Decizia luată de primarul General al Capitalei! Ce se va întâmpla pe Arena Naţională, în timpul finalei Italia – Anglia, de la EURO 2020

Antena Sport Publicat: 10 iulie 2021, 9:05

Comentarii
Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Primarul general Nicuşor Dan i-a invitat, duminică, pe cei peste 1.000 de voluntari implicaţi în organizarea Campionatului European de Fotbal la Bucureşti să urmăreasca finala pe ecranele amplasate pe Arena Naţională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nicuşor Dan: “I-am invitat să vină duminică seară pe Arena Naţională”

Ca recunoştinţă pentru ajutorul acordat în organizarea Campionatului European de Fotbal la Bucureşti, i-am invitat pe cei peste 1.000 de voluntari Mobility Makers să vină duminică seară pe Arena Naţională, pentru a urmări pe ecranele amplasate pe stadion finala UEFA EURO 2020 dintre Italia şi Anglia. Le mulţumesc din nou voluntarilor noştri, care au avut o contribuţie importantă la succesul organizatoric al acestui campionat european la Bucureşti”, a transmis, vineri, primarul general.

Finala Euro-2020 are loc, duminică, de la ora 22.00, pe Stadionul Wembley, între Anglia şi Italia.

România a organizat patru meciuri din cadrul Campionatului European din 2020 pe Arena Naţională: Austria – Macedonia de Nord (13 iunie, scor 3-1), Ucraina – Macedonia de Nord (17 iunie, scor 2-1), Ucraina – Austria (21 iunie, scor 0-1), toate în Grupa C, dar şi partida din optimile de finală Franţa – Elveţia, unde s-au impus elveţienii la lovituri de departajare.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Câte goluri va marca Lionel Messi în Argentina - Capul Verde?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:58

Australia – Egipt (LIVE VIDEO, 21:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Cele două, față în față cu o victorie istorică

12:45

Mihai Silvǎşan, după victoria istorică a României în faţa Greciei: “Jucătorii mei au fost incredibili”

12:25

FotoCum și-a făcut Ivana Knoll apariția la meciul Croației. Ce mesaj a avut pentru Cristiano Ronaldo: “Măcar am…”

12:14

Real Madrid a anunțat că NU face transferul așteptat de toată lumea. Comunicatul emis de clubul de pe Bernabeu

11:51

E oficial! Massimiliano Allegri este noul antrenor al lui Napoli

11:44

Cristi Chivu, aproape să-l transfere pe înlocuitorul lui Denzel Dumfries. Jucătorul a spus “DA”

1 VIDEOE oficial! Fotbalist de la Benfica, transferat de Universitatea Craiova 2 VIDEOCe le-a spus arbitrul croaţilor după cea mai controversată fază de la Mondial, din minutul 90+13 al partidei cu Portugalia 3 Comunicatul FIFA după scandalul golului anulat în minutul 90+13 la Portugalia – Croaţia 2-1 4 Tragedie în fotbal. Fotbalistul a fost ucis: “Se căsătorise în urmă cu doar cinci luni” 5 “De ce l-ați scos pe Ronaldo?”. Răspunsul tranșant al lui Roberto Martinez după “thriller-ul” Portugalia – Croația 6 Dinamo transferă atacant. Andrei Nicolescu: “Ne-am înţeles!”
Citește și