Ilie Dumitrescu, uluit de finalul meciului cu Danemarca: "Nu am mai văzut aşa ceva!" Explicaţiile lui Mutu

De Antena Sport
Publicat: 18.11.2020, 7:01

Mediafax Foto / Laurentiu Mich via Hepta

Ilie Dumitrescu, alături de Ioan Becali şi Cristi Borcea

Egalul dintre România şi Danemarca a mulţumit pe toată lumea. „Tricolorii” au obţinut calificarea la Campionatul European după această remiză, în timp ce danezii au plecat neînvinşi. Finalul de meci a fost unul în care ambele echipe au fost mulţumite cu scorul de pe tabelă.

Până la urmă, când mai sunt 10 minute și vezi că echipa adversă nu vrea să piardă… Pentru că am fost în postura asta, să participăm la un astfel de scenariu și să nu mai avem nicio șansă. Și am jucat ultimul joc din grupă ca să avem șansa să ne calificăm și cu un egal. Apropo, păi noi am pierdut în Ucraina la un 11 metri care n-a existat. Și eram calificați dacă nu pierdeam.

La posesie am stat bine. Cât au fost? 10 minute de pase la rând? Cred că au fost 10 minute plus 4 de prelungiri de pase la rând. A ieșit mingea afară în timpul ăla de 14 minute de joc? N-am mai văzut așa ceva„, a spus Ilie Dumitrescu la Digisport

Adrian Mutu: „A fost o situaţie ciudată”

Şi pentru Adrian Mutu scenele din ultimele minute ale partidei au fost inedite.

A fost o situaţie cam ciudată la sfârşit, când adversarii nu voiau să iasă de acolo (n.r. – din apărare). Dar nici noi n-avea rost să riscăm când egalul ne era bun. Iar ei când au ieşit, au riscat şi au făcut câţiva paşi, noi era să şi câştigăm meciul. L-am întrebat pe arbitru de ce a prelungit cu 4 minute. Vă daţi seama că mi-aş fi dorit să fie 4 secunde, nu 4 minute. E vorba de calificare până la urmă„, a spus şi Adrian Mutu.

10:33 U Cluj – Dinamo, 20:00, LIVE TEXT. „Câinii”, obligați să câștige pentru a mai spera la salvarea de la retrogradare 10:06 „Aștept să îmi termin contractul” Daniel Oprița vrea să plece de la CSA Steaua! Cu ce echipe negociază 9:56 FotoGabi Tamaș și-a dezvăluit „rețeta pentru mahmureală”. Tactica prin care reușea să se pună rapid pe picioare 9:44 „Ce interes după acest meci?” Mihai Popescu, mesaj despre transferul la FCSB după 1-4 cu Sepsi! S-a prăbușit și a răspuns sincer 9:25 Anghel Iordănescu împlinește 74 de ani. Mesaj plin de emoție primit de la Edi Iordănescu: „Tată și cel mai bun prieten!” 9:17 „Nu mai vorbiți că sunt dinamovist” Mircea Rednic a răbufnit după a primit o întrebare legată de Dinamo! 8:53 Reacția presei din Ungaria după scandalul xenofob de la Farul – Sepsi 1-4! Ce s-a scris despre scandări 8:42 Florin Manea, anunț ferm despre viitorul lui Radu Drăgușin: „Dacă va fi în continuare rezervă, nu va rămâne la Tottenham!” 8:21 „M-am simțit teribil!” Max Verstappen a avut probleme în calificările cursei de sprint a Marelui Premiu de la Miami! 8:14 Primul transfer de titlu pe care îl face Dan Petrescu la CFR Cluj! Atacantul a refuzat-o pe FCSB și este într-o formă de senzație Vezi toate știrile