Loredana Toma a câştigat medalia de aur la stilul smuls la Campionatele Europene! Cum a ridicat 110 kilograme, exclusiv în AntenaPLAY

De Cosmin Olteanu
Publicat: 19.04.2023, 18:17

Loredana Toma medalia aur stilul smuls Campionatele Europene

Loredana Toma a câştigat medalia de aur la stilul smuls la Campionatele Europene

Loredana Toma / Profimedia

Loredana Toma a câştigat medalia de aur la stilul smuls, la categoria 71 de kilograme, la Campionatele Europene de haltere de la Erevan. Competiţia e exclusiv în AntenaPLAY, până pe 23 aprilie.

Loredana Toma participă în ultima zi a românilor prezenţi la Europenele din Armenia şi a debutat cu o medalie de aur la smuls. Pentru ea, urmează şi stilul aruncat.

La smuls, la categoria 71 de kilograme, cvadrupla campioană europeană a ridicat 110 kilograme, ratând încercarea la 115 kilograme.

Ea a terminat cu un total de 125 de puncte. Ea a fost urmată de Giulia Miserendino şi podiumul a fost completat de Lisa Marie Schweizer.

România are 12 medalii la CE de la Erevan

Înainte de intrarea în concurs a Loredanei Toma, România şi-a trecut în palmares 11 medalii la Campionatele Europene de la Erevan. Mihaela Cambei şi Andreea Cotruta au cucerit câte trei medalii de aur, la 49 kg, respectiv 55 kg.

Aici adăugăm şi cele trei de argint, două ale Cosminei Pană, la 45 de kg şi una a lui Valentin Iancu, la 55 kg aruncat, dar şi cele două de bronz la categoria 55 kg, smuls şi total ale aceluiaşi Iancu.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 13 canale LIVE, emisiuni TV în ediții integrale, conținut exclusiv și producții originale, zeci de filme românești premiate la cele mai importante festivaluri internaționale, competiții sportive, LIVE exclusiv, pentru toți iubitorii sportului, animații pentru cei mici și știri de ultima oră.

Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop. AntenaPLAY este singurul loc în care se pot urmãri edițiile integrale din emisiunile produse de Antena TV Group, din orice colţ al lumii şi de pe orice dispozitiv.

Este Răzvan Lucescu cel mai bun antrenor român al momentului?

18:17 CSA Steaua a anunţat primul transfer pentru noul sezon din Liga 2. Decizie surprinzătoare luată de Daniel Opriţa! 17:53 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 20 mai 17:49 FotoImagini rare cu Ionuţ Negoiţă şi actuala soţie! Cât de frumoasă e femeia cu care şi-a refăcut viaţa după divorţul de Carmen 17:43 Palermo – Venezia, 21:30, LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Ionuţ Nedelcearu continuă asaltul spre promovarea în Serie A! 17:28 Cum a trăit Mircea Lucescu finala de titlu câştigată de Răzvan Lucescu: „Ne-au izolat într-un colţ, nici nu puteai să respiri!” 17:20 Cristi Borcea a dat pronosticul pentru meciul de baraj al lui Dinamo cu Csikszereda, de pe Arena Naţională! 16:52 Reacţia scoţienilor, când au aflat că Neil Lennon a semnat cu Rapid şi că va încasa un salariu uriaş: „O schimbare masivă!” 16:48 FotoCunoscutul milionar român ajuns la sapă de lemn, ca Irinel Columbeanu, a primit o altă lovitură! 16:15 Preşedinte-surpriză pentru proiectul noului Dinamo, cu Ion Ţiriac şi Cristi Borcea: „Din primul an îl depăşesc pe Gigi Becali” 15:56 Rolul pe care îl are Mircea Lucescu la „noul Rapid”, propus de Dan Şucu după venirea lui Neil Lennon: „Îi mulțumesc” Vezi toate știrile

Nativii pentru care familia e pe primul loc. Zodiile care apreciază iubirea pură

4 talente ascunse ale semnelor zodiacale. Nativii care au aceste secrete valoroase