Închide meniul

Euro 2020 | “Bravo, Haţegan!” Adrian Porumboiu l-a felicitat pe arbitrul român. “N-a fost papagal!” Decizia luată de UEFA

Mihai Ispas Publicat: 21 iunie 2021, 17:18

Comentarii
Euro 2020 | Bravo, Haţegan! Adrian Porumboiu l-a felicitat pe arbitrul român. N-a fost papagal! Decizia luată de UEFA

Adrian Porumboiu l-a felicitat pe Ovidiu Haţegan

Adrian Porumboiu, un fost contestatar al lui Ovidiu Haţegan, l-a lăudat pe acesta pentru comportamentul de la Euro 2020. Românul nu a îngenuncheat pe “Stadio Olimpico”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Porumboiu l-a felicitat pe Ovidiu Haţegan

“A rămas în picioare, așa cum trebuie să fie tot timpul un arbitru. Arbitrul nu are voie niciodată, dar niciodată, să fie în genunchi. Hațegan a demonstrat o imensă personalitate.

Felicitări lui fiindcă a avut puterea să nu intre în această ipocrizie fără margini care domină lumea de la un capăt la celălalt! Bravo, Hațegan!

Să-l văd pe Ceferin (n.r. preşedintele UEFA) și pe ceilalți oficiali de la Nyon coborând din tribună, înainte de meci, după care să se pună în genunchi. I-ați văzut făcând asta?

(…) Hațegan n-a fost papagal și nu s-a comportat ca unii care intră în trend doar că așa dă bine!”, a spus Porumboiu pentru gsp.ro.

Reclamă
Reclamă

Haţegan , criticat pentru eliminarea din Italia – Ţara Galilor

Haţegan a ieşit în evidenţă şi în timpul partidei. El i-a arătat cartonaşul roşu direct lui Ampadu în minutul 55, la scorul de 1-0 pentru „Squadra Azzurra”.

“E corectă! Din punctul meu de vedere e ‘roșu’! Intrarea e direct cu crampoanele, undeva deasupra gleznei. E exact zona cea mai vulnerabilă, unde nu există apărătoare, deci zona e extrem de sensibilă și se pot produce accidentări grave. Sunt convins că UEFA îi va valida decizia și o să-l mai vedem pe Hațegan arbitrând la acest Euro!”, a mai spus Porumboiu.

Ovidiu Haţegan a fost criticat dur de fanii galezi după meciul cu Italia.

Reclamă

“Dacă ăla e un cartonaş roşu, fotbalul s-a terminat! Decizie şocantă”, “Cum poate fi roşu când David Alaba a luat un cartonaş galben pentru aceeaşi fază?!”, “O altă decizie teribilă a lui Haţegan, care ar putea avantaja Elveţia, care luptă cu Ţara Galilor pentru locul 2”, au scris fanii pe reţelele sociale.

Până acum, au fost doar două cartonaşe roşii la Euro 2020, ambele acordate de Haţegan. El îl mai eliminase pe Grzegorz Krychowiak în Polonia – Slovacia 1-2.

UEFA a luat deja prima decizie în privinţa lui Haţegan. Acesta va fi doar rezervă la meciul dintre Portugalia şi Franţa.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:55
LIVE TEXTBosnia – România 1-1. Gazdele restabilesc egalitatea după o greșeală în defensiva noastră
22:55
VideoUltraşii bosniaci au dezlănţuit “iadul” în afara stadionului de la Zenica! Protest de amploare
22:37
Dennis Man, exasperant în prima repriză cu Bosnia! Starul lui PSV a irosit ocazii uriașe
22:30
România, victorie clară cu Noua Zeelandă la Billie Jean King Cup. Urmează meciul cu Polonia lui Iga Swiatek
22:17
Modul inedit prin care Bîrligea și Mihăilă au celebrat golul României cu Bosnia. Au recreat gestul din vestiar
22:15
LIVE SCOREElveția – Suedia 2-1 și Grecia – Scoția 1-0. Spania a defilat cu Georgia
1 Franța lui Kylian Mbappe a ajutat România. De ce sunt siguri 100% “tricolorii” lui Mircea Lucescu 2 Gigantul care vrea să cumpere Farul Constanţa. Giovanni Becali a dezvăluit: Gică Hagi vinde echipa! 3 Posibilele adversare ale României de la barajul pentru World Cup 2026, după ultimele rezultate din preliminarii 4 Reacţia italienilor după ce Adi Mutu l-a făcut praf pe Walter Zenga, care l-a criticat pe Chivu 5 România U20 – spulberată de Germania, scor 6-0 6 Primele transferuri cerute de Costel Gâlcă la Rapid. Antrenorul şi-a făcut lista de achiziţii pentru iarnă
Citește și