Ce i-a putut spune Thomas Muller lui Robin Gosens după înlocuirea din minutul 62! Gosens l-a eclipsat pe Ronaldo, în Portugalia – Germania 2-4

Avatar photo

De Antena Sport
Publicat: 20 iunie 2021, 10:02

Robin Gosens a făcut meciul vieţii, în victoria Germaniei, 4-2 cu Portugalia, dar asta nu l-a oprit pe Thomas Muller săaibă o replică incredibilă la finalul partidei.

Ce i-a putut spune Thomas Muller lui Robin Gosens după înlocuirea din minutul 62

Profimediaimages

„Nu e de mirare că poţi alerga doar 60 de minute. Tu joci în Italia”, a fost replica neaşteptată a bavarezului, asta după ce Gosens a fost înlocuit în minutul 62, primind un standing ovation din partea fanilor aflaţi pe arena muncheneză.

Müller said to Gosens after the game: „No wonder you only run for 60 minutes, you play in Italy.”😂
— Raphael Honigstein💙 (@honigstein) June 19, 2021

Ce i-a putut spune Thomas Muller lui Robin Gosens

Replica lui Muller vine în contextul în care Gosens îşi trecuse în cont împotriva Portugaliei lui Cristiano Ronaldo un gol şi un assist. Mai mult, el a fost declarat şi omul meciului de către UEFA.

Gosens a surprins după meci şi nu i-a mai cerut lui Cristiano Ronaldo să facă schimbul de tricouri. „Am încercat să dăm totul atât în atac, cât și în apărare. Sunt fericit că am câștigat meciul. Nu i-am mai cerut tricoul lui Cristiano Ronaldo. Am vrut să mă bucur de această victorie și de această seară”, a spus Gosens, citat de Football Italia.

Robin Gosens şi-a luat revanşa după ce a fost umilit de Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo este eroul unei întâmplări povestite de Robin Gosens în autobiografia sa. Fotbalistul german al Atalantei susţine că i-a cerut tricoul lui Ronaldo după un meci jucat între Atalanta şi Juventus, dar a fost uimit de aroganţa portughezului.

„După fluierul final, am mers la el şi nici măcar nu m-am bucurat de victorie, dar Ronaldo nu a acceptat. L-am întrebat: ‘Cristiano, pot să primesc tricoul tău?’. Nici măcar nu m-a privit. A zis doar: ‘Nu!’. Mă înroşisem, eram complet ruşinat. Am plecat, mă simţeam mic.

Cunoaşteţi acel sentiment când faci ceva ruşinos şi te uiţi în jurul tău să vezi dacă a mai observat cineva? Aşa m-am simţit eu atunci şi am încercat să ascund”, a dezvăluit Gosens, citat de goal.com.

Momentul a avut loc în sferturile Cupei Italiei din sezonul 2018-2019, atunci când Atalanta s-a impus clar, cu 3-0. Între timp, Atalanta a devenit o adevărată forţă în Serie A.

Portugalia – Germania 2-4 | Robin Gosens, gol şi assist

Portugalia, deţinătoarea trofeului, a fost învinsă, sâmbătă, cu scorul de 4-2 (2-1), de selecţionata Germaniei, într-un meci disputat la Munchen, în grupa F a Campionatului European. Lusitanii au condus cu 1-0, iar primele două goluri ale germanilor au fost marcate de portughezi în propria poartă.

Au marcat: Ronaldo ’15, Diogo Jota ’67 / Ruben Dias ’35 (autogol), Guerreiro ’39 (autogol), Havertz ’51, Gosens ’60.

facebook whatsapp LinkedIn twitter email
Nana Falemi, la AS.ro LIVE
31
ian.
22:44
Adrian Mititelu, dezvăluri bombă despre cum Sepsi l-a „păcălit” pe Cătălin Rizan să semneze actul care îi aduce victoria la „masa verde”: „S-a dus ca prostul acolo!”
31
ian.
22:37
Mihai Stoica, hotărât să facă ordine la FCSB: „La unii jucători s-au strâns mai multe! Voi avea o discuție cu ei”
31
ian.
22:20
Cine va sta pe banca lui FCSB în derby-ul din Gruia cu CFR Cluj! Mihai Pintilii a primit răspunsul de la Comisia de Disciplină a FRF
31
ian.
22:02
EXCLUSIVIonel Ganea le declară „război” foștilor arbitri care se angajează la cluburi: „E ilegal!”
31
ian.
21:23
Gică Hagi a dezvăluit secretul formei lui Denis Alibec! Cum l-a transformat într-un golgheter de temut în Liga 1
31
ian.
21:19
Cristi Balaj, acuze dure la adresa Rapidului: „Am înnebunit! Anumite lucruri nu le mai înțeleg!”
31
ian.
20:59
FotoSoţia lui Dani Alves nu a mai rezistat şi a luat o decizie drastică! Dezastru pentru fostul star al Barcelonei, ajuns în închisoare după ce ar fi abuzat sexual o tânără
31
ian.
20:48
Gică Hagi, în extaz după ce a răpus-o pe FCSB: „Toată România a sărbătorit această victorie!”. Cum a petrecut „Regele”