Viorel Moldovan a făcut praf echipa României din meciul cu Slovenia: „Echipa e fără cap”. Jucătorul cerut urgent

De Dan Roșu
Publicat: 18.11.2022, 10:44

Viorel Moldovan l-a făcut praf pe Edi Iordănescu

Viorel Moldovan, în timpul unui meci / Profimedia Images

Viorel Moldovan a făcut praf echipa României din meciul cu Slovenia (1-2). „E fără cap”, susţine fostul golgheter al tricolorilor. Acesta l-a cerut urgent pe Nicolae Stanciu la naţională.

România a avut o primă repriză dezastruoasă, în care ne-a lipsit un lider. Ocaziile au apărut după pauză, când a picat şi singurul gol al nostru, marcat de Denis Drăguş.

Viorel Moldovan a făcut praf echipa României din meciul cu Slovenia

„Ai nevoie de Stanciu, ai nevoie. În momentul de faţă echipa e fără cap, nu avem jucător peste Stanciu. Finalizează acţiuni, leagă jocul, dă echilibru, aduce mingea în faţă.

Când a venit, a venit chiar profi, implicare, atitudine, a intrat foarte bine cu Finlanda, a jucat titular cu Bosnia. Ne-ar mai trebui vreo trei de Stanciu!”, a spus Moldovan, citat de orangesport.ro.

Răzvan Marin s-a întors în Italia

Răzvan Marin a părăsit antrenamentul României, înainte de amicalul cu Moldova, ce se va disputa duminică, de la ora 20:30, la Chişinău, în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Marin a jucat 84 de minute în duelul cu Slovenia (1-2) şi revine în Italia, la Empoli. Înţelegerea Federaţiei cu italienii a fost una clară: mijlocaşul va evolua doar un meci, ţinând cont că data nu este una trecută în calendarul FIFA.

„Ca urmare a înțelegerii făcute de staff-ul echipei naționale și conducerea clubului Empoli, având în vedere că nu este perioadă FIFA, Răzvan Marin a evoluat doar în meciul cu Slovenia. El nu va mai face deplasarea în Moldova, la Chișinău”, se arată pe frf.ro.

Moldovan l-a cerut şi pe Daniel Paraschiv

Edi Iordănescu a fost criticat după România – Slovenia 1-2 de Viorel Moldovan. Fostul golgheter al naţionalei ar fi dorit să îl vadă pe teren la Cluj şi pe Daniel Paraschiv, jucătorul care a marcat 8 goluri pentru revelaţia Hermannstadt.

Paraschiv a fost chemat la naţională după accidentarea lui Florin Tănase. El nu a debutat însă, precum au făcut-o Horaţiu Moldovan, Raul Opruţ, Daniel Boloca şi Claudiu Petrila.

„Chiar mă aşteptam să îl văd pe Paraschiv. Scoate-l, bă, pe Puşcaş ultimele 20 de minute, dă-i şi lui Paraschiv 20 de minute, până la urmă să îl vedem şi pe el. Dar cred că o să îl vedem la meciul cu Moldova”, a mai spus Moldovan.

15:55 VIDEOOvidiu Ionescu a debutat cu o victorie pe tabloul principal la Saudi Smash 2024, exclusiv în AntenaPLAY 15:50 UPDATELeeds – Southampton a fost live, în AntenaPLAY. Leeds a ratat promovarea directă în Premier League! Ipswich a promovat! 15:45 VIDEORomânia – Japonia 4-2 a fost în AntenaPLAY! Victoria ISTORICĂ pentru tricolori la Campionatul Mondial de hochei 15:31 Anunț important despre Radu Drăgușin! Ce se întâmplă cu românul, după ce Florin Manea a spus că ar putea pleca de la Tottenham 15:27 Jucătorii de la U Cluj vor să o retrogradeze pe Dinamo! Prima anunțată în vestiar pentru o victorie în fața „câinilor” 15:15 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu de la Miami! Max Verstappen, în pole position în cursa de sprint 14:53 Va pune FCSB abonamente la vânzare din sezonul viitor? Mihai Stoica a făcut un anunț important pentru fanii campioanei 14:37 FotoDonație fabuloasă, de 25 de milioane de euro, făcută de Gigi Becali. S-a aflat totul chiar înainte de Paște 14:28 „E fantastic!” Elias Charalambous, anunțul momentului despre Vlad Chiricheș! S-a operat și va reveni mult mai repede pe teren 13:54 „Ce mesaj ați primit de la Gigi Becali?” Reacția lui Elias Charalambous. Dezvăluiri de la sărbătoarea de titlu a FCSB-ului Vezi toate știrile