Închide meniul

Euro 2020 | Fără fan zone la Bucureşti, pentru meciurile de pe Arena Naţională! Spectacol doar pe stadion

Antena Sport Publicat: 6 mai 2021, 15:40 / Actualizat: 24 iunie 2022, 11:31

Comentarii
Euro 2020 | Fără fan zone la Bucureşti, pentru meciurile de pe Arena Naţională! Spectacol doar pe stadion

Arena Naţională va găzdui 4 meciuri la Euro 2020

Euro 2020 Fără fan zone pe Arena Naţională! Conform sport.ro, UEFA a luat decizia legată de toate ţările organizatoare, din cauza restricţiilor guvernamentale. Pe de altă parte, premierul Florin Cîţu anunţa, miercuri, că pe Arena Naţională vor fi prezenţi doar suporteri vaccinaţi. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Euro 2020 | Fără fan zone pe Arena Naţională

“Avem certificat de vaccinare şi în România şi vom face Campionat European în România pentru persoane vaccinate. Deja există aceste lucruri”, a spus Florin Cîţu, într-o conferinţă de presă. Cel mai mare stadion al ţării va găzdui maximum 13.000 de spectatori la fiecare duel.

Eduard Novak, Ministrul Tineretului şi Sportului, a dezvăluit care vor fi filtrele care vor stabili prezenţa celor 13.000 de fani pe Arena Naţională, la meciurile găzduite în cadrul Euro 2020. “Vor fi teste la faţa locului”, anunţa Novak, cu o lună în urmă.

Imnul Euro-2020 va fi lansat pe 14 mai

Imnul oficial al turneului final al Campionatului European, compus de DJ-ul olandez Martin Garrix, va fi lansat pe 14 mai, a anunţat artistul pe reţelele de socializare, potrivit lesoir.be.

Imnul va avea un puternic accent irlandez, cu fragmente din compoziţii ale lui Bono şi The Egde de la U2. Martin Garrix, în vârstă de 24 de ani, şi-a intitulat piesa “We Are The People We’ve Been Waiting For” (Suntem oamenii pe care îi aşteptam, n.r.).

Reclamă
Reclamă

DJ-ul olandez a devenit faimos în 2013 cu “Animals”. Martin Garrix a colaborat mai ales cu Dua Lipa (“Scared To Be Lonely”) şi Troye Sivan (“There For You”).

Euro 2020 | Arena Naţională va găzdui 4 partide din cadrul competiţiei

  • Austria – Macedonia de Nord (13 iunie, ora 19:00);
  • Ucraina – Macedonia de Nord (17 iunie, ora 16:00);
  • Ucraina – Austria (21 iunie, ora 19:00);
  • Meci din optimi (câştigătoarea grupei F şi echipa clasată pe locul secund în grupele A, B sau C – 28 iunie, ora 20:00).
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:02
Fotbalistul remarcat de Mircea Lucescu se transferă în Ungaria
11:51
Istvan Kovacs îl arbitrează pe Cristi Chivu! Meci decisiv pentru Inter în Champions League
11:50
“O mică aroganță”. Conducerea CFR-ului a reacționat după ce a făcut hora bucuriei în victoria cu FCSB
11:40
“Prima oară când mi s-a întâmplat” Sorana Cîrstea a dezvăluit ce a păţit la Australian Open: “Aşa mi s-a spus”
11:18
Șoc la FCSB! Fanii au vrut să le vandalizeze mașinile. Gheorghe Mustață: “I-aș prinde și i-aș urechea puțin”
11:10
Super Bowl 2026 | New England Patriots și Seattle Seahawks se vor lupta în marea finală din NFL
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma a transferat extrema lui Dan Șucu 2 Adrian Porumboiu a dat verdictul în lupta la titlu din Liga 1. Echipa scoasă din calcule: “Nu o văd” 3 Orașul comandat de Ceaușescu își scoate la licitație stadionul. Prețul de pornire e de sute de mii de euro 4 Transferul anunțat în direct, după FCSB – CFR Cluj 1-4: „Da, e adevărat” 5 Prima măsură radicală anunţată de Gigi Becali după ce FCSB a fost umilită de CFR şi riscă să rateze play-off-ul! 6 FCSB – CFR Cluj 1-4. Dezastru pentru campioană. Clujenii lui Pancu, victorie crucială în lupta pentru play-off
Citește și