Mihai Stoica, cucerit de un jucător în West Ham – FCSB 3-1: „A jucat excepţional!” Cuvinte uriaşe şi la adresa lui Andrea Compagno

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 9.09.2022, 8:30

Mihai Stoica a anunțat o răsturnare de situație la FCSB

Mihai Stoica, într-o conferință de presă / Hepta

Mihai Stoica, cucerit de un jucător în West Ham – FCSB 3-1. Managerul general al FCSB a fost impresionat de jocul lui Malcom Edjouma, despre care spune că a jucat excepţional.

Mihai Stoica l-a lăudat şi pe Andrea Compagno, jucător pe care Gigi Becali a plătit 1.500.000 de euro. Deşi FCSB a pierdut ambele meciuri în care Compagno a jucat, MM spune că acesta este o achiziţie „excepţională”.

Mihai Stoica, cucerit de un jucător în West Ham – FCSB 3-1

Au fost câţiva jucători care s-au ridicat la nivelul partidei, unii chiar au surprins, au jucat senzaţional deşi nu au experinţă în competiţii europene

O mențiune pentru mine e Malcom Edjouma, care a jucat excepțional. Trebuie remarcat şi faptul că Compagno este o achiziţie excepţională, a făcut meciuri bune deşi am pierdut„, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro.

Nicolae Dică, reproşuri pentru jucători după West Ham – FCSB 3-1

Nicolae Dică a avut mai multe reproşuri pentru jucători după West Ham – FCSB 3-1. „Dicanio” a sperat o repriză la Londra, însă echipa sa a pierdut în debutul din UEFA Conference League.

Nicolae Dică s-a enervat din cauza penalty-ului la care Ştefan Târnovanu s-a ales cu cartonaşul galben. Tânărul goalkeeper s-a ciocnit cu Maxwel Cornet, iar arbitrul a dictat lovitură de la 11 metri.

”Păcat că le-a făcut cadou acel penalty, am făcut un joc foarte bun, defensiv am stat foarte bine, am avut ocaziile noastre și un gol. Până la acel penalty, nu și-au creat nicio șansă. A venit acea greșeală și au mai venit încă două goluri. Am luat golul 2 foarte repede, ăsta a fost jocul.

70 de minute ne-am ridicat la nivelul lor, jucători plătiți cu zeci de milioane de euro. Dar trebuie să jucăm 95 de minute. Facem aceste greșeli, le facem și în campionat.

Îi felicit pe spectatori că au venit și ne-au susținut, dar cred că sunt mulțumiți de ce au văzut. Trebuie să fim pregătiți să jucăm din 3 în 3 zile. Și ei joacă la fel. În campionat nu e ok să avem o victorie în 7 etape, trebuie să începem să învingem și să urcăm în clasament”, a spus Dică, la Pro Arena.

La rândul său, Gigi Becali l-a criticat pe Nicolae Dică după West Ham – FCSB 3-1. Patronul FCSB s-a enervat când a văzut ce schimbări a făcut Dicanio pe „London Stadium”.

Mai exact, patronul FCSB i- reproşat introducerea lui Octavian Popescu.

West Ham – FCSB 3-1

FCSB a pierdut în faţa celor de la West Ham, scor 1-3, în partida de debut din grupele Conference League.

FCSB a sperat că poate produce surpriza pe „London Stadium”. Trupa lui Nicolae Dică a intrat cu avantaj la pauză în faţa englezilor, după golul superb marcat de Andrei Cordea, din pasa lui Darius Olaru.

Ulterior, la startul reprizei secunde, antrenorul lui West Ham a efectuat trei schimbări. În minutul 68, „Ciocănarii” au beneficiat de un penalty controversat comis de Ştefan Târnovanu, şi au egalat prin Jarrod Bowen.

Şapte minute mai târziu, West Ham a preluat conducerea. Emerson a înscris şi i-a adus pe englezi în avantaj. Spre finalul partidei, victoria a fost securizată de Michail Antonio, care a înscris în minutul 90.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

17:33 „A tot purtat negocieri” Anunț „bombă” al scoțienilor despre marea lovitură pe care Dan Șucu o încearcă la Rapid 17:25 VideoCamelia Bălţoi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 10 mai 2024 16:54 FotoLovitură de milioane de euro dată, în București, de milionarul român care este coproprietar la cel mai tare restaurant din Dubai 16:48 „Vei rămâne la FCSB?” Elias Charalambous, anunțul momentului despre viitorul său! A dat cărțile pe față la conferința de presă 16:33 Raul Rusescu spulberă planul lui Gigi Becali! Verdict ferm despre viitorul lui Florinel Coman: „Se face!” 16:33 Sepsi – Rapid LIVE TEXT (20:30). Giuleștenii lui Lobonț, fără victorie în play-off! Echipele probabile 16:25 Bari – Brescia și Sudtirol – Palermo LIVE VIDEO în AntenaPLAY (21:30)! George Pușcaș luptă pentru evitarea retrogradării 15:51 VIDEOFIA World Endurance Championship 2024 | Calificările de la Spa-Francorchamps au fost live în AntenaPLAY. Rezultatele oficiale! 15:22 „Doamne fereşte!” Dan Petrescu a spus lucrurilor pe nume înainte de FCSB – CFR Cluj: „Îmi dau cuvântul de onoare” 15:03 Irina Begu, în turul 3 de la Roma! Calificare după doar 29 de minute pentru româncă, după abandonul adversarei Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției