Închide meniul

Euro 2020 | “E ca o închisoare în Bucureşti!” Jucătorul care a răbufnit după condiţiile găsite în România

Antena Sport Publicat: 11 iunie 2021, 9:46

Comentarii
Euro 2020 | E ca o închisoare în Bucureşti! Jucătorul care a răbufnit după condiţiile găsite în România

Euro 2020 | "E ca o închisoare în Bucureşti!"

Ristovski se simte prizonier în Capitală, regulile impuse de autorităţi şi de UEFA fiind stricte. În afară de meciuri şi antrenamente, nimeni nu părăseşte incinta.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Euro 2020 | “E ca o închisoare aici!” Jucătorul care a răbufnit după condiţiile găsite în pandemia din Bucureşti

“Încercăm să păstrăm o atmosferă bună, pentru că asta ne-a adus la Euro 2020. Totuşi, nu este uşor să facem asta, pentru că suntem închişi în hotel 24 de ore din 24. Am ajuns în Bucureşti, dar nu putem părăsi hotelul decât când mergem la antrenamente sau meciuri. E ca o închisoare aici.

Nu avem obiective, ne dorim să fim subestimaţi, atunci putem fi mai puternici. Până acum, am fost modeşti în toate felurile, deci aşa vom fi şi aici. Ne cunoaştem calităţile şi ştim ce avem la dispoziţie, dar vor exista surprize, crede-mă. Cu siguranţă, Olanda este favorita grupei”, a spus Ristovski, conform meridianbetsport.ba, care citează “Telegraf”.

România, gazdă a EURO 2020. Patru meciuri se vor disputa la Bucureşti

Bucureștiul este printre cele 11 orașe care vor găzdui meciuri la Campionatul European. Pe Arena Națională se vor juca trei partide din faza grupelor și una din optimile de finală.

Pe cel mai mai mare stadion din România se vor duela echipele din Grupa C. Reprezentativele Austriei, Macedoniei de Nord şi Ucrainei vin să joace la noi în ţară. Cele trei meciuri din faza grupelor, care se dispută la Bucureşti, sunt:

Reclamă
Reclamă
  • Austria – Macedonia de Nord, 13 iunie, Arena Naţională
  • Ucraina – Macedonia de Nord, 17 iunie, Arena Naţională
  • Ucraina – Austria, 21 iunie, Arena Naţională
  • Pe 28 iunie este programată şi confruntarea din „optimi”. În România vine câştigătoarea grupei F. O va avea adversară pe ocupanta locului 3 din grupele A, B sau C.

Premieră pentru România! Avem două brigăzi de arbitri la european

Comisia de Arbitri a UEFA a numit brigăzile pentru meciurile care se vor disputa la Campionatul European de fotbal. Potrivit uefa.com, printre arbitrii de pe listă se află şi Ovidiu Haţegan şi Istvan Kovacs.

Ovidiu Hațegan îi va avea în brigadă pe Sebastian Gheorghe și Radu Ghinguleac. Hațegan va fi la al doilea turneu final european, după cel din Franța din 2016.

De cealaltă parte, Kovacs va fi ajutat de la margine Vasile Florin Marinescu și Mihai Ovidiu Artene.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:33
Trucul cu apa la care apelează Cristiano Ronaldo în timpul meciurilor. De ce nu o bea niciodată
15:32
U Cluj – Universitatea Craiova LIVE TEXT (19:00). Oltenii pot reveni pe locul 2
15:14
VIDEOOklahoma City Thunder, victoria cu numărul 20 din acest sezon
15:03
Fostul antrenor al lui Daniel Pancu și Florentin Petre, în stare critică. Cu ce boală gravă luptă
14:35
Costel Gâlcă, transfer de titlu la Rapid. Ce jucător de 1.2 milioane de euro vrea din Serie A
14:33
Gigi Becali anunţă revoluţia la FCSB: 4 plecări şi 5 veniri
1 Câţi bani a încasat Ronaldinho pentru meciul jucat la Iaşi, contra legendelor României. Suma incredibilă 2 VIDEOCe moment de 1 decembrie! România, victorie uriaşă de Ziua Naţională, la Cupa Mondială Echipe Mixte 3 Transferul momentului pentru FCSB. A ajuns la București să semneze: “Mă bucur să fiu din nou aici” 4 “E fotbalist de fotbalist!” Gigi Becali a găsit noua “perlă” de la FCSB 5 Salariul fabulos pe care îl câştigă un jucător al Universităţii Craiova. E cel mai bine plătit jucător din Liga 1! 6 E oficial! FCSB rămâne fără Siyabonga Ngezana. Unde merge fotbalistul
Citește și