EURO 2020 | Englezii n-au mai avut răbdare! Un suporter înfocat al Angliei şi-a tatuat deja trofeul. Un alt fan a „comis-o” la Campionatul Mondial din 2018!

Dragoș Vasile Publicat: 11 iulie 2021, 17:12

Comentarii
EURO 2020 | Englezii n-au mai avut răbdare! Un suporter înfocat al Angliei şi-a tatuat deja trofeul. Un alt fan a „comis-o la Campionatul Mondial din 2018!

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Anglia nu a mai câştigat un trofeu de 55 de ani, iar suporterii pur şi simplu nu au mai avut răbdare după ce naţionala lor a ajuns în ultimul act de la Campionatul European.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Englezii n-au mai avut răbdare! Un suporter înfocat al Angliei şi-a tatuat deja trofeul mult râvnit

Lewis Holden, un suporter de 26 de ani, a fost atât de încântat cu trei zile înaintea marii finale încât şi-a tatuat mult râvnitul trofeu pe piciorul drept, alături de mesajul „EURO 2020. Anglia a câştigat. Fotbalul s-a întors acasă!”.

„Nu m-am înşelat, am făcut fotbalul să vină acasă. Toată lumea mi-a spus asta (n.r. că s-a înşelat), însă sunt încrezător. Luni, toată lumea va sta la coadă pentru acest tatuaj. S-ar putea chiar să mă tund ca Phil Foden dacă vom câştiga!”, a spus Lewis Holden pentru Manchester Evening News.

Jamie Richardson, un alt suporter înfocat al Angliei, şi-a tatuat Cupa Mondială în 2018

Lewis Holden nu e singurul care s-a grăbit cu tatuajele. În 2018, Jamie Richardson, un alt suporter înfocat al naţionalei Angliei, a fost ferm convins că „Leii” vor cuceri Cupa Mondială. Acesta şi-a tatuat cupa după victoria Angliei cu Panama, scor 6-1, din faza grupelor.

Reclamă
Reclamă

„Voi fi primul om care își face un tatuaj cu Anglia drept câștigătoare a Cupei Mondiale. Știu că oamenii cred că sunt un idiot, dar nu-mi pasă”, spunea Jamie, citat de euronews.com.

Suporterul s-a înşelat. Anglia a fost la un pas de marea finală, însă a fost eliminată în semifinale de Croaţia, scor 1-2, după prelungiri. Modric, Perisic&co urmau să piardă în ultimul act împotriva Franţei, scor 2-4.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri pentru FCSB în acest sezon dintre Bîrligea şi Garita?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59

Bogdan Andone și-a făcut praf jucătorii: „Unii își doresc să plece”

23:54

Nota primită de Radu Drăgușin după dezastrul din AS Roma – Fiorentina 4-0

23:52

FC Argeș a pierdut cu Oțelul, iar Mario Tudose recunoaște: „Nu meritam mai mult”

23:25

Oțelul – FC Argeș 1-0. Gălățenii își iau revanșa după eliminarea din Cupa României

23:23

Gigi Becali s-a răzgândit. Pe cine bagă în poartă la FCSB: „Încă nu este pregătit”

23:03

Istvan Kovacs, delegat de UEFA la un meci din play-off-ul Ligii Campionilor

1 Gigi Becali i-a decis soarta lui Baciu, după ce fanii i-au cerut demisia antrenorului: „Eu îi respect pe suporteri” 2 Zeljko Kopic a acceptat oferta și revine pe bancă! O să antreneze un fost star din Liga 1 3 Jucătorul OUT din primul 11 de la FCSB după eşecul cu CFR Cluj! Gigi Becali: „Vai ce dribling a făcut” 4 FCSB mai face un singur transfer, după înfrângerea cu CFR Cluj! Anunţul lui Gigi Becali: „O să fie altă echipă de acum” 5 Jucătorul startului de sezon din Liga 1, vândut pentru 1,5 milioane de euro! Va fi coleg cu un jucător de națională 6 OUT de la derby! Anunțul momentului: jucătorul nu va fi pe teren în Dinamo – FCSB
Citește și