CM 2022 | Mihai Stoica, reacţie savuroasă după golul „fantomă” al lui Cristiano Ronaldo: „Dacă nu se ducea cu sprâncenele după minge, rămânea 0-0”

De Viviana Moraru
Publicat: 30.11.2022, 9:41

Mihai Stoica a dezvăluit că a vrut să aducă un jucător chinez la FCSB

Mihai Stoica a dezvăluit că a vrut să aducă un jucător chinez la FCSB

Mihai Stoica, în timpul unui meci / Hepta

Mihai Stoica a avut o reacţie savuroasă, după „scandalul” iscat de reuşita lui Cristiano Ronaldo în partida dintre Portugalia şi Uruguay, de la Campionatul Mondial. Managerul de la FCSB susţine că starul portughez a avut o contribuţie importantă, chiar dacă ulterior reuşita a fost trecută în contul lui Bruno Fernandes.

Reclamă

Cristiano Ronaldo a fost aproape de a deschide scorul în partida dintre Portugalia şi Uruguay. Iniţial, s-a crezut că starul lusitan a deviat cu capul centrarea lui Bruno Fernandes, însă cipul aflat în minge a dovedit ulterior contrariul.

Reclamă

Mihai Stoica, reacţie savuroasă după golul lui Cristiano Ronaldo

Mihai Stoica a comentat în mod ironic faza a cărui protagonist a fost Cristiano Ronaldo, la Campionatul Mondial. Managerul de la FCSB susţine că portughezul a deviat balonul centrat de Bruno Fernandes cu „sprâncenele”, fiind supărat de faptul că şi-a încheiat contractul cu Manchester United.

„A luat-o lumea razna cu Cristiano, că n-a atins-o, că fură goluri, că săracu’ Bruno, că ce-or zice colegii lusitani etc.

Relax, că dacă nu se duce cu sprâncenele după minge, rămâne 0-0, deci clar că avea motiv să se bucure.

Plus că era supărat că l-a dat MU afară și singura ofertă serioasă e 225 milioane. A muncit o viață și uite în ce hal a ajuns…”, a fost mesajul transmis de Mihai Stoica, prin intermediul contului oficial de Facebook.

Dan Petrescu, reacție fabuloasă după golul „fantomă” al lui Cristiano Ronaldo

Dan Petrescu a avut o reacție fabuloasă după golul fantomă al lui Cristiano Ronaldo din meciul Portugalia – Uruguay 2-0. „Bursucul” a dezvăluit și ce echipă la dezamăgit la Mondial.

Antrenorul CFR-ului crede că Ronaldo este adevăratul marcator. A povestit că a pățit-o și el ca starul Portugaliei, pe vremea când făcea furori în Anglia.

„(Reporter: A fost golul lui Ronaldo, sau n-a atins mingea?) Eu sincer, merg pe mâna lui Ronaldo. Am dat şi eu odată un gol aşa în Anglia şi mă întrebau de 100 de ori. Câteodată atingi mingea fără să se vadă, chiar nu-i schimbă traiectoria. Şi Fernandes cred că a zis: ‘Lasă să fie golul lui, numai să fie Ronaldo fericit!’. Portugalia până acum cred că e surpriza plăcută”, a spus Dan Petrescu, la conferința de presă de miercuri.

„Bursucul” se aștepta la mai multe de la gazda Mondialului, Qatar. Dan Petrescu a fost uimit de rezultatele slabe ale țării care a organizat competiția.

În continuare o văd pe Brazilia favorită, exact cum am spus de la început. Şi Germania a doua. Germania în momentul de faţă nu e calificată şi are probleme, dar eu aşa simt, că îşi vor reveni.

Argentina în primul meci clar n-a fost ce trebuie. Dar nu aş vrea să dau verdict înainte să se termine grupele. Mă aşteptam la mai mult de la Qatar, am fost acolo şi ştiam echipa, chiar m-a surprins. Cel puţin un punct mă aşteptam să facă”, a mai spus Dan Petrescu.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
23:55 18 apr.

Nicolae Stanciu, în formă maximă! Căpitanul României a înscris, din nou, în Arabia Saudită

23:41 18 apr.

„FCSB e Steaua şi cu asta basta!” Intervenţie în forţă în scandalul dintre campioană şi echipa Armatei

22:48 18 apr.

„Dorinel nu a fost la prima repriză!” Mircea Rednic, ironii la adresa adversarului după UTA-Sepsi 1-1

22:30 18 apr.

Sporting – Moreirense 3-1. Viktor Gyokeres a reuşit o dublă de senzaţie pentru echipa sa

22:26 18 apr.

„Să ne trezim la realitate!” Dorinel Munteanu sună adunarea după egalul cu UTA. Ce obiectiv are la Sepsi

21:29 18 apr.

VideoNicolae Stanciu şi Andrei Burcă petrec Paştele departe de familie! Nu ratează însă bucatele tradiţionale

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul româns 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 6 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors