CM 2022 | Lionel Scaloni, în stare de șoc după rușinea cu Arabia Saudită. Cum a reacționat selecționerul Argentinei

Publicat: 22.11.2022, 16:36

Lionel Scaloni, în timpul meciului Argentina - Arabia Saudită 1-2

Lionel Scaloni, prima reacție după Argentina - Arabia Saudită 1-2

Lionel Scaloni, în timpul meciului Argentina - Arabia Saudită 1-2 / Profimedia

Lionel Scaloni a oferit prima reacție după Argentina – Arabia Saudită 1-2, marea surpriză din prima etapă a Campionatului Mondial din Qatar 2022. Selecționerul „pumelor” a recunoscut că eșecul împotriva saudiților e o lovitură grea pentru naționala albiceleste.

“Ştiam cum joacă Arabia Saudită. Am pregătit meciul cu ideea că linia defensivă a lor va sta sus. Au fost ofsaiduri la milimetru. Aşa este cu noua tehnologie.

CM 2022 | Lionel Scaloni, prima reacție după Argentina – Arabia Saudită 1-2

Au fost fost faze foarte rapide, cu mingi pe care le-am avut în posesie şi le-am pierdut. Este greu să digerăm această înfrângere. Au marcat două goluri foarte rapide.

Este o zi tristă, dar trebuie să câştigăm următoarele două meciuri. La pauză le-am spus că jocul este unul ciudat. Un gol poate să schimbe totul şi aşa s-a întâmplat. Încă nu am vorbit cu jucătorii”, a spus Lionel Scaloni, citat de marca.com.

Lionel Messi: „Nu am mai primit o asemenea lovitură cu acest grup!”

„Starul Pumelor” a recunoscut că aceasta este cea mai mare lovitură de când este internaţional argentinian.

„În doar cinci minute în care am greşit, am ajuns la 1-2. Am comis-o, am încercat să ne folosim de centrări şi totul s-a complicat. Am văzut că a fost ofsaid la cele două goluri anulate.

Nu am văzut imaginile, dar dacă au fost luate deciziile, aşa trebuie să fie. Nu există nicio scuză. Ştiam că este o echipă pe care dacă o lăsăm să joace, o va face bine şi au împins jocul către poarta noastră.

Nu am mai primit o asemenea lovitură cu acest grup. Lucrurile se întâmplă din anumite motive. Acum trebuie să câştigăm următoarele meciuri”, a spus Messi, potrivit sursei citate.

Argentina, învinsă de Arabia Saudită

Argentina a înregistrat una dintre ruşinile istorice de la Campionatul Mondial. A pierdut meciul cu Arabia Saudită (1-2), o echipă care avea cotă 1.000 la căştigarea trofeului, înaintea debutului competiţiei din Qatar.

Lionel Messi a intrat în istorie, după golul marcat în minutul 10, dar calvarul Pumelor a venit după pauză. Al Shehri şi Al Dawsari au marcat în numai cinci minute şi au stabilit scorul final, unul care va rămâne în istoria fotbalului.

22:31 „Nu se mai aude nimic de el!” Victor Pițurcă l-a făcut praf pe Adrian Mazilu! Fostul selecționer nu s-a ferit de cuvinte 22:24 Bayer Leverkusen e de neoprit! A egalat un record vechi de 59 de ani, după ce a „distrus-o” pe Frankfurt 22:05 LIVE VIDEOFamalicao – Benfica, ACUM, LIVE VIDEO în AntenaPLAY! Spectacol în Liga Portugal 21:44 Singurul mesaj afișat de fanii de la Rapid, la meciul cu CFR Cluj! Ce le-au transmis jucătorilor 21:34 Marius Șumudică și-a pierdut răbdarea! Cât timp mai are la dispoziție Dan Șucu să-l aducă la Rapid: „Până atunci mai aștept!” 21:16 Dan Petrescu, primă uriașă la CFR Cluj după doar 3 meciuri! Modul prin care „Bursucul” își poate umple conturile 20:48 Paul Pogba devine actor după ce a fost suspendat pentru 4 ani din fotbal! Anunțul făcut în presa din Franța 20:42 Radu Drăgușin, sfătuit de fani să plece de urgență de la Tottenham, după eșecul cu Liverpool: „Trebuie să scape imediat!” 20:12 Foto„Să-ți spun o poveste!” Florinel Coman și soția lui, ședință foto superbă de Paște! Imaginile care i-au cucerit pe fani 20:09 FotoPaula Badosa și Stefanos Tsitsipas s-au despărțit! Anunțul care a șocat întreaga lume a tenisului Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi