VIDEO

Euro 2020 | Dubravka a făcut un Karius! Autogol halucinant în Slovacia – Spania

Alexandru Ivan Publicat: 23 iunie 2021, 19:58

Comentarii
Euro 2020 | Dubravka a făcut un Karius! Autogol halucinant în Slovacia – Spania

Dubravka, gafă halucinantă

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Spania are nevoie de victorie împotriva Slovaciei pentru a spera în calificarea în optimi. „Furia Roja” a început meciul ca din tun și a obținut un penalty în minutul 12, însă Dubravka a parat execuția lui Morata.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Peste numai câteva minute, portarul slovac avea să devină protagonistul unei gafe halucinante, cea mai mare de până acum de la Euro 2020.

Martin Dubravka, autogol incredibil în Slovacia – Spania

Dubravka a scăpat în poartă o minge extrem de simplă. Sarabia a șutat în transversală, după care balonul a ricoșat în brațele portarului slovac.

Deși mingea nu era pe cadrul porții, acesta a scăpat-o incredibil din mâini și a trimis-o în propria poartă.

Reclamă
Reclamă

VIDEO AICI CU GAFA LUI MARTIN DUBRAVKA

Martin Dubravka a devenit primul portar din istoria Euro care a apărat un penalty și și-a dat un autogol în același meci.

De asemenea, eroarea lui Dubravka a condus la al 7-lea autogol de la Euro 2020. Este ediția cu cele mai multe goluri în proprie poartă din ultimii 20 de ani.

Reclamă

 

Loris Karius, gafe uriașe în finala UEFA Champions League

Gafa lui Dubravka ne-a reamintit de erorile lui Loris Karius din finala UEFA Champions League 2018. Atunci, portarul german a îngropat-o pe Liverpool în meciul cu Real Madrid.

Karius, la o repunere banală în joc, a trimis mingea inexplicabil direct în gheata lui Karim Benzema. Balonul a ricoșat apoi în poarta lui Liverpool.

La câteva zeci de minute mai târziu, Karius a gafat din nou. De această dată, germanul a scăpat în poartă un șut de la distanță al lui Gareth Bale.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Azi e El Clasico. Cum se termină derby-ul Barcelona - Real Madrid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:40

VideoStories from the cities: Vancouver. Povestea oraşului poreclit “Hollywood din nord”

17:35

„Renunță la 50.000 de euro”. Singura condiție pusă de Daniel Pancu pentru a semna cu Rapid. Detalii de la negocieri

17:20

Dinamo – FC Argeș LIVE TEXT (19:00). Cu o victorie, „câinii” își consolidează locul patru. Echipele de start

17:09

Mirel Rădoi taie în carne vie după o nouă înfrângere la Gaziantep: “Nu pot accepta niciodată”

17:05

VIDEO„Magician”. Alexandru Mitriță, gol spectaculos în China. Reușită de zile mari, din lovitură liberă

16:45

„Normal că au spart ușa”. Președintele Oțelului, toate detaliile după scandalul creat de Ștefan Bană: „Nu se face așa ceva”

1 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 2 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Ion Ţiriac împlineşte 87 de ani! Cadou între miliardari: ce a putut primi de la Bernie Ecclestone 4 UPDATEPanică uriaşă la Rapid. Alexandru Dobre, transportat la spital după ce i s-a făcut rău pe aeroport. Ultimele vești 5 Sorana Cîrstea, conferinţă de presă pentru istorie! Ce a spus despre români şi despre Simona Halep şi Irina Begu 6 Imaginea postată de Andrei Cordea la miezul nopţii, după controversa uriaşă din CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0
Citește și