Închide meniul
Video

30 de copii cu autism s-au distrat cu mascota Ronny la repriza de joacă: “Sportul e foarte important pentru ei”

Publicat: 2 aprilie 2025, 21:04

Comentarii

Repriza de joacă e acţiunea prin care FRF sprijină copiii cu autism să se recupereze mai repede prin sport. Cei mici s-au bucurat din plin de întâlnirea cu mascota Ronny.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

30 de copii cu autism s-au distrat cu mascota Ronny la repriza de joacă. Ciobănescul Carpatin a împărţit cadourile oferite de sponsorul naţionalelor de fotbal şi i-a învăţat jocuri noi pe cei mici.

Sportul e foarte important pentru copiii cu autism. Conştientizarea corpului şi capacitatea de coordonare a corpului este o condiţie foarte importantă în procesul de recuperare a copiilor cu autism”, a declarat Ioana Bardan, preşedintele Asociaţiei “Mihai şi prietenii”.

Reporter: Cine e preferatul tău?

Copil: Hagi.

Reclamă
Reclamă

Patrick: Îmi place de la naţională de Stanciu şi de Raţiu, pentru că are părul albastru şi e interesant

Şi selecţionerul nationalei de fete sub 17 ani îi încurajează pe copii să facă sport.

Aşteptăm aceşti copii cu nerăbdare la loturile naţionale, să facă performanţă, inclusiv la echipa mare, să câştigăm trofee, să facem mândri ţara şi România”, a declarat Ionuţ Florea, selecţionerul naţionalei U17.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:09
Valentin Mihăilă e în formă maximă în Turcia! Atacantul român a marcat din nou pentru Rizespor
14:03
“Caz penal” Ministrul Apărării s-a revoltat contra CSA, după ce a anunţat că vrea să schimbe legea pentru Steaua
13:43
“E vina noastră!” Elias Charalambous a recunoscut înainte de UTA – FCSB: “Am adus echipa în această situaţie”
13:39
Universitatea Craiova – Metaloglobus, 15:00, LIVE SCORE. Oltenii, pe locul 1 la finalul sezonului regular dacă bat. Echipele
13:08
Zeljko Kopic a făcut anunţul! Ce se întâmplă cu George Puşcaş după ce atacantul a semnat cu Dinamo
12:39
Lovitură teribilă pentru FCSB din partea jucătorului pe care Gigi Becali l-a dorit, dar Mihai Stoica nu l-a vrut
1 Cum mai poate prinde FCSB play-off-ul, după ce U Cluj a învins-o pe Oțelul. Șanse tot mai mici pentru campioană 2 Un nou blat în fotbalul românesc, dezvăluit de Sabin Ilie: “Multă lume implicată. Schimbau mii de euro” 3 Reacţia “U” Cluj după ce CCA a delegat la meciul cu Oțelul o rudă a unui oficial de la FCSB 4 Ce salariu avea Gabi Matei în Liga a 3-a. Fotbalistul pe care Gigi Becali a dat 600.000 de euro juca acum pe nimic 5 „Mai bun decât ne așteptam”. Andrei Nicolescu a anunțat când poate debuta George Pușcaș la Dinamo 6 De Rossi, despre Cristi Chivu după eliminarea din Ligă: “Acum pare un fraier”
Citește și