion european, mondial si Olimpic, Lasha TALAKHADZE, din Georgia!

Cambei a revenit pe podiumul din Arena Sofia dupa mai putin de o ora de la ceremonia de premiere a competitiei probei olimpice 49 Kg, unde si-a asigurat cele trei titluri continentale de seniori si si-a doborat recordul European de la total stabilit la Europenele din 2023!

Mihaela, care este cea mai bine clasata sportiva din Europa in clasamentul de Calificare Olimpica (locul 5, la doar 1 Kg de locurile 2, 3 si 4), a fost urmata de Kamila KONOTOP din Ucraina si Emily CAMPBELL din Marea Britanie, dintr-un total de zece sportive nominalizate.

La baieti, Lasha a fost urmat de Karlos NASAR din Bulgaria si de Ritvars SUHAREVS din Letonia. Procesul de selectie si vot a fost realizat de European Weightlifting Federation in parteneriat cu Asociatia Presei Sportive din Europa AIPS Europe.

Premiul i-a fost inmanat Mihaelei de catre Nayden TODOROV, presedintele Asociatiei Presei Sportive din Bulgaria si membru in Comitetul Executiv AIPS Europe.

Felicitari Mihaela si mult success in continuare”, a transmis Federaţia Română de haltere.

Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

14:55

Irina Begu și Ana Bogdan, eliminate de la Jocurile Olimpice 2024! Româncele, învinse de Swiatek și Paolini

14:53

Ion Ţiriac, derapaj incredibil după ce a văzut ceremonia din Franţa: „Ăsta este Parisul, cu travestiții, cu homosexualii”

14:37

VIDEOVerstappen, cel mai rapid în ultimul antrenament din Marele Premiu al Belgiei! Calificările, pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY, 16:45

14:27

Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş s-au calificat în semifinale la dublu vâsle feminin, la Jocurile Olimpice 2024

14:16

„Nu trebuie deranjat, vrem o medalie!” Camelia Potec, ultimele detalii înainte ca David Popovici să debuteze la Jocurile Olimpice

14:03

Sepsi – Dinamo, LIVE TEXT, 22:00! „Câinii”, fără victorie la Sfântu Gheorghe de cinci ani! Echipele probabile

1 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!”s 2 FotoScoţienii anunţă că Ianis Hagi s-a înţeles că noua echipă: „Este clar!” Salariul uriaş pe care îl va aveas 3 FotoGeorgina Rodriguez a încins internetul alături de Cristiano Ronaldo. Imaginea virală cu cei dois 4 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Ungariei! Cursa e duminică, de la ora 15:45, pe Antena 1 şi în AntenaPLAYs 5 FotoKira Hagi, mesaj emoţionant la 10 zile de la nunta lui Ianis Hagi: „Puterea unui ‘pentru totdeauna’ rostit în şoaptă!”s 6 FotoNeymar a devenit tată pentru a treia oară! Helena s-a născut la începutul acestei lunis

Horoscopul lunii august 2024. Nativii sunt tot mai dornici să-și găsească marea dragoste

Zodii norocoase care pot experimenta abundență financiară pe 27 iulie 2024. Conturile lor vor crește considerabil